Presidenti francez Macron uron Ramën: Keni bërë shumë për shtetin e së drejtës, Shqipëria pranë BE

Presidenti francez Emmanuel Macron uron Kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.

Duke vleresuar kontributin e Rames per shtetin e se drejtes ne Shqiperi dhe reformen ne drejtesi, Macron nuk ka munguar te shprehet se Shqiperia eshte shume prane BE.

“Keni bëre shumë për shtetin e së drejtes. Ndërkohë që Reforma në drejtësi është një hap i madh përpara. Shqiperia shume prane BE. Mirënjohje per rendesinë qe i kushtoni Frances.

Jemi bashke per Europen e se ardhmes”, ka qënë përshëndetja e Macron për Ramën.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-macron-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-macron.jpg","attachment_id":"691991"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *