Zgjedhjet për kryetarin/ Kryesia e PD-së, si ndahen votat në pro dhe kundër Bashës. Dalin 4 të pavendosur (Emrat)

Mbledhje e Kryesisë së PDKryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet sot nën drejtimin e dy nënkryetarëve, Edmond Spaho dhe Edi Paloka për të miratuar dy pika të rendit të ditës.

Fillimisht do të miratohen kandidaturat që do të jenë në garë për kreun e PD-së dhe më pas do të ngrihet Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, i cili do të drejtojë procesin e votimit.

Por në këtë mbledhje nuk përjashtohet mundësia që disa anëtarë të etiketuar tashmë si ‘kritikët e Bashës’ të kërkojnë dorëheqjen e tij dhe vendosjen në kushte të njëjta me të tjerët në garë.

Për këtë arsye Panorama ka llogaritur se cilat janë votat e mundshme pro dhe kundër Bashës në kryesi.

Duke iu referuar deklarimeve të tyre publike, rezulton se 34 anëtarë të kryesisë janë pro Bashës, dhe 13 të tjerë kundër.

Votat në Kryesi

Pro Bashës

Edi Paloka

Edmond Spaho

Nevila Xhindi

Ivi Kaso

Grida Duma

Gert Bogdani

Ervin Salianji

Endri Hasa

Florion Mima

Jemin Gjana

Enkelejda Sallaku

Ervin Minarolli

Kastriot Sulka

Bardh Spahia

Enkelejd Alibeaj

Eduard Halimi

Lealba Pelinku

Enri Çeno

Ardian Turku

Luciano Boci

Tritan Shehu

Laura Vorpsi

Kreshnik Collaku

Albana Vokshi

Genc Pollo

Oerd Bylykbashi

Aldo Bumci

Flamur Noka

Jorida Tabaku

Gent Strazimiri

Besart Kadia

Kundër Bashës

Arben Ristani

Valbona Mezini

Suzana Guxholli

Sherefedin Shehu

Endira Bushati

Tomorr Alizoti

Besnik Aliaj

Arben Skenderi

Avenir Peka

Gent Malko

Majlinda Bregu

Genc Ruli

Ridvan Bode

Të pavendosur

Jamarbër Malltezi

Enno Bozdo

Fatbardh Kadilli

Belind Këlliçi

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Zgjedhjet për kryetarin/ Kryesia e PD-së, si ndahen votat në pro dhe kundër Bashës. Dalin 4 të pavendosur (Emrat)”

  1. spartaku says:

    Mos kini merak.Basha do zgjidhet kryetar se eshte gomar.Te jesh me titullin gomar ne pd-ke je i priviligjuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *