PDIU kërkon mandatin e Idrizit në Tiranë, Doda: 50 mijë vota të pallogartiura

Gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Mesila Doda ka kërkuar mandati e kreut të PDIU, Shpëtim Idrizi në qarkun e Tiranës.

Ajo  tha sot në mbledhjen e KQZ-së se ky institucion duhet të administrojë çdo provë të materialeve zgjedhore.

Doda siguroi se janë 50 mijë vota të pallogaritura për PDIU në Tiranë.

Ndërkohë, përfaqësuesi i PS-së në KQZ, Eridian Salianji u shpreh se asnjë vëzhgues i PDIU-së, nuk ka shënuar kontestime në procesverbal.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “PDIU kërkon mandatin e Idrizit në Tiranë, Doda: 50 mijë vota të pallogartiura”

  1. Albi says:

    ne fakt jane 230,000 vota te panumeruara per PDIU ne Tirane. Jane dhe 56,000 vota te panumeruara ne Kukes, mgjse ishin 40,000 votues gjithsej.

  2. Miu i arave says:

    Ky i zgjebosuri, “që do t’u kthejë pronat çamëve” (?!), mbeti jashtë Parlamentit si i dhjerrë dhe tani kërkon të hyjë “nga dera e pasme”, si Basha në Bashki…

  3. lirka says:

    vetem nese edvin rama jua fal kete mandat se ne fakt ju nuk keni te drejte ta kerkoni se nuk keni fituar gje mashtruesa me petkun e nacionalistit. Shikonis sesa vidhni dhe korrupsion kane institucionin qe jane drejtuar nga ju sic eshte qkkb apo fsdksh te gjithe te kerkojne leke per lidhje kontrate apo regjistrim ilacesh. Ju si parti dhe leshelija e ilir hajdutit jeni gangrenat e administrates shqiptare prandaj duheni zhdukur. Plehra !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *