Numri dy i LSI Mehmetaj: Manjani u shkarkua nga Rama se denoncoi kanabizimin, në 25 qershor u bë krim elektoral

Deputetja e LSI-së, njëherësh dhe nënkryetare e kësaj partie Kejdi Mehmetaj thotë se LSI ka qenë një opozitë e fortë brenda vetë qeverisjes me PS.

E ftuar në Ora News, ajo risolli në vëmendje se shkarkimi i Ministrit Manjani ishte pasojë e ngritjes së zërit kundër kanabizimit të vendit.

Mehmetaj: LSI nuk po e ngre tani zërin. Kemi folur për kanabizimin e Shqipërisë, Ministrin Manjani nga radhët e LSI është shkarkuar nga detyra nga kryeministri i Rilindjes Edi Rama vetëm sepse publikisht foli për kanabisin dhe nevojën e menjëherëshme dhe të domosdoshme që Shqipëria kishte kundër këtij fenomeni.

Ajo që u tha sot nga kryetarja e LSI ishte se ne po mbajmë tani përgjegjësinë e asaj vote që nuk duhet të kishim dhënë qoftë edhe si pjesë e një qeverisje.

Duke analizuar zgjedhjet, Mehmetaj thotë se krimi elektoral në 25 qershor ishte i paprecedentë.

Sipas saj, janë të dokumentuara me foto dhe me zë, rastet ku makina të policisë me policë brenda shpërndanin para në kërkim të votës.

Mehmetaj: LSI do të jetë shtëpia e madhe e opozitarizmit jo vetëm për mbështetësit dhe votuesit e saj, por edhe ata demokratë apo socialistë të cilët ndihen thellësisht të zhgënjyer nga kjo qeveri e bërë jo njësh me krimin por është kthyer në krimin dora vetë.

Kjo për mua është fushata e 6, por nuk ka ndodhur ndonjëherë krim elektoral si ajo që ndodhi në 25 qershor dhe tre-katër ditë para saj.

Nuk janë hedhur ndonjëherë aq shumë para të paligjshme në fushatë. Për një periudhë gati një javore kursi i këmbimit të euros kaloi në 120-122 lekë.

Kjo ishte në Shqipëri, në asnjë vend tjetër të rajonit.Asnjëherë nuk menduam që një Kryeministër sado i pazoti në detyrën e tij, sado i frikësuar nga humbja do të arrinte në një pikë të tillë.

Një kryeministër që thërret policinë të marrë pjesë në fushatë për mendimin tim duhet të jetë para ligjit dhe jo për të na drejtuar katër vitet e ardhshme.

Janë të dokumentuara me foto dhe me zë, rastet ku makina të policisë me policë brenda shpërndanin para në kërkim të votës.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Numri dy i LSI Mehmetaj: Manjani u shkarkua nga Rama se denoncoi kanabizimin, në 25 qershor u bë krim elektoral”

 1. Tani says:

  Po, po ai demaskoj kanabizimin. Sikur kanabisin e solli Rama!? Ka shtete te fuqishme si Amerika qe nuk ja ka dale dot te ndaloj njerezit te mbjelin kanabis per 50 vjet me radhe dhe me se fundi vendosi ta legalizoje ne shumicen e shteteve te saj. Edi Rama nuk mund te kontrolloje te gjithe skuatat e territorit shqiptar me male e kodra ne cdo cep. Eshte e pamundur. Megjithate duhet thene qe Rama eliminoj Lazaratin dhe shumicen e kanabisit. Lazarati, qe ishte bere epiqendra e sulmit te vendeve europiane kunder Shqiperise, u hoq nga fjalori i gazetareve. Rama dhe qeveria e tij meriton te falenderohen. Manjani mund te kish ndihmuar qeverine duke marre pjese ne zgjidhje dhe jo duke dale kunder skuadres se tij me deklarata rrugacesh.

  1. Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Kush e di
   Si lun në carë
   Ky numri dy
   i Forcës së Parë 🏋️‍♂️

 2. o je deputete plastiline me thene cka I pelqe monika koa kryemadhi. pse nuk e demaskuet kanabisin e lazaratit ne kohen qe ishit ne pushtet me berishen, thujna pse, apo kishit pjesen. pse nuk kerkonit shkarkimin e ministrit brendshem te berishes per lazaratin apo kishit pjesen e mAJME.tahiri ua hoqi ketye pjse te madhe prandaj e sulmuat e sulmoi luani rama. pika qe nuk ju bieo plastiline e ilir metes. fol si moa e fol si iliri qe te jeshe deputete e tredhur, mjer prinderit e tu qe te kan braktis te nje perdhunues poltik per para.

 3. Nga gr says:

  I ke buzet me qumesht moj bije ti je pionere akoma nuk ke mbushur moshen por ne organizaten e rinise mbaro njehere shkollen b se nuk po jep provim ne letersi por po gjykon nje popull te tere me gojen tende te ndyre ti buzequmshe nuk mund te na besh imoral ne 750.000 votuesve dhe te pandershem turp po te kisha nje djal nuk do te kisha mare per nuse

 4. beni says:

  LSI -ja Levizja e Satanit per Interes, ka mbetë pa tepsi, andaj edhe ja perqartur, iku meta me bllok ne dorë erdhymë kryemadhja (kokëmadhja), parti familjare!!!!

 5. Alpini Moj zonjushe ti se bashku me Ylli Manjanin nuk ishit nr qeveri, apo ju ishit vetem per llokmat e mishit, se dyti sikur shume e ke marre veten*Ja dole ne maje po tani ku do te shkosh, E gjen vete se ku do te perfundosh,

 6. fatmir says:

  Habitem kaq e vogel dhe kaq e zgjuar kjo lesh e listja, por kur te rritet e te mbaroje shkollen, nqs ka tru per ta bere, ku do ta kete vendin, sigurisht do te drejtoje lesh e line ne hene ose ne mars?

 7. butrinti says:

  Z. MEHMETAJ ! DROGAT NE SHQIPERI U MBOLLEN E U EKSPERIMENTUAN QYSH ME 1993 ME NDERHYRJEN E SPECIALISTEVE GREK TE PAKTEN NE DISA FSHATRA TE JUGUT . PASTAJ QEVERIA DEMOKRATIKE DHE BASHKQEVERISJA ME JU SOLLI NE DRITE FERMEN NDERKOMBETARE TE KANNABISIT LAZARAT . sALI BERISHA ESHTE I VETMI LIDER QE JO VETEM NUK E LUFTOJM KETE FENOMEN ( SE BASHKU ME JU) POR SIC THONE MALLAKASTRIOTET I REKOMANDOJ TE MBILLNIN SA ME SHUME.( E KENI SHUME TE THJESHTE TA MESONI KETE) SOCIALISTET PRRISHEN FERMEN POR NUK MUNDEN TE SHKATRRONIN GRUPET MAFIOZE DHE BOSET SEPSE JU DHE PD NEPERMJET SHIKUT ,PROKUROREVE E GJYKATAVE QE VAZHDOJNE EDHE SOTE TE JENE NEN HYQMIN TUAJ. kETU QENDRON EDHE PROBLEMI PSE JUVE NUK JU PELQEN MADJE DHE KENI BBERE TE PAMUNDUREN PER TE SABOTUAR , VONUAR E DEGJENERUAR REFORMEN NE DREJTESI . QE TE MOS LODHEM SHUME E TE TE BEJ MORAL , PERSA I PERKET LIKE FLORIRIT+ BLLOKUT+ PRESIDENTIT E BASHKE ME TE EDHE ATIJ DEBILIT MAJANI ETJ POPULLI DO KERKOJ QE TE KALOJNE ATJE TE GURI ME VERE . pERSHENDETJE PER SOT.

 8. emigranti says:

  Po ik moj buqe shko e mbaro shkollen njehere, po ske faj ti jo, i ka fajet ai qe ke ne krah, qe na perfaqeson shqiptaret me injorante te pashkolluara si puna jote. E felliqen Parlamentin Shqiptar me te tille rob.

 9. BE says:

  Ha, ha , ha LSI opozite e forte ne qeverisje. Po kur deshet te benit opoziten rrinit ne opozite , apo u pelqeu karrikja. Jo mor joooooooo, deshet pushtet qe te pasuroheshit o te pangopur dhe te pengoni me cdo kusht vetingun qe e shihni si Xhebrail Jemini mbi koke . S’ju a lan as Vjosa e as Osumi aktivitetin tuaj kriminal e antikombetar.

 10. L leshi says:

  Na me baxho ata policet qe shprendanin lek ishin me shtypsin tend Like floririn por ju plehrat e LSI ato qe beni vete ja atribuoni te tjereve…dhe dicka tjeter per ty qe dukesh qe ne surrat qe je e mire per gojore kur te flasesh trego dhe provat por kujdes efektin bumerang sepse familja e shtypesit tend dhe ajo e Berishes jane ato qe luajne me kanabisin ne Shqiperi sepse po te kishte qene ndryshe kur u shkarkua spijuni i PD Manjani ajo koklopa qe ke ti per kryekare do bente namin por per cudi nuk u degjua, keshtu qe me mire mbylle dhe ti se do ju dalin te palarat mgjth ju e keni fytyren sholle nuk ju ben pershtypje asgje…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *