Takimi historik, detaje nga biseda, Trump: Është nder të jem me ju. Ja se si ia kthen Putin

Presidenti i Amerikës, Donald Trump është takuar me homologun e tij Vladimir Putin për herë të parë gjatë samitit G20 në Hamburg, ku arritën të bisedonin ballë për ballë.

Të dy shprehën kënaqësi për këtë takim, ku fjalia e Trump: “Është nder të jem me ju”, mori përgjigje mjaft pozitive nga Putin: “Jam i kënaqur që u njohëm.”

Sipas BBC, biseda e tyre u bazua në rregullimin e marrëdhënieve mes Rusisë dhe Amerikës, të cilat kanë shkaktuar shpesh polemika.

Ndërsa takimi dy-ditor i samitit G20 fliste për përleshjet e dhunshme që po ndodhin në botë prej protestave të shumta.

Thuhet se Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump nuk arriti të lëvizte nga hoteli i saj në Gjermani për shkak të sulmeve kundër presidentit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *