VIDEO/ Zëdhënësja e PD-së: Ja pse nuk po ikin ministrat teknikë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka sqaruar se pse edhe pas 10 ditësh nga zgjedhjet e 25 qershorit ende nuk janë dorëhequr ministrat teknikë.

Ministrat teknikë do të japin dorëheqjen pasi të kenë përfunduar raportin për rolin dhe përdorimin e administratës në zgjedhjet e 25 qershorit.

Pastaj ata patjetër që do të japin dorëheqjen dhe nuk do të jenë më pjesë e kabinetit qeveritar”, ka thënë ajo.

Në një intervistë për TemA TV, Zhupa foli edhe për procesin e zgjedhjeve në PD.

Ajo tha dorëheqja e Lulzim Bashës nuk i shërbente procesit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Zëdhënësja e PD-së: Ja pse nuk po ikin ministrat teknikë”

  1. Termal says:

    Po pse po te japin doreheqje tani cfare i pengon ata te plotesojne ate raportin qe thua ti, e qe te gjithe e dine se cfare do te shkruajne?
    Duan te rine aty se keshtu e kane urdherin nga Saliu,me shpresen e kote se mos prishe ende ndonje gje ne mbarevajtjen e puneve.Si mendon ti ,te kete mundesi Saliu te prishe cfaredolloj pune dhe te mos e beje? Te kete sadopak pushtet dhe ta leshoje me deshire dhe kolllaj?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *