Anëtari i Këshillit Kombëtar largohet nga PD: Opozita drejt vetëasgjesimit, nuk kam më shpresë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka njoftuar se largohet nga kjo forcë politike.

Përmes një statusi në faqen e tij në facebook, Kulluri shkruan se terhiqet  nga politika në kushtet e qeverisjes më të keqe në 27 vite dhe një opozite që po shkon drejt vetëasgjesimit.

Më tej Kulluri falenderon ata persona që bashkëpunuan me të brenda PD, për të mos lejuar këtë farse të shëmtuar që po ndodh sipas tij me zgjedhjet brenda partisë.

Edvin Kulluri është një nga “zërat” që kërkon dorëheqjen e Lulzim Bashës nga funksioni i kryetarit të Partisë Demokratike pas humbjen katastrofike në zgjedhjet e 25 qershorit.

 

Statusi i plotë Kullurit

Te dashur miq dhe dashamires! Sidomos ju me te cilet kam punuar sidomos keto 4 vite ne opozite per fitoren e PD dhe te djathtes, per nje qeverisje me te mire.

Ju falenderoj per mbeshtetjen e luajalitetin sidomos demokratet e Tepelenes me te cilet punuam per riorganizimin e PD ne vitin 2014 dhe ata te Selenices nga viti 2015 e ne vazhdim.

Po ashtu ndjej nje mirenjohje te thelle per ata gazetare qe megjithe presionin e qeverise por fatkeqesisht edhe nga brenda PD-se per te mbyllur studiot, me kane ftuar dhe mbeshtetur per 4 vite rresht te thoja te vertetat sic i mendoja.

Nga dita e sotme bej me dije vendimin tim per tu terhequr nga politika ne kushtet e qeverisjes me te keqe ne 27 vite dhe nje opozite qe po shkon drejt veteasgjesimit.

Ne nje situate te paprecedente, nderkohe kam patur kenaqesine te bashkepunoje me nje grup te madh njerezish me kurajo brenda PD, per te mos lejuar kete farse te shemtuar qe po ndodh.

Duke qene se nuk ma lejon morali te konformohem por dhe duke mos pare shprese se gjerat mund te ndryshojne e shoh me te udhes te terhiqem ne jeten private. Ju falenderoj dhe njehere!

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Anëtari i Këshillit Kombëtar largohet nga PD: Opozita drejt vetëasgjesimit, nuk kam më shpresë”

 1. Shqiptari Ilirise says:

  O Kulluf,po si qenka qeverisja me e keqe e 27 vjeteve mo?
  Po me e mira kush ka qene sipas qypit tend?Ajo e 97? Apo ajo e Gerdecit dhe 21 Janarit?Apo kur je ti zv.minister i PD,eshte qeverisj e mire.
  Ju te gjithe jeni brume nga nje magje-sic thote populli.Pjese e nje grupimi kriminal qe keni kontribuar te gjithe per te qene i tille.
  Tani ne vend ta pranoni qe jeni te tille po perpiqeni te krijoni armikun brenda vetes.
  Por ju te gjithe jeni pjese e nje mozaiku te qelbur qe quhet PD.

 2. Gerti says:

  Mos,se na dhjeve o Kullur hajduti.

 3. alo says:

  Ore po keta nuk e kuptojne qe humbja ishte se populli mendon qe eshte qeverisur mire. Fare e thjeshte. Cilido te ishte ne krye te PD do te humbte

 4. Adri says:

  Mbeti pede-ja pa kullure????Cna bone mer Daku me nje sy.Na e le Lulush bythecin ta shqyejne hienat e cadres…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *