Sonila Meço i kundërvihet Ramës: Gazetarët dinë të pyesin, ja pesë pyetjet e mija…!

Gazetarja Sonila Meço ka marrë në analizë intervistën e kryeministrit Edi Rama dhënë në televizionin francez “France 24”. Dhe kjo e ka frymëzuar që referuar deklaratave të Ramës për varfërinë të bëjë pesë putje për të gjetur një zgjidhje.

Shqipëria është e varfër si vendet e rajonit, shqiptarët janë të varfër, por jo aq sa thonë shifrat, sepse ka para që vijnë nga emigracioni dhe ekonomia informale’-shprehet ndër të tjera kryeministri i vendit për Francë 24.

1. Pra vendi i detit, burimeve natyrore, diellit, mineraleve, tokave pjellore nuk mbahet me çfarë natyra i ka dhënë. Nuk pasurohet prej burimeve të veta, por me çfarë shqiptarët djersisin në pasuritë e botës.

2. Pasurohet ai që bën evazion, shqiptari i varfër paguan taksa edhe për atë që tregton e qarkullon jashtë kontrrollit të shtetit. Dhe ky është lajm i mirë për qeverinë, sepse sipas saj Prodhimi i Brendshëm në realitet është më i lartë se statistikat zyrtare, pavarësisht se punonjës të tërë shqiptarë janë të pambrojtur, të pasiguruar. Sado të argumentojnë për avantazhet e saj në ekonomi ku ka pabarazi e varfëri, një gjë është e sigurt, në kohë krize ekonomia informale nuk arrin të krijojë asnjë efekt. Përkundrazi, shqiptari djersin për pasurinë e atyre pak ‘trimave’ që ia hedhin shtetit, duke qënë i pasiguruar, pa kontratë, pa kushte të fiksuara pune, nuk paguhet rregullisht e s’ka ku plas kokën kur e trajtojnë si mos më keq.

3. Qeveria na thotë jeni të varfër, por nuk na thotë pse. Pse vende me natyrë si e jona nuk kanë individë kaq të varfër si ne? Nga ana tjetër kur themi ‘rajon’, si mund të krahasojmë pasuritë e visare natyrore tonat me ato të Maqedonisë, Kosovës, Serbisë, Bosnie-Hercegovinës që veç me turizëm, eksport fruta-perimesh, shfrytëzim pasurish nëntokësore i kalojmë disafish në potencial?

4. Shqiptarët janë të varfër thotë qeveria, por pse të pasurit e paktë të këtij vendi të varfër jane paturpësisht të pasur, të kalbur në biznese që nuk prodhojnë?

5. Pse në vitin 2017 Shqipëria nuk ka ekonomi prodhuese dhe si do t’ja bëjmë pasi emigracioni të integrohet me brez të tretë e ekonomia të na formalizohet sipas reformave te qeverisë? Megjithëse ky katërvjeçar u konsiderua beteja e fituar ndaj informalitetit. Si do të përgjgjet kryeministri pasi të mos mjaftojnë remitancat dhe evazioni?

Vërtetë nuk dinë gazetarët të pyesin? Apo do duhej t’i riformulonin pyetjet pasi është përgjigjur qeveria?“, shkruan gazetarja Sonila Meço.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Sonila Meço i kundërvihet Ramës: Gazetarët dinë të pyesin, ja pesë pyetjet e mija…!”

 1. tr says:

  AKOMA ME MIRE DIN POPULLI TE PYESI , QE KA VUAJTJEN NE KURRIZ .JO GAZETARET SI SONILA ,QE NUK E NJEH VUAJTJEN .
  JENI NE KONFLIKT INTERESI .

  1. floriri i Bençes says:

   Po ty moj zonje tu deshen 27 vjet per te mesuar se si duhet te pyese nje gazetar? Po pse EDI ta ka fajin se ne 2010, ne 2013 truni nuk te punonte akoma? Ndoshta interesi … jo per shqiptaret, po per veten.

  2. Besniku says:

   Fix fare. Keto dalin te bejne : “kush çel poza me te bukura!!”

   1. arbereshi says:

    Nje foto shume e bukur ne ballkon tani dil edhe nje ne penxhere moj IDJOTE E STAZHONUAR ne kanalet televizive te ujrave te zeza

  3. greece is shit says:

   ka vetem nje pergjigje…..mjafton qe oligarkia e nje inoranti me eksperience te pikturoje parane si nje kryeminister pkturist………te fala pikturistit dhe shamise se qurreve. Nese ka nje moment qe i duhet zene fryma kesaj qeverie dhe ketij idoti eshte pikerisht tani sepse me vone nuk do mbetet me asgje per Shqiptaret pervec revolucionit. Pafytyresia e ketij perbindeshi kryeminister do ti egersoje aq shume njerezit sa qe reagimi do jete shkaterrmitar per Shqiperine….njerezit nuk do njohin me kufij ne hakmarrjen e tyre.

 2. eg says:

  Ti mire ben qe i ben keto pyetje, por duhet ti kishe bere me heret e dashur.
  Duhet ti kishe bere atehere, kur ne Shqiperi kishte industri dhe prodhohej gjithshka, por Saliut me shoke nuk i pelqente ajo industri, thjesht per faktin se ishte ndertuar nga Enveri dhe cdo gje e ndertuar ne ate kohe duhej shkaterruar.

  Shkaterroi pa pike meshire djersen dhe punen e baballerave tane, vrau shpresen, optimizmin, buzeqeshjen, qetesine.

  Kur u tregoj femijeve te mij, se ne Shqiperi prodhoheshin te gjitha dhe se nuk ekzistone papunesia, se nuk kishte analfabete, se vdekshmeria ishte e ulet, se planifikimi ekonomik ishte perfekt, se femijet luanin pa patur frike se do i rrembente dikush e kane veshtire ta besojne.

  Ti Sonila ke njohuri dhe je afte krahasuar me disa palo gazetare, por mos lere inatet personale te mjegullojne mendjen dhe llogjiken.

  1. sali Serbi says:

   Te pergezoj, sinqerisht per ato pak fjale me peshe te madhe. Asnjehere nuk duhet te reshtim te tregojme ate realitet ashtu siç ishte, me te mirat dhe jo te mirat e tij.Nje gje eshte e vertete: edhe ashtu siç ishte ne vitet me te dobeta te tij, ekonomia shqiptare mbante ne menyre modeste mbi 4 milion shqiptar me pune, buke ,shkolle, kulture dhe mbrojtje. Ishte shtet me shkalle te larte sigurie. Sot, ne pamundesi per te mbajtur edhe 2.5 milion, hordhite e gazetareve te mirepaguar nuk lene copra fotografish qe nje dreq e di ku i gjejne per ti paraqitur si deshmi te mjerimit te asaj kohe. E gjithe kjo per te perligjur kaosin dhe pasigurine e skajeshme te sotme. Natyrisht,nese njerzit do ta kuptojne kete te vertete ata do benin qe te krijoheshin situata te pafavoreshme per zoteruesit e shtetit te sotshem rumpalle dhe bandat e gazetareve ,se bashku me politikane do humbisnin perfitimet e medha ne kuriz te njerezve te mashtruar prej tyre.

  2. AMY says:

   Me pelqen shkrimi i EG me siper, dhe une jam dakort me ate, Pse nuk pyeste Sonila Berishen ne 8 vitet e te qenit te tij K/Minister i ketij vendi, ku Sonila ne ate kohe merrte rroga te majme te AGON ? pyetjet e tua Sonile jane deduksione, jo pyetje te mirefillta, ti kete formulim pyetjesh qe ke bere kurre nuk do arrije ta beje live ne nje studio pa leter perpara dhe e papergatitur, Keto jane komente qe ne shqiptaret e dime mire qe vertete ndodhemi ne kushte te tilla, dhe do duam qe ky kryeminister qe zgjodhem tu jape rruge shume problemeve per te dale ky vend nga varferia, nuk do desha ta justifikoja asnje qeveri, ata duhet te punojne shume per kete vend, por nuk ka shkop magjik qe te na i zgjidhe gjerat aq shpejt, kur para kesaj qeverie ishte nje qeveri qe Sonila e ka mbeshtetur dhe kurre nuk e kemi degjuar ta kritikoj apo te perpiqej ti bente Berishes pyetje te tilla, se e dinte ce priste,,,,,, e cila shlkaterroi vodhi dhe prishi cdo gje te mire ne kete vend, dhe vetem per tu pasuruar vete, dhe pas ketij shkaterrimi vjen Rilindja qe po punon, do ta shikojme sa do te punoj, pas kater vitesh , dhe me pas vota do jete ajo qe mase nga anon peshorja, Ti Sonile e ke shume kollaj, ulesh shkruan ke kohe boll se edhe ti para ke bere , por do te desha te te beja nje pyetje: vendose veten tende sikur te jesh K/Ministre, sa sa probleme per zgjidhje do te kishe ne kete vend, pa drejtesi, dhe pa shume e shume pa……..ve ! Do te mundesh ti zgjidhje te tera ne nje mandat ? femer egoiste , ja cfare je ti, te duket vetja e zgjuar se ke harxhuar pak kohe per te perpiluar 5 pyetje, dhe cfare pastaj !!!

 3. zuzari says:

  Kjo eshte uturak fare, as te niveli kazanit nuk eshte. Edi Rama thote gjendje reale, kjo i kerkon llogari atij, kur qartasi ne 4 vitet e fundit jane bere ndryshime sa nuk u bene ne 27 vjet. Te henksha buzen, te henksha!

 4. Toni says:

  Kjo na u ba papritur e zgjuar! Perse nuk ja ke bere keto pyetje ti zonje ‘gazetare e zgjuar’ Sali Berishes? Apo sepse ai u hapi dyert mafiozeve qe te paguanin mire ty dhe shokeve te tu perfshi edhe Lubon tek Agon Chanel? Leri keto idiotizma dhe lere KM e vendit te punoje. Cfare pret ti te beje Rama per 4 vjet kur 25 vjet perpara tij nuk u be asgje per Shqiperine dhe shqiptaret por vetem vjedhje shkaterrim, shitje, vrasje dhe ju hap rruga mafies dhe islamizmit? Me kot e ke te helmosh zonjusha Meco! Populli e ndjen me instinkt kush punon per te. Edi Rama do ta beje Shqiperine dhe ne kemi besim tek ai.

 5. €piriiiiii says:

  Sonila Gazetaruce….. kaq e trash je. Ben pyetje
  idioteske kur pergjigja dihet edhe eshte vetem 1. Mirqenia e 1 Populli nuk varet Fare nga Pasurite Natyrore por varet shumë më shume nga Pasuria Intelektuale Pasuria Njerzore. Studio Ekonomi Bizness Burimet Njerzore edhe Manaxhimi i tyre që të kuptosh më shumë. Shtetet me te Zhvilluara(Britani, Gjermani, Francë, Itali, Izrael, Suedi, Danimarke, Hollande, Belgjik, Zvicër etjetj) jane nga më të Varferat nga Burimet Natyrore, por këto vende Organizojne edhe Stimulojne Burimet Njerzore(mëndjen) per Mirqenien e Përgjithëshme Sociale, gjithashtu bëjnë edhe 1 Shpërndarje Efikase te Mirave Materiale. Tung Sonila, shpresoj te jesh Sqaruar sadopak, dhe mos u kap me Ramën per Problemet qe Zvarriten prej 25vjetesh.

  1. Kapedani says:

   I bashkengjitem mendimit te Epirit.Nuk kane te bejne pasurite natyrore por menaxhimi i tyre ,dhe kjo arrihet duke menaxhuar njerezit ,shkollimi arsimimi .Por shpellari yt Sali KAR*axhiçi i shkaterroi edhe ato pak arritje te sistemit te kaluar.Populli lire ne te toke te lire dhe yxhym turqit dhe shpellaret zaptuan çdo cep te Shqiperise.Dipllomat filluan te shiteshin sikur me qene domate.Keto jane gjerat kryesore ,keto sollen dhe do sjellin shkaterrimin gradual te Shqiperise.Prandaj e dashur lapsaxheshe se gazetare nuk je duhet te besh njehere nje analize dhe pastaj te pyesesh.Psh. kur fillojme dhe shajme sistemin komunist duhet te analizojme gjitheshka.Psh Shqiperia kishte 96 % analfabete ne 1944 ,nuk kishte hekurudhe ,mungonte elektrifikimi ,nuk kishte universitetin e vet ,nderkohe qe vendet fqinje e kane qe prej 500 vjetësh.Pastaj te kalohet tek gjerat negative ,lufta e klasave (qe ekziston dhe sot ne forma te tjera) ,izolimi vendit dhe sistemi gabuar i ekonomise.Ti hedh 5 pyetje si lopa bajgën dhe kerkon pergjigje.Si nuk pati nje gazetar qe ti beje nje analize me fakte ketij vendi.

 6. honesti says:

  Sonila Meco!Ah ti gjumashe e kulisave.Ti je prototipja e hicit kryeqytetas,e krijeses qe ushqehet duke perrallisur,pozuar dhe klithur sikur po seksohet.Eshte casti qe ti duhet te marresh pak fryme,ta urosh per kortezi kryeministrin e pastaj nis e thuaj…

 7. Poradeci says:

  Ju mire e kini znj.Sonila por vendi per 23 vjet eshte dejtuar pa nje synim te qarte por me cfare i ka dale perpara nuk ka qene rritja ekonomike me baze prodhimin vendes edhe ajo industri e krijuar nder vite me djersen dhe mundin e keti populli u shkaterruan dhe u cuan per skrap ja disa shembuj: Pse duhej te shkaterohej Azotiku i Fierit e ngritur me teknollogji krejt perendimore,Uzina e suoerfosfatit ne Lac qe mbyllte ciklin e gjith pleherave per bujqesine,pse duhej e shkonte per skrap UIKu (uzina e instrumentave Korce me teknollogji super moderne instrumntat e precizionit exportoheshin jashte,Pse duhet te mbylleshin fabrikat e cigareve kur ne jovetem nuk importonim cigare por expo.bile edhe Malboro duke zene mbi 500 mije for.pune me pune ne bujqesi dhe ne fabrika ka dhe plot shembuj te tjere qe flasin se tek ne eshte punuar pa mend ne koke po prisheshin gjith ato taraca me peme dhe Agrume dhe tani jane kethyer ne toka djerre pse nuk ndodhen keto shkaterrime ne vendet fqinj por i ruajten dhe tani i kane vene ne pune po tere ai armatim ushtarak duhej te grabitej me urdher dhe sic eshte pranuar u be per ti ardhur ne ndihme Kosoves se smund tja conte me makine atje ku duhej por tja conin trafikantet keto e shume e shume te tjera na kane lene ne kete gjendje.Duhet pranuar se keto 4vjet po bie ere shtei kete e tregoj edhe vota popullore e 25 qershorit problemet e krijuara nuk mund te ndreqen me nje here Znj.Sonila ki durim dhe si gazetare e nderuar shikoji me ne brendesi problemet e krijuara vit pas viti nga pa aftesia e atyre qe kane qeverisur.

 8. eri says:

  Edhe kjo gaxetare biba do te bej politike dhe ekonomi bashke
  Marre marre

 9. Pandeli Zdruli says:

  Ik mi bej shurren.
  Kur ben edhe ti demokraten.
  Na thuaj kysh ka qene oficwri i larte i sigurimit Vaske Zdruli, me nipin e te cilit je martuar dhe pastaj te te besojme.
  Ti je hajdute pronash, asgje me shume.
  I ke tjetersuar familjes Beluri ne Dardhe te Korces, truallin dhe mbi te ke ndertuar vile. Sharlatane.

  1. Grigor says:

   Per zotin, kjo çupa do kishte patur perfitime po te mos kishte folur fare. Se keto qe the ti, ha nxirren bojen.
   Kur vetem lexonte, ishte mirë. Sa filloi te mendonte, e dhjeu.
   Keta qe rrine ne Tiranë dhe dalin nga Tirana vetem per pushime, kujtojne se tere fshataret qe nga Erseka e Permeti dhe deri ne Puke e Malesi te Madhe na qenkan “injorantë” dhe do t’i japin mend keta “mendjendriturit”, sepse po te kesh një shtepi ne Tiranë, je automatikisht modern dhe I mençur.
   Interesant, keshtu kujtonin ne kohen e Enverit, keshtu kujtojne dhe tani. Disa gjera nuk ndryshojne ne mentalitetin e njerezve.
   Harrojne qe edhe fshatari me I humbur sot ka qene te pakten ne tre shtete dhe ka mesuar.
   Keshtu qe kur del kjo Sonila dhe kerkon te duket si me e zgjuara nga tere gazetaret, te vjen per te vjelle, sidomos me ato pyetjet qe I ka te vjedhura.
   Keto pyetje I degjon rëndom neper kafet e çdo qyteti dhe fshati sepse populli e di vete ku I dhemb. Tere jeten me kopje kjo çupa.

 10. Termal says:

  Po kryeministri per keto qe thua ti eshte duke folur e perpjekur te zgjidhe perdite moj bibe.Ben sikur merr vesh po as ja ke haberin se perse ja tha Rama asaj gazetares qe nuk jemi aq te varfer sa mendoni ju..Pastaj cfare po na thua qe varferia ne Shqiperi u krijua keto tre kater vjet qe po qeveris Rama moj e zgjuara e menderes? Po Migjeni kur e shkruajti “Legjenda e misrit” ,”Poema e mjerimit” e gjithe vepren e tij moj e ditura e leshit ? Shqiptaret gjithe historine e tyre kane qene te varfer sepse jane qeverisur nga mendje tyryfycka si kjo e jotja qe kane pare vetem interesin personal moj gale e zeze.Po doemos nuk te pelqen Rama ty se te prishi kontraten prej gjashte mije euro ne muaj me ate TV mafioze prandaj na derdellit c’te te vije permbare.
  Sa per pamjen e jashtme nuk kam se cfare te te them : Une kurre nuk kam pare ndonje gamile me te bukur se sa ti,madje edhe kur ato i kane ngjeshur me silikon.

 11. Shqiptari says:

  Ku ishin pyetjet??!!!!

 12. Asd says:

  Pyetja e pare duhet te ishte per Agon ? Ajo i ezauron 5 te tjerat.

 13. Qytetari digital says:

  Lereni té varfren. ..kesaj i ka ngelur te beje gazetaren ne fb. .pa rroge. ..hahaha sa qesharake. ..moj, meso si sillen gazetaret e huaja, ato flasin, pyesin, drejtperdrejte me pyetje inteligjente, nuk kane nevoje as per botox, as per mode as per makiazh te tepruar, jane te verteta pa keto artifice qe ju karakterizon juve …do i japesh mendje ti nje cope lecke se cfare pyetjesh duhej bere nga ana e gazetares se huaj. ..shko moj meso pak nga ata. ..se ata nuk perfaqesojne arrogancen qe ndjehet ne cdo qelize tuajen. Ti, dhe pseudogazetaret si puna jote, paaftesine e juaj nuk ka makiazh ta mbuloje. Shpresoj qe dhe ti te japesh se shpejti llogari per percarje e divizim, per bashkpunim me mafiien e klanit te vjeter, per heshtje te ceshtjeve madhore qe kauza e Berishes gangrenizoje ate vend per 25 vjet. . per fyerje qe i ben te varferve te vertete ku don te pasurohesh nen kurrizin e tyre. Ti je kurva e letrave te pista qe nuk perfaqeson me shume se nje leter tualeti me teper shkrimet e tua. Grua e peshtire. Po te vjen fundi dhe kjo eshte agonia jote e fundit. .

 14. Xhevit says:

  Nuk kam ndonje konsiderate per ty si gazetare, por pyetjet i kishe te stisura, te lumte….

 15. Populli says:

  Ik ore KAZAN me SILIKON

 16. serioziapsolut says:

  Te drejta pyetjet e gazetares se ” zgjuar” .Por meqe je kaq e zgjuar perse nuk i beje keto pyetje para 2013 , ose perse nuk ben nje analize se si arritem gjer ketu.

 17. butrinti says:

  SONILA ! MOS JE GJE JASHTE TOKESORE ?

 18. Flamuri says:

  Ik moj plastike e gjalle!Na tregon ti.Keshtu e nisni ju gazetaret ,pastaj kaloni deputet dhe ne fund ju kapin si Peza duke mbledhur parate e shqiptareve.Mire u ka thene Edi:”Kazan”!Gazetaria ne Shqiperi eshte katandisur si mos me keq.

 19. santiago says:

  ate Bexhetin ate italionin e ke taku kohet e fundit apo jo?

 20. Xen deledashi says:

  Ti je tyryfyçkë pa nivel

 21. gani mece says:

  “Bravo” Sonila per 5 pyetjet qe ke bo , me çigjasme sipas teje jon me ven ! : “Hap” ( jo ti , por “ai taljoni qy osh ne Angli” ) perseri televizionin Agon Channel , dhe mund t’i besh Kryeministrit te jashtezakonshem Edi Rama , jo 5 pyetje por 555555555555555555555555555 pyetje , dhe perseri ti Sonila e Agon-it mbetesh

 22. shushica says:

  Ne pergjigje per gazetaen Meço,,,jo per te mbrojtur Ramen…
  E ka theksuar Nazarko ,por me modesti ne te gjitha komentet e mija per tranzicionin e kam nenvizuar…
  Shqiperia ,nen Berishen,anarkofashist oriental ,Hajdarin ,kapo bandit mafioz dhe Pashkon ekonomist utopist liberal…shkaterroi strukturen ekonomike prodhuese ,ku mbi 70 perqind ishte fitimprurese dhe me investime perendimore mund te transformohej brenda 10 viteve…Kjo edhe me bekimin e lberalit antishtet Nanos…Nderkohe qe te gjithe vendet lindore bene nje kalim gradual te ekonomise prodhuese ne ekonomine e tregut duke ftuar kapitalin e huaj ,ne e shkaterruam ,sepse duhej te fillonte gjithcka nga zero,pra do te ktheheshim ne vitin zero….dymije vjet prapa.Nje cmenduri ,e perpunuar ne menyre kriminale nga grupet serb greko amerikane dhe emigracioni primitiv reaksionar shqiptar…
  Nuk u shuam si shtet sepse kemi fatin qe ishim ne zemer te BE .ku emigracioni masiv beri te mundur mbijetesen ,rifillimin e mekembjes ekonomike ,por me kosto te tmerreshme ,me stil mafioz ,pa rregulla te qarta ..ku ligji i xhungles determinoi krijimin e oligarkise mafioze ne bashkepunim me pjesen me te madhe te administrates…Ky eshte realiteti ..Sonila …Rikthimi ne normalitet eshte i veshtire ,sepse mbi te gjitha u shkaterrua shkolla,nuk u ndertua idea e shtetit modern liberal …iu la hapsire zhvillimit ultra anarkist ….Te tjerat jane fjale ..fjale….Sonila.Dhe Rama ka nje detyre te tmerreshme ,ne se shumica e shqiptareve nuk e perkrahin ,edhe ai e ka veshtire ….Per fat ne kete moment ,shumica e perendimit ,sidomos Gjermania dhe deri diku SHBA.. po e perkrah …dhe kjo u kuptua nga shqiptaret ,prandaj fitoi zgjedhjet….Shpresojme qe te fitoje edhe te ardhmen per shumicen ,jo per ju Sonila qe ulerini per te varferit nga kulmi i pasurise qe keni vene ne kurriz te te varferve

 23. Askushi says:

  Soni me thuj te lutem ku e ke bo silikonin, jo per gje …por te kan dal buzt si…… e kupton vete ti.

 24. Demi says:

  Bravo Sonila. Ne fakt ato nuk jane pyetje por jane komente te cilat tregojne qarte se si “funksionon” ekonomia jone dhe nga ana tjeter pergjigjet e kryeministrit tregojne mendesine qe kane drejtuesit tane per ekonomine.
  Ekonomia ka qene gjithmone e fundit ne keto vite per sa kohe qeveria ka marre borxh dhe me ane te borxheve ka mbuluar deficitin buxhetor duke rritur borxhin e brendeshem e te jashtem dhe njekohesish duke rritur barren e pageses se borxheve per popullin e varfer.
  Pas meje le te behet qameti thote qeveria. Kater vite nuk mjaftuan per te hapur disa linja prodhimi ne industrine ushqimore, minerare, tekstile etj. Te shohim keto kater vitet e ardhshme.

 25. I eksituari duke pa lajmet... says:

  Kush eshte kjo?Ku punon si gazetare?Ah…po me kujtohet disi..a mos eshte ajo gazetarja qe masturbohej ne tv kur shante PS?

 26. perkthyesi says:

  Eshte hera e pare qe dakordesohem me analizen tuaj, pavaresisht motiveve nga niseni!

 27. Ana says:

  Cthote andi bejtja???? Po Begeti???? Qenke rende fare…… je ne krize per vemendje motra….. ste ndihmon dot rama mi goc per hallet e tua…….

 28. tironsi says:

  Pyetje ke bere, si te te pyes un tani ty, pse ska paqe ne bot. Akoma ske kuptu gje nga pyetjet. Jeni mesu me pyetje si ai tha keshtu, ti ca thu, ai thashtu ti ca thu. VL gazetaris

 29. Dani says:

  E keqja jote moj e paafte dhw te gjithe paeudoanlisteve te tjere eshte se jeni bythelepires Dhe kaloni nga njera bythe tek tjetra pa problem Varferia s`eshte atribut i nje mandati o gazetaruce po eshte atribut i nje politike jashtezakonisht mediokre e ndjekur nga idhulli yt Sali Berisha dhe Hajduti Meta
  Pyetje bejme te gjithe por ne cfare kohe kohezioni e koherence
  Ordinere

 30. Politika says:

  Ti Sonila je e para qe ke bere evazion duke mos treguar pagen e vertet qe ke marre, po duhet te kesh bere ndonje operacion tjeter plastike dhe ske mundur ta degjosh mire intervisten….

 31. bexheti i aratisur says:

  sonila me keto pyetje dhe me pozen qe ka mare duket se e kercenon me ato prangot e kuqe qe ta lidhi edin te koka e krevatit dhe pastaj e di vet soni ci punon bravo soni se na kenaqe .mer dhe nje kamuxhik

 32. zi says:

  Mbas 27 vjetesh, gazetaret po mesojne
  te bejne pyetje.Cudi.
  Por cudia me e madhe thone, vazhdon vetem 5 minuta.

 33. Ja dhe komentusit e kazanit komunist masturboen njeri mbas tjetrit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *