REPLIKAT/ Komentuesi: Mos belbëzo për Metën president, vetë e zgjodhe, tani hiqe. Rama: S’belbëzoj por…!

Komente të shumta ka marrë Kryeministri Edi Rama pas intervistës së dhënë mbrëmë në “Top Story” me Sokol Ballën, që e postoi live edhe ne faqen e tij në FB.

Mes shume komenteve me porosi per atë që duhet të bëjë, ka pasur jo pak të interesuar se si do veje puna me Presidentin e ri.

 Një komentues i kujton Rames të mos belbezoje per kur flet per te se vete e zgjodhi, por ta heqe e t’i jape vendit nje president konsensual. Rama e ka gati nje pergjigje, ja replikat:
REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Mos belbëzo për Metën president, vetë e zgjodhe, tani hiqe. Rama: S’belbëzoj por…!”

 1. boom says:

  Rame ngrije volumin e kompjuterit mqs nuk e paske degjuar se cfare thote kryehajduti qe na e bere president.

  https://www.youtube.com/watch?v=Uo5QNBtV37M

 2. socialisti i deshperuar says:

  Nga sa kuptoj une Edi Rames nuk i kercet fare se cfare thone e shkruajne cdo dite shqiptaret neper gazeta e rrjete sociale per Ilir -Like floririn dhe eshte i vendosur t’a votoje per ta bere president te leshit.Pra,prapagandoi se do largoje LSI-lesheline nga tepsia dhe te tjere si ajo dhe nga ana tjeter i afron kadaifin e presidences,qe t’a kete neper kembe.Pra qellimi i tij nuk eshte dhe shume i sinqerte.Te votosh per president nje njeri si ai kur akuzohet haptazi nga njerezit per vjedhjen e floririt,per rritjen galopante te pasurive te tij te tundeshme e te patundeshme,te ekzpozuar publikisht me ze dhe figure para popullit per korrupsion dhe te mbrojtur nga Saliu pas 21 janarit,kur populli u ngrit me thirrjen e Erdi Rames ne bulevard,duke u vrare dhe 4 demomstrues,do te thote se per Edi Ramen te gjitha keto s’kane fare rendesi.Atehere per cfare vetingu e reforme ne drejtesi shpresojme?Mbaje atehere dhe Llalle harapashin,mikun e likes,se mbase te duhet dhe ai.Vur dhe Berishen zv/kryeminister ose minister drejtesie,se eshte miku i likes(sigurisht po pranoi).Likja do behet presidenti i Monikes.Monika kryetare e leshelise dhe vendimet do merren ne dhomen e gjumit te tyre.Bravo kryeminister,qe te votuam me te dyja duart! Si duket ty populli te duket si bageti,e do vetem te te votoje,pa se c’mendim ka ai per ty,per liken,per saliun e lulushin te plasi ty.Mire na e ben.Por dardha e ka bishtin mbrapa dhe me shume vijne se ikin.Me vjen keq vetem per disa emra serioze te partise socialiste,qe mendojne si dhe une,por nuk kane si te t’a bejne,te pakten tani per tani!

 3. bishti i qenit says:

  bravo Boom! mire ben qe ia kujton,por ai ferkon k…. me cfare thua ti,une e ne te tjeret.Ai e di mire se me ke ka te beje,me dallaveraxhiun me te madh te vendit dhe me Ali Babain me cizme te leshelise.por fakti qe nuk i ben pershtypje c’do te thote?!

 4. shpresa says:

  Ore, megjithemend, sikur te zgjidhej Pellumb Xhufi President do te ishte gje e madhe; plot kulture historike, poliglot, njeri human, i pergjegjshem ndaj vendit dhe popullit. Eshte nje zgjidhje jashtezakonisht e mire. Megjithese Ilir Meta eshte i zemeruar me te se ai u largua nga partia diten qe Iliri u bashkua me Sali Berishen. Vetem ky akt tregon shume se çfare njeriu eshte Pellumb Xhufi. E keni ne dore akoma para 24 korrikut, mos tu vije turp, mos shkelni ne parlamente ate dite dhe ILiri shkon tek Monika. Pse te flasim 5 vjet me radhe akoma per Ilirin qe e njohim me rrenje e dhemballe. Do shikoni qe ai s’ka per te ndryshuar: e harron kurva zanatin?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *