Shpërthen Topalli: Oligarkët kërkojnë mandat të dytë për Bashën, ky grup pro tij ma neverit

Jozefina Topalli u ka kthyer përgjigje të gjithë kritikëve të saj brenda dhe jashtë Partisë Demokratike.

Me anë të një statusi në facebook, teksa risolli në vëmendje disa vargje të Pjeter Meshkallës, Topalli shpjegoi edhe njëherë deklaratën e bërë dje për grupin pro-Basha.

Më tej ajo shkruan se “oligarkët, pasi kërkuan mandat të dytë për Ramën kërkojnë mandat të dytë edhe për Bashën, vetëm me krijojnë neveri. Ky grup pro Basha ma neverit”.

 

MESAZHI I TOPALLIT

“Une jam i lire, nuk jam rob.

Roberit nuk gjykohen.

Te tjeret jane te lidhur per buken e gojes”

Pjeter Meshkalla

Demokratet jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.

ps:

Diku degjova nje titull se une kam thene se:” kam neveri per ata qe mbeshtesin Bashen.”

Eshte nxjerre nga konteksti. Natyrisht, ata oligarke, qe kane vendosur ne krye te listes Basha emra, qe i sherbejne atyre, dhe pas kesaj kerkuan publikisht mandat te dyte per Ramen me shqetesojne.

Por, kur po keta oligarke, pasi kerkuan mandat te dyte per Ramen kerkojne mandat te dyte edhe per Bashen vetem me krijojne neveri. Ky grup pro Basha ma neverit.

Demokratet nuk i lidh asgje me keta oligarke.

Demokratet jane shpirti i PD. Ata besojne ne vlerat e parimet demokratike dhe jo tek oligarket.

Ata jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Shpërthen Topalli: Oligarkët kërkojnë mandat të dytë për Bashën, ky grup pro tij ma neverit”

 1. Lil Toronto says:

  Krijo parti te re.

 2. timo says:

  Jozefin, ju jeni të neveritshëm të gjithë nga kreu deri tek këmbët.

 3. arbereshi says:

  Po te ishte PJETER MESHKALLA gjalle Jozefine per ty dhe per PD do te kishte neveri 100 here me shume se per ENVERIN. Sepse ju i bete shqiperise 1000 here me keq se sa i beri Enveri. PD parti bushtrash dhe qensh kete po demonstrojne me se miri tani mbas zgjedhjeve

 4. shigjeta says:

  edhe ti ju neverite popullit per 8 vjet, duke folur sikur e kishe tendin parlamentin me fjale qe nuk i pershtateshin kryetarit te parlamentit , dhe aq me shume qe ishe dhe femer megjithate ne te duruam , na e shpife , na u veshtirose , u flisje deputeteve te ps si feudali ne maj te kalit , te gjithe beren durim , koha kaloj dhe zotrote je ne periferi te zhvillimeve politiko shoqerore , pikerisht atje eshte vendi yt fizik , tani be dhe ti durim , ke kohe boll, no limits , keshtu eshte jeta zonje e nderuar , nje here lart kalit dhe nje here posht tij , bej durim , po ke , po ske, pi uthull dhe llap gam gam gam , ja njeri pa vlere dhe nuk do te te degjoje asnje , nuk ishe dikush , nje pjestare e nje bande hajdutesh dhe kriminelash ordiner, nen drejtimin e partise per te cilen ishe pjestare aktive dhe ne radhe te pare , vendi yne nuk pa dite te bardhe , prandaj sta ka fajin as lyli , as padroni yt sali efendi , por e ka fajin gjithe struktura juaj qe kur u ndertua dhe deri me sot , jeni kanceri i shqiptareve dhe site tille e keni vendin , ne periferi , diku larg qe mos tju shikojme dhe degjojme me kurre

 5. Tonini says:

  Cfare me te thane,se keni qen nje tufe,kjo dihet me kohe,po qe eshte drejtu shteti im nga ky nivel,ka qene fatkeqesi.

Lini një Përgjigje te Tonini Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *