Ndahet nga jeta Paolo Villaggio, aktori italian i njohur si “Fantozzi”

Ne moshen 85 vjecare eshte ndare nga jeta Paolo Villaggio.

Vdekja e aktorit komik nga Xhenova, i njohur kryesisht per rolin e Fantocit, eshte bere e ditur nga vajza e tij.

“Mirupafshim baba. Ishte koha te fluturoje”. Keshtu shkruan e bija ne rrjetin social Facebook.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ndahet nga jeta Paolo Villaggio, aktori italian i njohur si “Fantozzi””

  1. Aleksander says:

    U prehte ne paqe ! -Na ka bere te qeshim edhe kur çdo gje ne Shqiperi ishte gri dhe e trishte .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *