Topalli akuzon fort kundërshtarët: Familja ime prej dy muajsh nën vëzhgim…!

Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka rrëfyer për herë të parë se prej dy muajsh, shtëpia e saj është vënë nën mbikqyrje dhe se çdo lëvizje e familjes së saj monitorohet.

Duke folur për Abcnews, ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, nuk ka dhënë shumë detaje në lidhje me deklaratën e saj të fortë, por tha se “dikush ka vënë një njeri për të parë lëvizjet e saj dhe të familjarëve”.

Topalli është shprehur se një sjellje e tillë mjerane nuk i është bërë familjes së saj as në diktaturën hoxhiste.

“Ka dy muaj që shtëpia ime ruhet nga njerëz që kush hyn dhe kush del të pijë kafe. Kjo është sjellja më mjerane.

Gjëja e vetme që më kujton, është Edi Ramën që sulmon Islamin. Unë ndoshta kam lindur e deklasume. Kjo s’ka ndodh as në komunizëm”, tha Topalli.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Topalli akuzon fort kundërshtarët: Familja ime prej dy muajsh nën vëzhgim…!”

 1. Mihali says:

  Deklarata pa fakte mund te jet fantazi.

 2. Dajti USA says:

  Kjo eshte sjellja e partise tende,kur ja u bene te tjereve kenaqesh,kur te vjene radha merzitesh,hajde Zhoze,kaloje me sportivitet.

 3. dizenjatori says:

  hajde inshallah keq e me keq u befshit!!! Lesh e li ju pafsha dhe paret e vjedhme nga hundet t’ju dalin te gjithe juve qe keni bere kerdine gjithe keto vite! Me beni dhe viktimen,hyyyyy palaco femer qe s’ke lene gje pa vjedhur duke u fshehur nen petkun e te deklasumes medemek.S;thote kot populli drejtesi vonon por nuk harron dhe dita e gjykimit po vjen.E keni vjedhur kete popull fukara duke e varferuar deri ne palce dhe kini fytyre te dilni dhe ne kamera kur duhet te ishit mbrapa hekurave.Mallkimi i popullit ju ndekte hap hap hapi juve dhe gjithe sojit tuaj!Amin!

 4. jona says:

  Patjeter qe do te te mbikqyresh ti dhe gjithe soji jot deri sa te shkosh ne destinacionin qe ti urren dmth burgun. Do japesh llogari per gjithe vjedhjen, mafien qe je perfshire e shume te tjera. Ti e din qe po ju vjen fundi prandaj kercisni dhembet apo beheni si viktime me hapjen e lajme e te kesaj natyre. .qe kur te vij dita qe do te te ndalojne, per gjithe abuzimet qe bere kur ishe kryetare e atij posti prestigjioz, por qe ti e njollose. Nuk ja hedh me njerezve moj mashtruese. Sot shqiptaret kane studiuar ne universitete te verteta boterore, dhe nuk jane me analfabete sic deshironit juve per ti shtypur me shume. Ti je turpi i Shqiperise, dhe historia vetem keshtu do te te kujtoje si pjesen e erret te saj.

  1. Palla says:

   Nuk po due me e besue kat zonje, si po duket do me i dhan rendesi vetes se saj. Po nese po asht e vertete qe po i ruaj shpine, atehere familjaret e Jozefines nuk po duan Arben Imamin. U plake e dore nuk hoqe moj Josefine, qe dhe guret e varrit tu befshin lo…

 5. sali Serbi says:

  Eshte nje njeri paskrupull per te fabrikuar fakte e prova krejt te reme dhe larg te vertetes. Eshte gojeçthurur siç thoshin njehere si llafazanja e lagjes.Eshte nje egoiste qe nuk ka frena. Eshte e pameshireshme po pati gje ne dore kunder atyre qe nuk i do.Nje njeri te tille nuk eshte e mire ta kesh komshije apo ne lagje e le më pastaj ta kesh ne politike. Eshte faqja e zeze e femres shqiptare.Aktualisht politika shqiptare ka nevoja urgjente te pastrohet nga keto mostra nese do qe te ndertoj te ardhme per vendin dhe popullin.

 6. Thanasi qe ta plasi says:

  Po kush harxhon kohen te merret me ty moj budallacke

 7. BE says:

  Paska kaluar ne psikoze Mbase rendon e kaluara, gjera qe u ndodhen te tjereve nuk fshihen lehte nga ndergjegja dhe per pasoje i perjeton perdite ne ndergjegje se mos i peson dhe vete dhe nuk eshte e vetme. Stan me ujqer sbehet. Puna eshte se ujqerit bejne ligjin ne PD , shantazhojne, kercenojne dhe nuk guxon asnje te rithemeloje PD e idealeve te dhjetorit, per vlerat intelektuale, e perkushtimit ndaj popullit e atdheut. Me e shumta , do te largohen dhe te fundit enderrimtare te zhgenjyer dhe te kercenuar. Klani sdorezohet kurre , por …..koha i kthjellon shume gjera dhe eshte fatkeqsi qe PD nuk u ngrit ne nivelin e protagonizmit politik duke dhene vizion vendit dhe popullit por gjithmone eshte nisur nga skenare destabilizimi. PD eshte e kapur qe ne gjeneze.

 8. "BOHOTINA" says:

  Degjo Jozi! Populli thote: “O njeri me mend, hidhe ne trupin tend, sic te dhemb, ashtu me dhemb”. Ti nuk e ke parasysh kete. ndaj flet kot.

 9. Fatosi-kosove says:

  E jozefine jozefine,dikur per tia bere qefin sali berishes e lul bashes shaje e ekrcenoje çdo deputet te PS-s,bile bile ua kepusje edhe zhelet,pastaj jozefine ti ke konflikt me sali berishen e lul bashen,i akuzon per shkaterrimin e PD-s e ne anen tjeter thua se je e kercenuar dhe e vezhguar por nga Edi Rama,çfar ka ketu a thua se Rama po e bajka politiken e sali berishes e lul bashes a,ti e di fort mire jozefine se kush e vrau azemin,gramoz pashko, Olldashin e deri te Haklajt,prandaj thuaje qarte nga kush kercenohesh e mos tento ti shkaterrosh provat duke hudhur poshtersit tuaja ne drejtim te Rames,sepse edhe lul basha vetem para pak muajsh doli para gazetareve dhe deklaroi se eshte kercenuar,por nuk e tha nga kush dhe doli se ishte nje loje per te terhequr shqiptaret,u futet ne qader per te fituar thoshit dhe per te mbrojtur shqiptaret e ndershem,dhe fituat vetem ne lazarat atje ku ishte republika e hashashit,prandaj nese vetem ne lazarat paska shqiptar te ndershem,ateher ta marri dreqi ate ndershmeri dhe ate PD qe po ua haje koken nje nga nje,vet juve organizates kriminele.

 10. shigjeta says:

  e di pse i thua ti keto moj buce ??? qe te degjoje rama ose ministeri perkates dhe te vendosin bodigarde ty dhe familjes tende , ndoshta ndien friken , por lind pyetja nga se ke frike dhe te pergjojne ???? dhe pyetja eshte e thjeshte , nga poshtersite qe ke bere ose ke degjuar qe jane bere , njesoj ben , tani si gjithe te tjeret , nxiri parate nga xhepi yt , dhe paguaj bodigarde personal , pa e demtuar shtetin asnje kacidhe , ose si gjithe te tjeret qe i mbron ligji po ti moj e pacipe je mesuar ndryshe , ndryshja na vdiq , ska me , dhe mos llap gam gam gam poshte e larte , kjo eshte jeta dhe parimi i saj baze : cdo hedhesh , do presesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *