Veliaj: Siç është situata në PD, Bashës do t’i duhen 12 vite për të ardhur në pushtet

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, thotë se kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do t’i duhen 12 vite për të ardhur në pushtet.

Në emisionin “Studio e hapur” me gazetaren Eni Vasili, kryebashkiaku Veliaj tha se “News24”, se për shkak të situatës në PD, kreu i kësaj partie e ka të vështirë të vijë në pushtet.

Sakaq ai shoi se “Opozita e sotme përfaqësohet nga familja e kryetarit”.

“PD po menaxhohet si biznes familjar.

Mendoj se mund të dalin forca të tjera për opozitë. Kështu si është situata në PD do t’i duhet 12 vite për të ardhur në pushtet”, tha kryebashkiaku i Tiranës.

Veliaj tha se fakti që “kryeministri ka qenë kryetar bashkie, bën që të dijë shumë mirë ku qëndron problemi, dhe e di se sa e rëndësishme është zgjidhja”.
REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Veliaj: Siç është situata në PD, Bashës do t’i duhen 12 vite për të ardhur në pushtet”

 1. Litari says:

  I fare Erjoni! “Leri prrallat por trego diplomat”
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie””

 2. Litari says:

  I fare Erjoni! “Leri prrallat por trego diplomat”
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie””……

 3. Litari says:

  O fare Erjoni!
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie””

 4. Litari says:

  O fare Erjoni!
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie””…

 5. elgrmentuntrvfehz says:

  Kam rrespekt per velijajn,por nuk e di a ka lexuar dritero agollin.emri driteri,don te thoe jep drite,pse nuk jep drite velijaj.qka tha agolli per homoseksualet,pershkruje njjehere,je drite,sepse te vjedhesh drite ben ne kjuundreshtim me driteroin.pra jep e merr,dhe jo vetem te marresh.shum mire ben qe kursen ujin,por kurse edhe dritat,por ne rastin e paradave te homoseksualeve,jep drite.jep mendimin per homoseksualet,votuesit duan te din mendimin tuaj,eshte homoseksualiteti degjenerim apo nuk eshte je ni ju homoseksual apo sjeni,duhet qe te gjithe udheheqesit te jen homoseksual,pra shtrohet pyetja ku duhet te shkoj ata qe sjan homseksual.vjen pergjigjia ne qoftese te gjith udheheqesit duhet te jen hoimoseksual,atehere,globi do te ndahet ne dy hemisfera,hemisfera e homseksualve,ku mjund te jeni kryetare e qte doni,dhe hemisfera e johomoseksuak
  leve,ku nuk do te jeni kryetare.pra sqaro jeni apo sjeni homseksual.homseksualet latent,do te vijne ne hemisferen tuaj,dhe te rroje hemisfera juaj,se tonen e mori lumi,lavdi homoseksualitetit,rrofte parija homoseksuale,posht un dhe te gjithe johomoseksualet,dhe ne djall te shkojme,ne hemisferen tone ka homoseksualet,kerkojne me qdo kusht ta pushtojne.dhe ska mur qe e pshton,vajtoni o johemoseksual,na mori lumi na mori,dhe velija gezohet e qesh,se po kursen uje,qohuni prej gjumi,dhe mbrohuni,qou zog e qou boletin,prej vorri,se na morri lumi,rroft erjon velijaj,mbeshtetesi i trumpit,qe po shkaterron boten sipas hopkingit,shkenctarit gjerman,qe kerkon leshimin e tokes dhe shkuarje ne nje galaksi tjeter.Bozhbiqi,vuqigi,rame,sale,nena,jugollskjate gjith qohuni,dhe mbroni hemisfern johomsekjcnso,se na morki bashe rdhemet,hemisfern!sqaroje problemin ka te drejte hopkinds opa jo.

 6. Tarrasi says:

  Mos e ke merak Bashen, per 4 vjet ke Ilir Meten ne krye te Qeverise.

 7. shigjeta says:

  sa?? 12 vjet ?? pak thua …….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *