Lufta anti-kanabis, Demiraj në inspektim ajror inkurajon policinë: Asnjë rast kultivimi masiv

Kanabisi, Demiraj në inspektim ajror; asnjë rast kultivimi masivMinistri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj kreu këtë të premte një inspektim ajror në kuadër të masave për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike.

Gjatë këtij inspektimi, që u shtri në të gjithë zonat që kanë qenë problematike gjatë vitit të kaluar nuk është evidentuar asnjë rast i kultivimit të kanabisit.

Edhe nga raportimet që ministri Demiraj ka marre nga Policia e Shtetit nuk rezulton të ketë kultivim në masë të narkotikëvee, me perjashtim të rasteve të izoluara që janë evidentuar dhe asgjësuar.

Ministri Demiraj ka inkurajuar Policinë e Shtetit të përqendrohet në evidentimin dhe sekuestrimin e sasive stok të lëndëve narkotike të trashëguara nga viti i kaluar, në mënyrë që trafikimi i tyre jashtë territorit të Shqipërisë të minimizohet dhe parandalohet tërësisht.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Lufta anti-kanabis, Demiraj në inspektim ajror inkurajon policinë: Asnjë rast kultivimi masiv”

  1. Tani says:

    Kjo tregon punen e shkelqyer qe ka bere Ministri Saimir Tahiri. Bravo z. Tahiri. Xhafaj gjithashtu duhet pergezuar per punen e mire ne maujt e fundit. POr pjesen me te madhe te punes e ka bere z. Tahiri. Ketu duhet thene qe z. Tahiri po ashtu ka bere nje pune te shkelqyer me modernizimine policise se shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *