Investigim / “Skifterët” e thatësirës, autobotet që vjedhin ujin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

           Thatësira e ujit, këto ditët e fundit ka pllakosur në Tiranë, por gjithësesi kjo situatë nuk është e njëjtë kudo. Dikush vuan për pikën e ujit, por ndonjë tjetër as që e ka problem. Në këto raste përfitojnë gjithnjë më të shkathtët, ata që e mbushin ujin larg dhe e sjellin në qytet. Ky autobot ngjitet nga rruga “Ali Demi” përtej Shkozës, për të dalë sipër në Lanabregas, ku mbushet me ujë të pijshëm. Shitja në Tiranë është një konkurencë e hapur për kompanitë private.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *