Rama i përgjigjet Kryemadhit: Edhe pse Meta u çmend në një fazë…! Manjani do me mungojë…!

Kryeministri Rama i ëshë përgjigjur sulmeve të Monika Kryemadhit, e cila dje në cilësinë e kryetares së LSI-së vlerësoi si negativ koalicionin me Ramën.

Ajo sulmoi kryeministrin ashpër dhe tha se do të bëjë qëndresë dhe opozitë të pashembullt.

Mirëpo Rama, duke folur në “Top Story” tha se ai nuk ndryshon mendim, edhe pse Ilir Meta është “çmendur në një fazë të caktuar”.

“Unë jam ai që isha, pavarësisht se deri sot s’jemi në koalicion.

Unë jam ai që thosha që koalicioni ka pasur një kontribut për vendin.

Kjo nuk më pengon mua, edhe pse Ilir Meta u çmend në një fazë të caktuar.

Në thonjza çmendur se është president.

Unë prapë e vlerësoj shumë punën që kemi së bashku.

Sa i përket ministrave të LSI-së, i kam falënderuar që të gjithë, por nuk do të më mungojë asnjë, përveç Ylli Manjanit”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Rama i përgjigjet Kryemadhit: Edhe pse Meta u çmend në një fazë…! Manjani do me mungojë…!”

 1. andromeda says:

  A ka nerva, gjak e kocka ky molusk politik shqiptar?

  1. Celo Mezani says:

   Ka nga te treja Andromeda, por hiqi syzet e errta qe te shikosh se je trecerek e verbuar.

 2. REZI says:

  Rama ka të drejtë, kur Iliri u zgjodh president e para që tha: uroj që ti japë zoti fuqi të ruajë mëndjen(dicka e tillë), pra të mos cmëndet, ishte Monika. E dinte ajo se po i morën pushtetin Likja cmëndet. Edhe ai vetë tha: kur e mori vesh Bora që unë u zgjodha president, e para gjë që tha ishte: po me LSI-në c’do bëhet? Pra nuk konceptohej jashtë familjes partia, dhe e zgjidhën. Po me qeverinë c’kanë? Të vaftë mbarë Edi Rama, mgjs vërtetë ke sfida përpara më të tillë politikanë.

 3. Bambi says:

  Para disa ditesh na the qe Manjani ka qene i vetmi minister me te cilin nuk ke patur asnje lloj komunikimi. Tani thua “do me mungoje”…
  Tallesh me vehten apo me telespektatoret ?!?!

  Karagjoz…

  1. ai says:

   o brumbull e thote me sarkazem

 4. Bambi says:

  Para disa ditesh na the qe Manjani ka qene i vetmi minister me te cilin nuk ke patur asnje lloj komunikimi. Tani thua “do me mungoje”…
  Tallesh me vehten apo me telespektatoret ?!?! Karagjoz…

 5. Asus says:

  Asgje s’e pastron Meten, as shprehja, “u cmend ne nje faze te caktuar”. E ka thene Saadiu, afro 1000 vjet me pare se: “Kur nga kopshti i popullit mbreti nje kokerr fiku fut ne gurmaz, nga rrenjet I shkulin pemet sejmenet qe e ndjekin nga pas”.

 6. Lennard says:

  Eja ne vete Z.Rama.Ke shpetuar nga nje e keqe shume e madhe per veten,PS dhe Shqiperine.Nuk mbahet mend ne politiken shqiptare te kete qene nje Zorzop i kalibrit te LIke Floririt. Prandaj me Urtesi dhe Dashuri beje mire analizen dhe shmangiu ketij Zorzopi qe populli do ta hedhe ne Plehra.Ndryshe do te jesh i Pari qe do ta pesosh prej Tij.

Lini një Përgjigje te Lennard Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *