Pas apelit të Ramës për kthjellim, surprizon Ilir Meta: Nuk merr pjesë në Konventën zgjedhore për kreun e LSI

Është mbledhur pasditen e sotme Konventa Kombëtare Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të zgjedhur edhe kreun e partisë.

Pas dorëheqjes së Petrit Vasilit nga ky post, në mbledhjen e sotme të Konventës pritet që në krye të kësaj force politike të votohet Monika Kryemadhi, e cila prej muajit maj mban postin e nënkryetares.

Por surpriza më e madhe e kësaj Konvente, edhe mungesa e ish-kreut të LSI, Ilir Meta, i cili është zgjedhur President i vendit, dhe më 24 korrik do të bëjë betimin.

Mesohet se Ilir Meta nuk do të marrë pjesë në punimet e kësaj Konvente.
Punimet e Konventës së LSI janë hapur me fjalën e zëvendëskryetarit Luan Rama, e pas tij Petrit Vasili, i cili dha dorëheqjen pas zgjedhjeve të 25 qershorit.
REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Pas apelit të Ramës për kthjellim, surprizon Ilir Meta: Nuk merr pjesë në Konventën zgjedhore për kreun e LSI”

 1. tfgs1 says:

  ”kthjellimi” i turkut Metin eshte bere tek shalet e Monikes ne darke……………….

 2. Apo jo? says:

  Po c’te merrte pjese, ne teatrin e zgjedhjes se gruas se tij ne krye te partise pa kundershtare ne gare.

 3. toni says:

  Nuk ka shkuar pasi do te zgjidhej kokemadhja kryetare.
  Gjoja nuk do te ndikoje .
  Keto jane farsa.
  Parti familjare si ne regjimet e botes arabe.

 4. toni says:

  Parti familjare dinasti si ne boten [email protected]

 5. Haka Tekizoti says:

  Ama ç’surprizë!!! Akoma s’dini se Ilir Meta shtiret në çdo hap që hedh?! Me mosvajtjen synon të krijojë përshtypjen që Monika do zgjidhet në vend të tij me zgjedhje të lira e të ndershme dhe Meta s’ka luajtur asnjë rol e nuk ka asnjë ndikim në këtë punë të ndershme, madje as muhabet shtëpie nuk e kanë bërë (heshtje zgjedhore!!!). Me këto “surpriza” po na bëni të qeshim me zor.

 6. Zgjidheni zdhidheni se... says:

  Hajde hajde se meta kanper tua liruar qeverisjrn! Do thoni lu je o nishan! Zgjidheni zgjidheni per tr keqen tuaj! Ketu do jemi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *