Kryeministri grek Tsipras shtrohet me urgjencë në spital

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, mbrëmjen e kaluar është shtruar në spital.

Mediat greke raportojnë se kryeministri i shtetit fqinj, vuan nga një sëmundje e quajtur “Umbilical Hernia”.

Pavarësisht se nga zyra e Tsipras nuk japin asnjë informacion zyrtar, “Protema.gr” shkruan se kryeministri do t’i nënshtrohet një operacioni.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Kryeministri grek Tsipras shtrohet me urgjencë në spital”

  1. zani partizani says:

    Cipras jo Tsipras se e dhjetë fare gjuhen shqipe. Greqishtja ka tongull ‘c’ po nuk ka gërmë ‘c’ dhe e shkruan ‘ts’. Ne e kemi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *