Deputetja e PD shpërthen kundër Preç Zogajt: Pervers, i paburrë dhe tradhtar, ty të mungon shtylla kurrizore

Albina Deda, deputetja demokrate është hedhur në sulm të demokratëve që janë rreshtuar në grupin kundër Bashës.

Me një shkrim ne rrjetet sociale ajo sot ka sulmuar Preç Zogajn që humbi në Lezhë, edhe pse kryetari i PD e kishte vendosur i katërti në listën e PD për këtë qark.

Deda teksa i kujton Zogajt se malësorët nuk pranojnë tradhëtinë, i shpjegon se humbja në Lezhë nuk është për faj të z Basha por për shkak të emrit dhe spërdredhjet e tij në politikë.

Postimi i deputetes Albina Deda:

Edhe ti Preç?! (Reagim)

Prej kohesh kam demonstruar qendrimin tim qytetare si demokrate kunder zerave brenda PD-se qe mllefuan pa pushim kunder lidershipit Basha duke shfrytezuar nje kontekst politik e njerezor i cili i ka sjelle jo pak kosto forces politike ku me deshire e idealizem kemi aderuar.

Koha e faktet po konfirmojne se ulerimat ne emer te demokracise te grupit anti-Basha jane kopje shemtire te koheve te lashta te herezise.

Por çudia qe me se pakti me çudit eshte reagimi i sotem po aq pervers e kontravers i Preç Zogajt i cili u rrjeshtua me ane te sofizmave te tij antianalitik kunder z.Basha.

Kjo ne malesi nuk eshte veç paburrni por thjesht fare tradheti. Zogaj me perdredhjet e tij 25 vjecare ne fakt ka deshmuar se i mungon shtylla kurrizore si njeri, politikan, analist e politolog.

Ai sa here zhagitet e jargitet per pushtet ne mungese te doktrines qe duhet te kete nje personalitet.

Z.Basha e nominoji ate ne listen e qarkut Lezhe ne nje vend jo pak te lakmueshem per nje njeri me ideal te qendrueshem.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Deputetja e PD shpërthen kundër Preç Zogajt: Pervers, i paburrë dhe tradhtar, ty të mungon shtylla kurrizore”

 1. Deb says:

  Ai qe permend pa mase besen tradhetine etj eshte e sigurte qe keto fjale i kane formalitet
  Nga eksperinca ime 90% te te ashtuquajtiteve malesore kane dale super mashtrues
  Dikur ndofta mund te keni qene te beses,enveri ju deformoi kaq shume ,sa fjalen bese eshte mire te mos e permendni me
  Nuk permendet litari ne shtepine e te varurit,thote populli

 2. ILIRET says:

  Ore po cfare beni? Pse, te gjitha idjotlleqet qe thone budallenjte e lagjeve tona do te botoni?
  Po ju se dini cfare ka thene Liqja i lagjes Kombinat.

 3. TRAPI says:

  SA E MBAN BARI VESEN AQ E MBAN MALOKU BESEN…

 4. Tralala says:

  Kjo mjerane, mgjse e permend besrn nuk e din cfare eshte. Institicioni beses ushtrohej atje ku nuk mbrinte as qyteterimi dhe as ligji, ne malesi. Tani malesoret kane zbrit ne qytet e disa Jane bere deputet qe meren me formulime ligjesh, si Albina. Kjo mjerane akoma se di se ne qytet zbatohet ligji, jo kanuni, jo besa, jo gjakemarrja. Dhe hajde prit prej saj shtet, parti, ligje e keshilla.

 5. Ajet Delaj says:

  znj. Deda nuk deshiroj te hyj ne debatin tuaj te brendeshem pasi fatekeqesisht per te djathten shqiptare e pse jo edhe per Shqiperine nuk ka asgje idealiste e programore por vetem klienteliste e pazare te paprincipta.
  Ajo cfare me terhoqi vemendjen ne tere shkrimin tuaj ishte fjala “nominoji” Per turp te Zotit nje deputete e Parlamentitte Shqiperise qe vetem i tille nuk ka qene kerkon e fshihesh pas fjalve te huaja por se cfare gjuhe eshte vetem ju mund ta dini pasi perafersisht mund te them se ke dashur te perdores fjalen” Nominee” kandidat.
  Po pse moj zonje e nderuar mundohesh aq shume kur kemi fjan tone te bukur shqipe “emrim” po ju demokratet e sotem pikerisht kete nuk deshironi te thoni pasi ketu fillon problemi madhor per Kryetarin Basha.
  Edhe Enveri bente sikur kandidatet per kuvendin popullor i propozonte baza i aprovonin forumet e partise dhe i zgjidhte populli ne rresht megjithse te tera keto i vendoste diktatori por prape bente sikur kishte demokraci popullore.
  Ju keni shkuar aq larg sa qe nuk keni lene asgje nga Partia Demokratike e studenteve te 90tes madje ja keni kaluar edhe Enverit dhe madje kerkoni edhe voten e gjysmes se popullit pasi diasporen e keni perjashtuar.
  Dikur Berisha shpiku kryesine e vogel se ku e kishte gjetur ne statutin e partise vetem aji e Zoti mund ta dine ndersa Basha shkoj edhe me tej nuk pyeti askend nga strukturat e partise pasi kunatin e “baben” me siguri eshte dashur ti pyese.
  Mos u ndalni po shqyejni edhe ate pak PD qe ka mbetur nese ka mbetur por te jeni te sigurte se Shqiperia nuk ka per te mbetur pa opozite reale e populli opozitar nuk ka per te mbetur pa perfaqesim sado te mundoheni me e marre peng. Keni per te marre peng vetem veten.

 6. e njohet edhe ju pecin si spiun dhe pa shtyll kurrizore!!!!!
  sa per besen e malsoreve,i ke te gjithe te pa beset tek pd,qe nga sali berisha qe idhe besen enverit dhe jepte jeten per te,i dha besen azemit,trbeckes,olldashit,por mbajti me shume besen me serbet fisi i gruas.

 7. Lokja me dhi says:

  E thene nga kjo maloke me koqe e lesh ne cica.. ka kuptim. Keta e njohin njeri tjetrin sa i mbajne paj ere nen bisht shoqi shoqit

 8. Emigranti says:

  Ne qofte se politica quhet kurve preci eshte misherimi i ketij vlersimi.

 9. Xha Braho says:

  Besa lindi dhe u shndërrua në institucion në ato krahina ku pabesia ishte mënyrë jetese, ndaj duhet të zbatohej dënimi ekstrem, për të bërë të mundur luftimin e këtij fenomeni primitiv siç ishte pabesia.

 10. Alpini Ti me pseudonimin Trapi, Kush ta jep te drejten te ofendosh mbi 60 peeqin te popullsise shqiptare me ato fjale, Por me qe ja ke vene vetes trapi une po e le me kaq,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *