FOTOT/ Një udhëtim në Shqipërinë e vitit 1982, koha e izolimit të madh

Gazetari italian Onide Donati  ka realizuar një set fotografik të vërtetë nga koha e izolimit të madh në vitin 1982.

E veçanta e këtyre fotografive është se janë kaq natyrale dhe të pangarkuara.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-288-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-288.jpg","attachment_id":"720242"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/tirana1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/tirana1.jpg","attachment_id":"720253"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/TIRANA-PIAZZA-SKANDERBEG-3large.1498656599-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/TIRANA-PIAZZA-SKANDERBEG-3large.1498656599.jpg","attachment_id":"720254"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/tirana-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/tirana.jpg","attachment_id":"720252"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/SCUTARI-4large.1498656491-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/SCUTARI-4large.1498656491-1.jpg","attachment_id":"720251"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/SCUTARI-3large.1498656488-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/SCUTARI-3large.1498656488.jpg","attachment_id":"720250"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/KRUJAlarge.1498656466-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/KRUJAlarge.1498656466.jpg","attachment_id":"720249"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/Berat3-forse-Elbasanlarge.1498656365-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/Berat3-forse-Elbasanlarge.1498656365.jpg","attachment_id":"720243"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-CARRO-TRAINATO-DA-CAVALLI-1large.1498656314-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-CARRO-TRAINATO-DA-CAVALLI-1large.1498656314.jpg","attachment_id":"720244"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-PANORAMA-1large.1498656327-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-PANORAMA-1large.1498656327.jpg","attachment_id":"720245"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-PANORAMA-2large.1498656329-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/BERAT-PANORAMA-2large.1498656329.jpg","attachment_id":"720246"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/KORCA-2large.1498656457-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/KORCA-2large.1498656457.jpg","attachment_id":"720247"}]

1 komente në “FOTOT/ Një udhëtim në Shqipërinë e vitit 1982, koha e izolimit të madh”

  1. everest says:

    Po ua mbajti botoni foto te pas viteve 90-te nga pyjet e prera,minierat e shkaterruara,burgjet e mbushura plot,krimet qe behen cdo dite si ne kohe lufte,bregdeti i betonizuar,lypsat pa fund,papunesi pa fund,analfabetizem gjigand,korrupsion sa te duash,prostitucioni si profesion etj!
    Keni plot fusha ku ta konkuroni” socializmin” njerezor me kapitalizmin xhelat!
    Dhe qe ta beni me te qarte ndryshimin midis dy sistemeve politike,kerkojini qeverise te bej nje referendum popullor sic beri sondazhin OSBE-ja,ku doli se shqiptaret kerkojne akoma Enver Hoxhen!
    Turpi ju mbulofte!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *