Monika Kryemadhi kërcënon Ramën: Beteja sapo ka nisur, jo 74, por as 174 vota s’do mjaftojnë që ai dhe klika e tij…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një status në Facebook ka cituar fjalët e raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit që përshkruan klimën e biznesit në Shqipëri.

“Investitorë të sfiduar nga korrupsioni i shfrenuar, vazhdim i praktikave të biznesit informal”. Këto janë vetëm dy nga shumë përcaktime të tjera të rrënimit që po i bëhet bizneseve në Shqipëri,” shkruan Kryemadhi.

Ajo gjithashtu paralajmëron kryeministrin Edi Rama se “jo 74, por as 174 vota nuk do mjaftojnë që ai dhe klika e tij në pushtet të shkatërrojnë më tej ekonominë shqiptare”.

Statusi i plotë i kryetares se re te LSI ne rrjetin social:

Askush më qartë se raporti i departamentit amerikan të shtetit nuk e ka përshkruar klimën e biznesit në Shqipëri: “Investitorë të sfiduar nga korrupsioni i shfrenuar, vazhdim i praktikave të biznesit informal”.

Këto janë vetëm dy nga shumë përcaktime të tjera të rrënimit që po i bëhet bizneseve në Shqipëri. Veç atyre që janë klientë dhe sponsorizues të kryeministrit, çdo biznes tjetër ndjen mbi shpinë barrën e rëndë të korrupsionit dhe rryshfetit që duhet të paguajnë për të mbijetuar në një treg pa rregulla dhe klientelist.

Jo vetëm kaq, por koncensionet, dhëniet e licensave, si dhe një numer kontratash të firmosura nga qeveria, janë problematike për ekonominë dhe shkak për largimin e investitorëve të huaj.

Këto dhe përcaktime te tjera negative për ekonominë, edhe pse tentohen të fshihen nga mediat e blera me paratë e krimit qeveritar, flasin më shumë se çdo heshtje e blerë mediatike.

Më kot mundohet Edi Rama dhe lakejtë e tij të fshehin të vërtetën e hidhur, atë të mjerimit ekonomik të vendit, të vjedhjes pa limit në çdo sektor publik, të shkatërrimit të investimeve të huaja në emër të bizneseve të lidhura personalisht me të.

Por nuk mjafton raporti për vitin e kaluar, sepse kjo klimë, ky terror për biznesin e investimeve pritet të sundoje ekonominë edhe pas tjetërsimit të votës së 25 qershorit.

Ata që investuan paratë e drogës dhe krimit, klientët e Edi Ramës që paguan për blerjen e votës do kërkojnë shumë shpejt shpërblimin për atë që kanë bërë. Dhe kjo do jetë një tjetër goditje për ekonominë tonë të brishtë.

Unë ju siguroj që LSI nuk do të lejojë që kjo të ndodhë, sado pushtet dhe arrogancë të ketë kryeministri i Shqipërisë. Jo 74, por as 174 vota nuk do mjaftojnë që ai dhe klika e tij në pushtet të shkatërrojnë më tej ekonominë shqiptare.

Ne do të jemi në çdo mbledhje komisioni, në çdo debat parlamentar pjesë aktive dhe luftarake për të denoncuar dhe luftuar çdo përpjekje për të shitur pasuritë e Shqipërisë tek oligarkët e Edi Ramës.

Beteja sapo ka nisur dhe ne kemi mbështetjen e shumicës së shqiptarëve, që me votë apo me heshtje, refuzoi të mbështesë një qeveri që është gati të japë me koncension çdo pasuri të mundshme.

Por tashmë koha e shitjes së Shqipërisë ka perfunduar! Të gjithë sëbashku nuk do ta lejojmë që kjo të ndodhë.

LSI është opozita e fortë dhe energjike që ka mundesitë ta bëjë këtë bashkë me të gjithë ata që e kuptojnë qartë se ky vend nuk meriton të drejtohet nga oligarkët e Edi Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “Monika Kryemadhi kërcënon Ramën: Beteja sapo ka nisur, jo 74, por as 174 vota s’do mjaftojnë që ai dhe klika e tij…”

 1. IP says:

  Zonje fillo nga familja jote Shqiptaret e kane pare bllokun ne dre me syte e tyre. Jo me kot e kane qujtur Like floriri, pastaj ato pronat e patundshme qe nuk mbulohen dot, si do t’i justifikoni me rrogat qe keni marre? Amerikanet mos e kane fjalen per paudhesite e familjes Like floriri.
  fshati qe duket s’do kallauz

  1. AMY says:

   Do fillohet me me te madhine e ketij vendi dhe ky do jete Ilir Meta bashka me familjen e tij, kjo gruya driteshkurter dhe llafazane kujton se ka pale shqiptaret, dhe ata qe u detyruan dhe dhane votat per LSI i dhane se u paguan nga kjo Monike qe haptazi ne zgjedhjet e fundit bashkiake ju jepte para ne Lezhe, dhe tani ka goje e flet per te tjere, kjo llafazane dhe zhgrapese parash do ta shikoj pergjigjen ne parlament, deri tani nuk eshte ndjere, tani u be e ndershme kjo bashke me Ilir floririn te bejne moral, vetem kjo grua e ulet ne sjellje ska goje per moral tek te tjeret, aq me pak tek Edi Rama,

   1. j says:

    O BUÇE, po ke kohë shikoje pak videon e mësipërme.
    Faleminderit boom për kontributin dhe kujtesën e gjithë shqiptarëve.
    Nuk jam me Ramën as Berishën por me popullin e varfër dhe mjerë shqiptar.

  2. Voica says:

   Te nderuar shqiptare! Shqiptare te ndergjegjshem dhe te ndershem!
   MOS KOMENTONI TEK KJO TIP FEMRE… SEPSE KJO NDAJ BEN AGRESIVEN, QE TE BEHET FAKTOR, QE TE JETE KJO E VETMJA ”KUNDERSHTARE” A OPOZITE… I BENI NDER QE MERRRENI ME TE …
   LEREMI KERMEN TE LLOMOTISE VETEM.

  3. Fshatari says:

   Burrin e kesaj k e kam pare ne TV duke vjedhur

 2. shpresa says:

  Eshte nuse e re dhe do qe ti trembe te gjithe si ka trembur Ilirin. Pa dale se do ta shohim qe do katandiset sa kokoshi saj.

 3. Mihali says:

  Monika kerkon lepurin nga fera por jam I sigurt qe do ti dalij ARUSHA.Ajo dhe bashkeshorti i saj duhet te behet gati te justifikoj pasurit me te ardhurat dhe te ballafaqohet me bllok qe kerkonte favore
  700 mij €uroshe.Cairi qe kini kullotur neper Shqiperi ka mar fund me Edi Ramen.Pregatituni te jipni Llogari para ligjit per te gjitha poshtersit familjare.
  Keto Jan qelbesiat e verteta te Shqiperis.

 4. Lesh e li says:

  Shembulli tipik i hajdutes qe bertet “kapeni hajdutin”.
  Femer e pacipe, bashkeshortja e presidentit te pacipe qe jo vetem shemtoj figuren e presidentit por degjeneroj te gjithe administraten shteterore.
  Tani qe si PS si PD ju njeh mire se c’fare matrapazesh te pabese qe jeni po ju vjen fundi.
  Pangopesia juaj eshte edhe fundi juaj.
  Pa pushtet ju cope M… me dy sy.

 5. ceni boston says:

  ha ha ha…po e ndjejne se Likes po i afrohet ora e gjykimi dhe jane egersuar

 6. befana says:

  keni qene 12 vjet ne qeveri,atehere kush e renoi ekonomine e ketij vendi?
  nuk besoj te bindni njeri me keto slogane se jeni e vetmja parti qe mori pjese ne blerjen e votave masivisht duke genjyer e afruar adoleshentet.
  do te shohim cdo te ndodhe ,nqs vetingu do te shtrihet edhe tek politikanet hajdute si puna juaj qe i hyte politikes vetem per tu pasuruar pa patur ndonjehere libreze pune.
  mjajt me se kemi 27 vjet qe degjohen vetem keto emra te koruptuar,e mafioze.

 7. Refugjati says:

  Ti zonja e like floririt sa naive që jeni ku të çon mushka ???si i dinë Shqiptarët ti dele ? Hiku ajo kohë kur tregonit përralla dhe ju besonin si zoti nga fukarallëku por jo sot .
  Duhet të shiheni në pasqyr ju edhe të gjithë kush të vjen nga prapa se jeni qelbur në pasuri të pisët duke zhvatur pasurinë Kombëtare dhe vrarë .
  TURP TURP

 8. Loni says:

  Ti hash mutin PS o shtriga e kryemafiozit Ilir Meta.

 9. Nga gr says:

  Nuk ta ve njeri mona edhe fatosi u be pishman ja tha vete likes tek ajo mbledhja ti kishe harruar dhe breket te makina e tij lereni robin te punoj se kete shqiperi e ben vetem ai qe populli e votoi dhe se kush pagoj per te mare zgjedhjet ne e dime se kemi sy prit kater vjet dhe do ta shohesh se ku do te shkosh. me partin e familjes tende

 10. Chicago bears says:

  LSI U BE SI PARTIA KOMUNISTE. E LA LIKJA PARTINE E MORI MONIKA ME POROSI NGA LART SI NE KOHEN E MERHUMIT. KOMUNIZMI I PASKA NGULUR THELLE RRENJET NE SHQIPERI. NGADO TA KTHESH MAJTAS APO DJATHAS TE GJITHE ME FRYME KOMUNISTE VEPROJNE.

 11. Dyrrahu says:

  Zonja Kryemadhi mendon se Shqiperia do behet LSI dhe te behet njehere kryetar burri pastaj ajo!!!!
  Koreja e Veriut e len trashegimtarin ne fron edhe Iliri ngjajshem veproi me LSI. Ku jane ata burra dhe ato gra tjera qe e durojne nje gangester, i cili bashke me gruan e tij sillet sikur me leckat e shtepise se vet, me partine?!!!!
  Krevati i shtepise do te shnderrohet ne krevat partie!
  Sa me pak vota qe ka LSI aq me shume gjuhe ka nxjerr.
  Nuk e perballon dot LSI qe mos te jete ne pushtet.
  Le t’i falenderohen zotit Rama qe eshte me demokrat sesa perendimoret, perndryshe, po te kishte qene Sali Berisha ne vendin e zotit Rama ia kishte treguar asaj kercenimet.

 12. Gezimi nga cepani says:

  Pa u mbledhur akoma kuvedi flilloj bucja te lehi dh e me mendon se me ate zerin e cjer do te treme ndo kend. Ela like floriri dhe filloj burri i likes Monika dhe mendon se shale gjati tani nuk do gjeje vrime ku te futet duke u perplasur me monikon zvendesin e likes.

 13. Alban Dega says:

  Fakte dhe mendime

  KU HUMBI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra… Po te pakten shpetoni trurin… mendjen ! Ebola dhe kanceri !?
  – Zot ruajna mendet e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po behen qesharake…. Po behen edhe me mistrece se ata femijet e keqinj qe sapo zihen me shoqi- shoqin nuk lene gje pa thene e sajuar kunder njeri- tjetrit.
  Ia prune ne maje te hundes Edi Rames !
  E vune midis murit dhe shpates !
  Ju shpifen si arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Motolotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Ata nuk ishin arrogantet as ultimatumdhenesit. Ata ishin “paqesore” 24 karat terroriste!
  Sapo zbatoi ultimatumim me qetesi e dashuri iu versulen duke e vendosur midis shpatave te tyre dhe murit te Cadres se Berishes!
  Shkurt: hyp se te vrava.. zbrit se te preva !
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI-se !
  Deshtimet PS-se !
  Derisa i erdhi fundi
  Qetesi – dashurise !
  Le te flasin faktet e gjalla :
  LSI ka drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Ishte qeveria e bujqesise…
  Krejt fajin per deshtimet ia hedhin qeverise se Edi Rames… Kam pase respekt qe ne rini per ministrin Panariti deri kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare.
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces per kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Kane pasur Ministrin e Drejtesise po per vite… Per ministrin e pare Nacon kisha degjuar histori korrupsioni e zhvatjeje nga vete goja e viktimave te tij pasi u be edhe para se te behej kryeprokuror i Durresit .
  E pasoi Ylli Manjani… Me shume analist kritik e pergjues verimash celesi hotelesh bashke me Eskobarin Balili po i LSI-se se sa minister i Drejtesise. Votues i devotshem e cbllokues i cdo vendimi per emerime e gradime ala Gjin Gjon Plepave te rinj nga Keshilli i Larte e Drejtesise dhe Bujar Nishanit ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh magjistrate me rezultate te shkelqyera e te pakorruptuar!
  Shume me poshte se Komitetet Ekzekutive te ish- diktatures qe i fshikulloi ne menyren me idote te mundshme !
  Paten qeverisjen e postave me mbi 2 500 veta, domethene vota, sic i kane pare e sic shohin…. Fajin prape e ka Rama !
  Kishin qeverisjen e e burgjeve, me mijera vota ! Ua vodhen edhe ushqimin! Mire ua bene se te gjithe votonin per Berishen dhe LSI-ne !
  Paten … 35 per qind te pushtetit dhe rubinetat e parase me Berishen me vetem rreth 6 per qind te votave nga 2009 e deri ne 2013.
  U rriten ne mbi 10 per qind te votave dhe moren mbi 40 per qind te pushtetit dhe pushtetit me qeverisjen, ku kishte me shume para e me shume vota.
  Tani , meritat per cdo arritje te qeverise reformatore Rama- Meta i mbajne per vete!
  Te gjitha fajet e mekatet per cdo mosarritje i paska PS-ja e Rama !
  Po si paskan pranuar te bashkeqeverisin me nje te droguar qelibaret e Flori Meta !?
  Po si paskan votuar per nje te droguar kryetari i Kuvendit e deputetet e tij qe nuk po lene gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Deri edhe Ebola e quajti Edi Ramen bashke kryetari i koalicionit.
  Nese Rama eshte Ebola bashkekryetari i aleanes eshte kanceri i saj !
  Eshte I vetmi krye politikan shqiptar i kapur ne flagrance me ze e figure jo nga Edi Tama as nga Sali Berisha, jo nga Gramoz Ruci as Lulezim Basha, jo nga Saimir Tahiri as nga Spartak Ngjela…. por nga zevendesi i tij ne LSI dhe ne qeveri Dritan Prifti… ne nje afere 700 000 euroshe vetem me nje dore!
  E per cdo shoqeri e Shtetit korrupsioni nuk eshte Ebola… Eshte kanceri i tyre.
  Ndryshimi!?
  Ebola eshte e sherueshme.
  Kanceri eshte i kurueshem por jo i sherueshem.
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo Hashashi Lazaratit!?
  Cfare i shtyu qe te vajtojne Daden e Leskajn pse u hoqen nga listat!?
  Rrahin gjoksin e mburren si Partia me rinore ( Bravo e madhe megjithe zemer ) e akuzojne kreyaleatin dhe kyrqeveritarin tuaj pse hoqi dy te moshuara nga listat e 25 qershorit !
  Bir Selman Nenes ke te qaje me pare !
  Vetes cupulina … Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem ?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Nderkohe 90 per qind e aferave korruptive qevritare te zbuluara e goditura ligjerisht gjate tete vjeteve te fundit kane per autore perfaqesues te te gjitha hallkave qeverisese dhe udheheqese te LSI-se
  Mire qe e humben dhe hodhen ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine … !?
  Por , te ruajne te pakten fytyren!!! Jo vetem ate por edhe trurin e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel se gjyshi dhe gjyshja sa shtriheshin per te fjetur i luteshin Zotit :
  – O Zot i madh ruajnaj mendet e krese !
  Nuk luteshin as per para dhe as per vota !
  Kjo eshte edhe lutja ime jo vetem njerezore por edhe me vellazerore edhe per vellezerit e motrat e LSI-se…
  Po te humbim pushtet e para… gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Por e kemi shansin dhe pervojen ti ribejme te gjitha nga e para perseri.
  Po te humbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhen as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti i Donald Trampit !
  Atehere kemi shkuar per lesh ! Nuk jemi ne gjendje te shkruajme as dy fjale :
  Lajmerim Vdekjeje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe e me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte tragjedi e lemeri njekohesisht !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim..
  E kam provuar tri here vdekjen fizike! U riktheva mbrapa… Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme !
  E ne kete mengjez me nje qiell Kristal e det blu perballe me Diellin ne krahun e zemres dhe Henen ne krahun e shpates i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendet e krese mua e cdo shqiptari, cdo njeriu kudo ne Bote, se pari politikaneve !
  Amin !

  SHENIM : E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur me mik Ilir Meten, por
  E kam mik Ilir Meten, por kam edhe me mik te verteten !
  Kopjim i shprehjes filozofike mieravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !
  Vec ne shqip edhe rimon !
  Ah sa e pasur eshte kjo gjuha jone shqipe qe po e varferojme e sakatojme aq egersisht me paditurine tone pa skaj …
  Cfare mekati !?

 14. xheJ eN Bi says:

  Edhe Enveri do ta kishte zili kete ciftin META.
  Enveri mbajti nje post nga fillimi deri ne fund dhe Nexhmies
  nuk i dha ndonje pest te rendesishem,pervec se nje drejtoresh
  e Institutit te Studimeve M-L.
  Nese Enveri nje post, Iliri ,tre postet me te rendesishme te shtetit.
  Nexhmia nje cope drejtoresh ,Monika edhe Kryetare Partie .

 15. Riza Cerova says:

  MOS GJUAJ SHTEPINE E TJETRIT ME GURE
  KUR E TENDEN PREJ QELQI… ME ZE E ME
  FIGURE…..

 16. E nderuara nusja e Skraparit ! E ke filluar si me te madhe , o te keqen Nunuja. Ule pak hunden ,se ketej nga ne ka shume rrepira. E te biesh ne rrepire te keqen Nunuja edhe mund te shpetosh,por kur te erren syte mund te biesh edhe ne vidhime,si ajo te ura e Lapanit . Ndaj te keqen Nunuja ,mos e merr aq larte,se ka pare Nunuja shume , e, madje, ka nuseruar edhe vet. Nuk e di si e kini Ju andej nga Dibra,po me thone se edhe andej ta varin teneqene,kur te hyne vetja me qef. Te kam nuse nipi,po boll u tallen me nipin tim,kur u bashkua me ate Saliun. Po te tregoi nje histori . Ngjarja eshte e viteve 1992-1993. Na erdhi nje zv/ kryetar i shikut ne Corrovode. Me thane se ishta andej nga Dobrenji ,apo Zhepa. Ishte me profesion agranom i uruari . Kujtoj se qytetaret e Corrovodes ishin dege misri ,apo lastar hardhie ndja na tha: ” Ta shikojne qytetret e Corrovodes se si do dridhen nga une” E na u krekos i biri botes,por nuk qendroi shume e koka iu var se ia varen qytetret . Dhe edi pse? Sepse filloi ja keshtu si ti te uluriste. E me 1997 u zhduk nga frika e thone se u strehua andej nga mali i Dajtit. Ndaj te keqen Nunuja ule pak hunden. Degjoje Nunune. Mos harro se je edhe nusja e atij qe populli i therret Ilir Floriri apo Ilir Blloku. Edhe patriotja Jote ,Nexhmie Hosha ,qe ishte gruaja e atij qe tunde malet ,nuk e mbante koken kaq larte…….. Mos harro ,te keqen Nunuja ,se ate byrekun qe u terholl per 4 vjet me Ps ishit edhe JU qe shrtuat petet. Te trasha ,apo te holla se bashku i terhollet. Degjoje pak Nunune edhe pse jam e vjeter.

 17. Aureli says:

  O Mona o burre/femer, mba fort koken e marshit o goje qelbur! Ata lakejte jane babalikja me shoke. E degjove Lali erin? nuk i prek ata qe ka vene LSI ne bashki, zgjedhjet e tjera i ke te gjithe me socialisten. Koken e marshit mbaje ti, likes jepi leven.

 18. jani says:

  Departenti amerikan familjen e like bllokut e ka ne liste te zeze si familje Hajdute, trafikante . DASh ka informacion edhe per personat qe pastrojne leket tuaja ne USA . O mona botoksi keto i di amerika te gjitha.

 19. do ta fillosh me gjirin e lazlit, me vilat e politikaneve hajdut. aty prehet edhe vila e kryehajdutit ilir floriri. c’ na thua per ate vile , si eshte siguruar toka. sa ka kushtuar vila, sa dhoma ka, sa banjo ka vila 7, 8, apo 9. ti ke thene se kur u martuat me ilirin hanit buke djath, flinit ne nje dhome konvikiti, si arritet gjithe keto pasuri.fillo nga vehtja nqs e ke serizisht. sic duket ju dhe vasili keni zgjedhe te beni berishen ne parlament me shpife akuza per te tjeret. akuzat qe ke coi qysh tani ne prokurori, pse pret te mblidhet parlamenti, fillo menjehere. po flet si berisha edhe ti edhe titi vasil. qysh nesr dergoni akuzat ne prokurori. mos vononi shkoni ne prokurori merrni edhe luanin. kur ishit ne qeverine berisha, moj e ilirit si nuk the nje fjale per lazaratin ti as luani sepse kishit pjesen, kishit balilin. te na rruash o moj mona koka.

 20. BA says:

  Me nje fjale znj.Monika , nuk te pelqen verdikti qe dha ky popull , dhe ti do na besh gjemen, se u mesove keq , e te duket vetja mbi te tjeret. Bej gati valixhet se po te vjen ora e drejtesise popullore.

 21. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Vetem lexo komentet dhe pastaj shkruaj ! A ka shqiptar qe beson ne fjalet tua dhe Ilir hajdutit.Tashme jemi te qete qe ju nuk jeni me ne qeveri dhe shpresojme te mos jeni kurre më.

 22. mjeku familjes says:

  Pafytyresi nga fillimi ne fund. Si i kuton veretet dele e dhi shqiptaret ti.
  Po mos harro moj e uruar se cfare beni naten e diten ju andej na
  i thone ata qe i futni neper punera e qe u kerkohet “aspra”. Domethene
  ata “tuajet” qe kane punuar e punojne neper burgje,neper zyrat e sherbimit te proves,
  etj,etj qe flasin ca si shume por edhe qe rrjepin si shume ne emer tuaj> Me ata do ne bec zotrote shtetin e mire…
  Se si keni surtrat te flisni keshtu juve kete i ngelet psikologeve per te mos thene psikiaterve ta
  shpjegojne. Kupto te pakten se me shume se gjysma e ketij populli nuk ju do tu
  shohi as surratin…

 23. Toni sport says:

  Ne kete vend te dhjerre vetem po pellite mund te degjohesh keshtu dhe kjo qe ndan krevatin por jo veglen me prasidentin ngre zerin duke kujtuar se shqipetaret jane koqe kandari.Qe kur Rama se pordhi Meten per marreveshjen keta jane bere si xhind sepse mendonin qe ashkush nuk do te arrinte shumicen dhe keshtu xholi do funksiononte por kur gjithcka mbarroi dhe keta ngelen si loqe me gisht ne goje pellasin se vetem kete kane.

 24. Niku says:

  Kjo nuse do futur ne burgun e burrave per te gjitha hajdutlleqet qe ka bere Familja Ilir Floriri!
  Pastaj flasim per politike.

 25. Nona says:

  Kurve , buce dhe tallahgjare rrugesh……

 26. - says:

  kokemadhicka shum shpejte do te konfiskohen pronat e tua te vjedhura .partine po e perdor per te mbrojtur vjedhjet e familjes suaj.berisha trodhi pd,ndersa familia meta ,po tredh lsi.

 27. Dajti says:

  O Mona o Mona, po avash mi se na rrenqethe leshte e hajdarit me ato kercenimet e tua. Edhe familja Adams do ju kishte zili o monstra. Fjona gruaja e Shrekut kercenon shqiptaret.

 28. I drejti says:

  Ç’eshte kjo sharabajke qe na çau trapin. Kush te pjerdh ty moj buçe me fytyre burri. Ku ke tru moj idiote te thuash nje fjale te hajrit. Ne te semes do vesh ti dhe shpk-ja jote por duro dhe pak sa tu vije fundi.Parti horrash dhe hajdutesh qe mos ju a pafshim bojen.

 29. Z.kryetare e partise qe shume shpejt do perfundoje ne hale sepse votat qe keni marre jane te tepsise qe ju keni fituar gate qeverisjes keni punesuar me mijera njerez prandaj dhe keni kete rezultat tani do e shihni si do perfundoje partia e like floririt.

 30. Tomi says:

  Kesaj derdimenes I ka hyp vetja ne qejf, shko thyej qafen ti dhe tet shoq!

 31. Rovica says:

  Ka te “drejte” sepse ne krye te shtetit do te jete I.Meta-Like floriri.
  Dhe, kur ky peson me gjithe kete opinion shume te rende ne shoqerine shqiptare, behet President, pse te mos marroset e shoqja?

 32. fantoma says:

  Kjo “travesti” e pacipë, filloi të flasë si kryetare, me “kulturën” e skizofrenit malok të Viçidolit, pa pikën e turpit dhe të cipës, për familjen e saj që ka “dipllomën” e kryehajdutit… që u bë President…(???!!!) I vetmi vënd, ku bëhet “opozitë”, duke sharë me vulgaritet dhe paturpësi, nga mëngjesi deri në darkë, pa asnjë alternativë dhe mendim ndryshe (që veç të tjerash tregon dhe injorancën e mediokritetin e poltikanëve), është vëndi i shqipove…! Gjeneratat e ardhëshme, do të shkruajnë me humor (dhe habi), për këto “evenimente” që kanë ndodhur/ndodhin në “Demokracinë” shqiptare…! Kjo “zonjë” (i thënçin), harron se votat që mori në këto zgjedhje, janë edhe “nga dhjami” i nëpunësve “kratikodietë” të Administratës Shtetërore, që LSI e kishte “si shpërblim” për “bashkëpunimin” në qeverisje me PS-në… Tani, që (LSI) s’ka më “byrek”, do ta shikojë rezultatin në zgjedhjet e ardhëshme…, duke shpesuar gjithmonë që Edi Rama të realizojë ato që ka premtuar…!

 33. fantoma says:

  Kjo “travesti” e pacipë, filloi të flasë si kryetare, me “kulturën” e skizofrenit malok të Viçidolit, pa pikën e turpit dhe të cipës, për familjen e saj që ka “dipllomën” e kryehajdutit… që u bë President…(???!!!) I vetmi vënd, ku bëhet “opozitë”, duke sharë me vulgaritet dhe paturpësi, nga mëngjesi deri në darkë, pa asnjë alternativë dhe mendim ndryshe (që veç të tjerash tregon dhe injorancën e mediokritetin e poltikanëve), është vëndi i shqipove…! Gjeneratat e ardhëshme, do të shkruajnë me humor (dhe habi), për këto “evenimente” që kanë ndodhur/ndodhin në “Demokracinë” shqiptare…! Kjo “zonjë” (i thënçin), harron se votat që mori në këto zgjedhje, janë edhe “nga dhjami” i nëpunësve “kratikodietë” të Administratës Shtetërore, që LSI e kishte “si shpërblim” për “bashkëpunimin” në qeverisje me PS-në…(që Edi Rama, po qe burrë, duhet “t’i shqepë” menjëherë nga “vakanca” e “punës në shtet”). Tani, që (LSI) s’ka më “byrek”, do ta shikojë rezultatin në zgjedhjet e ardhëshme…, duke shpesuar gjithmonë që Edi Rama të realizojë ato që ka premtuar…!

 34. Franci says:

  O tranverstite ke kujton se tremb me kercenime,o familje hajdutesh qe po ju vjen fundi per miliardat qe i keni vjedhur ketij populli.Kjo eshte partia me e ndyre qe ka patur shqiperia ,parti familjare qe ne fillim perdoren si karrem dordolecin Vasili dhe drejtimin nga Like floriri( sipas idhullit te tyre Berisha) e mori bashkeshortja.Turp per ata qe votojne kete parti hajdutesh pa ideale ku motivin kryesor kane vjedhjetdhe mashtrimet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *