Kryeministri grek del nga operacioni, mjekët japin lajmin e mirë. Kishte probleme me kërthizën…!

Pak më parë u bë i ditur lajmi se kryeministri grek Alexis Tsipras, do t’i nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale, pas dhimbjeve të forta që pati gjatë natës së djeshme.

Por mësohet nga zëdhënës të Kryeministrisë në Greqi, se nga operacioni ai ka dalë me sukses, i cili zgjati 30 minuta.

Ndërhyrja u bë nga Dhimitris Theodorou, një nga kirurgët më të mirë në vend.

Kryeministri Tsipras u shtrua në spitalin “Eugenidio” pasditen e sotme rreth orës 15:00 për shkak të një sëmundje në kërthizë të quajtur hernia umbilikale, shkruan e përditshmja greke “ProThema”.

Ministri i Shëndetësisë falenderoi të gjithë stafin mjekësor për këtë ndërhyrje ndërhyrjes kirurgjikale.

Tsipras do të qëndrojë në spital edhe gjatë 24 orëve të ardhshme.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Kryeministri grek del nga operacioni, mjekët japin lajmin e mirë. Kishte probleme me kërthizën…!”

 1. ...!?!? says:

  Apandesitin hoqi o gazetaruce ,,Jo po kishte probleme me cicat,!!!

  1. gjithashtu malok says:

   ky mo…..? Hajde urine, po car ishte, djal apo vajze? Nese rrotullahet femija para lindjes, rrezikon qe ti lidhet kerthiza ne qafe. Meghithate dhe nje her urine?

 2. nusja e malokut says:

  Ja kjo eshte Greqia hyri tjetri me prerje barku dhe doli si koka e molles kurse ne Shqipri po s’dhe leke s’te prekin me dore

 3. Une... ti... ne te gjithe... says:

  He more turgofag, ku je qe nuk ndihesh? E sheh cfare i ka bere janulla kryeministrit? Ja ka nxjerre nga kerthiza!

  Prandaj turgofac mos i bjer gjoksit me grusht se je kristianos ortodoks se edhe ti nuk e ke te gjate po vajte andej nga kisha? Prite kur te te ngije qafa ndonje dite.

 4. Zigur Qarri says:

  Hernia umbilikale,semundja e burrave,ne gjuhen popullore dhjami,dhjamthi(keputje)kerthizes,
  por me shpesh ndodh(keputje) rreze kofshes,hernia inguinale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *