Zv.ministri i Mbrojtjes Idlir Peçi dha dorëheqjen e parevokueshme më 28 qershor, Rama e pranoi kërkesën dhe e liroi nga detyra

Zv.ministri i Mbrojtjes, Idlir Peçi, është liruar nga detyra me kërkesën e tij. Vendimi është marrë në datën 3 korrik në mbledhjen e radhës së Këshillit të ministrave.

“Me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi: Z. Idlir Peçi, zëvendësministër i Mbrojtjes, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”- thuhet ne vendim.

Por ka qenë vetë Peçi, ai që ka kërkuar të lirohet nga detyra e zv.ministrit te Mbrojtjes.

Me një kërkesë drejtuar kryeministrit Edi Rama që mban datën 28 qershor të këtij viti, zv.ministri i Mbrojtjes Idlir Peçi i paraqet kryeministrit dorëheqjen e parevokueshme nga posti që mban në këtë Ministri.

Në këtë kërkesë, Peçi nënvizon se i është dërguar për dijeni dhe ministres Mimi Kodheli.

Peçi rendit si arësye për dorëheqjen nga posti i zv.ministrit të Mbrojtjes, ato personale dhe profesionale.

Njëherësh në tekstin e dorëheqjes Peçi e falenderon kryeministrin Edi Rama për besimin e treguar prej tij, duke i ngarkuar për të ushtruar detyra shumë të rëndësishme, në fillim si zv.ministër i Drejtësisë dhe më pas zv.ministër i Mbrojtjes.

Teksa i uron Ramës suksese në mandatin e dytë qeverisës, për arësyet e përmendura më sipër kërkon dorëheqjen e parevokueshme nga posti i zv.ministrit të Mbrojtjes.

Kryeministri e ka pranuar dorëheqjen e Peçit vetëm pesë ditë më vonë, duke e liruar atë nga detyra sipas kërkesës së tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/zvministriMbrojtjesPeci-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/zvministriMbrojtjesPeci.jpg","attachment_id":"720708"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/Idlir-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/Idlir.jpg","attachment_id":"720710"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *