Admir Mehmedi pranë transferimit tek skuadra e Torinos

Admir Mehmedi është shumë pranë transferimit në Torino.

Sipas gazetës italiane, La Stampa, sulmuesi shqiptar Admir Mehmedi është shumë pranë transferimit nga Bayer Leverkusen në Torino.

Klubi Italian ka arritur marrëveshjen me lojtarin, por tani i ka mbetur që të gjej akordin edhe me klubin nga Budesliga.

“La Stampa” shkruan se Mehmedi është i magjepsur për të nisur një aventurë të re dhe ka kërkuar nga Leverkuseni që ta lwrw tw lirw.

Leverkusen kërkon 8 milion euro për lojtarin, ndersa Torino po synon ta huazoj deri në fund të sezonit, por me të drejtë blerje.

Përveç Torinos, Mehmedi kërkohet edhe nga skuadrat si:  Nice, Hamburgu e Wolfsburgu.

Mehmedi wshtw transferuar në Levrkusen në vitin 2015 nga skuadra gjermane, Freiburg.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *