Monika Kryemadhi, mesazh ‘kërcënues’ për Ramën nga Elbasani: Do të shkulim oligarkët e tu…

Kryetarja e re e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dhënë një mesazh të fortë ndaj kryeministrit Rama ditën e djeshme në Elbasan.

Në një takim me komisionerët e LSI-së atje ku ajo u zgjodh deputete, Kryemadhi lëshoi edhe një mesazh për Ramën, kur tha se LSI-ja do jetë opozitë dhe do shkulë pushtetin e tij.

Mesazhi i kryetares se LSI:

Kjo foto është shkrepur sot gjate takimit që zhvillova me komisionerët dhe numëruesit e bashkisë së Elbasanit.

Veç falenderimit, iu shpreha njëkohësisht mirënjohjen e thellë për përkushtimin, vendosmërinë dhe qëndresën në 25, 26 dhe 27 qershor, për ditët dhe netët e lodhshme të kaluara në ruajtjen dhe numërimin e votave për LSI.

Ne lindëm si forcë opozitare dhe si e tillë do të rritemi e forcohemi më shumë e me shpejt, për të qenë syri dhe zëri denoncues i çdo tentative për të kriminalizuar dhe zhytur më keq në korrupsion Shqipërinë.

Ndaj, së bashku, do të punojmë çdo ditë për të qenë alternativa e re, forca që do u japë besim pa kushte të gjithë shqiptarëve për të shkulur nga rrënjët sistemin e oligarkëve të pushtetit që drejtohet nga Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/monika-kryemadhi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/monika-kryemadhi-2.jpg","attachment_id":"722041"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/kryemadhi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/kryemadhi-1.jpg","attachment_id":"722042"}]

28 komente në “Monika Kryemadhi, mesazh ‘kërcënues’ për Ramën nga Elbasani: Do të shkulim oligarkët e tu…”

 1. Lakuriqi me duar ne xhepa says:

  Ti rruani topet. Se e zgjodhi populli. Te ishe ti me shtangistin me te mire do u kishte zgjedhur ju. Por po ju shpeton cici nga vettingu edhe leshoni klithmat e fundit.

  1. €piriiiiii says:

   Çifti me Bllok ne Dor më në fund doli ne Opozitë. Po kakarisin si Gjeli maj Plehut. SHPK juaj do të falementoj ne Opozite o nusja e Like Floririt. Gjith ata qe ju i Gënjenit me ndonje thes miell apo ndonje Vend Pune ne shtet shumë shpejt do tju braktisin. SHPK drejt shpërberjes

  2. Grigor says:

   Çfarë lloj torollakeje është kjo mor burre i dheut. Kujt i plasi se shan Ramen, por kjo nuk ka pikën e logjikës elementare. Direkt mbas votimeve, kur populli ka zgjedhur një qeveri, nuk shahet qeveria pa filluar pune akoma. Eshte taktika elementare politike qe to jaoesh kohe edhe vetes tende.
   Opozita ka kater vjet kohe qe te zbertheje politikat e qeverise dhe t’i demadkoje nje nga nje kur ka vete alternativa me terheqese per popullin.
   Kjo ka dale si rrugaçe neper mitingje e tskime, flet si burre ne kafene. E kush mund t’i besoje kesaj rrugaçeje? Kjo debilja, ne Elbasan mori vetem 1700 vota, atje ku ishte vetë koordinatore. Nuk do kishte dalë fare deputete me sistem individual. Por Elbasanit ju bashkuan 3500 votat qe shkuan per LSI ne Gramsh, dhe kjo u zgjodh deputete, bashke me ish-ministrin. Ndersa ai që mori votat ne Gramsh, ai nuk u zgjodh fare. Ironi e fatit, apo Jo?
   Dhe kjo zarba, ka goje dhe flet, dhe ku? Ne Elbasan ku nuk e votuan.
   Por kuptohet qendrimi I saj. Kjo ka nje aresye ta beje kete. Duke mos qene ne pushtet, kjo nuk i mban dot njerezit ne parti, sepse shumica e LSI-steve Jane njerezit me te shkerdhyer moralisht dhe politikisht. LSI-ja eshte e mbushur me Kastriot Islamër deri ne gryke. Keta nuk mund të rrine me LSI kur kjo nuk u jep një punë dhe nje zyre ku te vjedhin. Dhe kjo zarba, mundohet t’i mbaje me gajret, T’ju jape force dhe besim qe do t’ja marrim pushtetin Rames, ose do ta detyrojme te beje koalicion dhe do ketë copa nga tepsia dhe per ju.
   Do edhe te afirmoje veten si kryetare qe t’u thote njerezve: Eej nuk u zgjodh kot une. Shikoni sa e forte jam? E bej per kryeministre apo Jo?

  3. Monka e Lilkes ,Presi dhente says:

   Me kercenimet e juaja Monike & Lirke ,Edi nuk shkon as deri ne WC me keto fjale.Oj Monka e atij qe te len te Lire qe te besh sipas qefit , ashtu sic tha Fatos Nano ( ik Ilire ,se e kane shtrenguar ne Durres Monken ,qe i flasin te gjitha brimat),nuk keni cfare i beni ju Edit .Edi eshte gjithmone disa hapa perpara, sepse eshte cun Tirone,kurse ju jeni katunare tru parur – qytetare nuk keni per tu bere kurre.Te dy ju ,i hani Edit nga nje top muti te mire.Nje pyetje kam , po me Titin cfare patet !!!! ??? Qesh mire ai qe qesh i fundit ,oj funderrine

 2. angjelini says:

  Lavire hajdute me nje burre hajdut te provuar katercipisht.

 3. Meta ik says:

  Ku e ke popullin per mbeshtetje? Ha ha shkulim, what a idiot.

 4. Theo says:

  Kjo njeh me shume kriminel ne kombinat se sa mercenar te LSI, kjo do ta varros te gjalle Ilirin, perprara se Vettingu ti varros te dy.

  1. Apo jo? says:

   Te lutem mos humb rast per te postuar kete video.
   Ndihmon ne mbajtjen e kujteses gjalle.

 5. enter"" says:

  Kjo duket qe e ka bere mesimin tek gjuri Berishes.

  Monika, nje kurve kurve ngelet

 6. qerosi says:

  shko moj pirdhu, karunare trashe shko shkul ate hajdutin tend qe vodhi miliona e ti mburreshe ne rrethin tend te ngushte se jemi afer miliardit, dhe tani tu keput shpirti per popullin ty po i qan hallin atij medemek hajdute me damke. kujton se populli nuk ju di e nuk ju njeh kush jeni, plerat e Saliut.

 7. Emigranti says:

  O Zot kush flet ajo qe lumturine e ka ngritur mbi korrupsion dhe vjedhje.Po Nuk thone kot se bisha ulerin e cirret me fort kur I vjen fundi.Kjo po ,kjo do beje cudine,baxhella, na prishen dhe gojen qe u prishcin nga mendte,plehra

 8. ali says:

  Te dhjere por krenar, dhe te habisin me papergjeshmerine per te shpenzuar edhe kur jane te dhjere, mendojeni
  kur jane afer apo brenda tepsise.
  Keshtu i japin nje ndihme te mire edhe organeve te reja te verifikimit te politikaneve, nqs vertete do te behet drejtesi.

 9. shigjeta says:

  do te shkulim …….? ke do shkulesh ??? cfare do ti shkulesh ?? koqet e edit , ??? po ik moj zonje , fillo luften e korupsionit nga vetje , se te pret shume pune , te heqesh leren e lilit , dhe pastaj kur te kesh mbaruar pune me veten dhe me lilin dhe kompani, pastj fillo gjetke , ne fillim fillojme nga vetja , keto jane parimet baze , qe nuk duhen haruar , jeni mesuer te fshiheni pas gishtit tuaj , avash moj zonje more zjar nga bytha , avash se nuk na tremb , te dime qe je trime dhe do dridhet kuvendi kur do kritikosh ti , po mos haro ktheje ndonje here koken pas , kujto ku ishe ? nga erdhe ?? dhe si erdhe ?? dhe kujto like hajdutin dhe pastaj do te kuptosh se nuk eshte ashtu si thua , ndaloe pak shpejtesine dhe mos mer vrull si pushka e jevgut , jo per ndonje gje por , do thyesh koken , apo ste ben qeder zotrote , jeni mesuer ju te lsi , skeni kurfare cipe , po te jete keshtu …….vazhdo

 10. shigjeta says:

  do te shkulim …….? ke do shkulesh ??? cfare do ti shkulesh ?? koqet e edit , ??? po ik moj zonje , fillo luften e korupsionit nga vetje , se te pret shume pune , te heqesh leren e lilit , po qe se do ta heqesh , se mua per gam gam gam me dukesh dhe pastaj kur te kesh mbaruar pune me veten dhe me lilin dhe kompani, pastj fillo gjetke , ne fillim fillojme nga vetja , keto jane parimet baze , qe nuk duhen haruar , jeni mesuer te fshiheni pas gishtit tuaj , avash moj zonje more zjar nga bytha , avash se nuk na tremb , te dime qe je trime dhe do dridhet kuvendi kur do kritikosh ti , po mos haro ktheje ndonje here koken pas , kujto ku ishe ? nga erdhe ?? dhe si erdhe ?? dhe kujto like hajdutin dhe pastaj do te kuptosh se nuk eshte ashtu si thua , ndaloe pak shpejtesine dhe mos mer vrull si pushka e jevgut , jo per ndonje gje por , do thyesh koken , apo ste ben qeder zotrote , jeni mesuer ju te lsi , skeni kurfare cipe , po te jete keshtu …….vazhdo

 11. Gazi says:

  Te paçim ne burg e sa.me shpejt moj funderrine e funderrinave

 12. WEB says:

  Dhe rama nga inati ja bën burrin president,,,,,,,,

 13. aristotelis says:

  Shtrigaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!
  Kuçedraaaaaa !!!!!
  Kujdes, o njerëz!

 14. Lennard says:

  Zgjedhja e kesaj Baxhelle ne krye te LSI ,do te sjelle fundin e kesaj Particke Kriminale dhe Arkitekte te Korrupsionit ne Treven e Ballkanit (Duke perfshire teresisht dhe Shqiperine)

 15. Dridhe Like says:

  Shkuli koqet Likes. Ashtu siç di vetem ti.

  1. BE says:

   Koqe ka Monika , jo Iliri, o bo ne synet , o Dridhe Like.

 16. Tralala says:

  E ke mar me yxhym oj goce. Prit se do konsumohesh dhe aty nga viti trete s’do dish cfare te thuash. Pastaj do kemi edhe veting e mund te lind nevoja te na shpjegosh si I vure pasurite, pse nuk I ke deklaruar e te tjera gjera. Sa per Ramen kujdes, e ke te veshtire ta godasesh se eshte dy here me I gjate se Iliri.

 17. votren(prifti spanjoll) says:

  Na thuaj ku e quat floririn,pastaj shohim e bejme.

 18. tomsojeri says:

  Un nuk di nese zgjedhja me e mir e ktij populli mbas kaq vitesh hajni ,dhunim ,degjenerim ,krim e tradhti,ishte a esht Edi Rama, se koha do e tregoj ,por di me siguri, qe zgjedhja me e mir e ktij populli, ishte qe hodhi ne plehra plehun e madh dhe ju ju nxorri opozit te flamosur ! Nxoret nje ftyr rrugacerie kte radh te papar si cift ,e paturpesisht uzurpuat plotesisht kte parti te klonuar me veset me te keqia, qe i mbajtet shqiptaret peng kaq vjet rjesht ! Jeni meshirimi i paturpesis , i pabesis,i intriges me qellim ti sherbeni vetvetes duke frenuar te ardhmen ! Partia dhe Shteti esht familja juaj ,fitimi dhe pasurimi pa kufi me cdo cmim dhe ktij qellimi i pershtasni ftyren perpara shqiptareve qe han kaq vjet mashtrime !U ekspozuat dhe , bet te neveritshem e “suksese” te tjera ju presin qe te na gezojn !……..

 19. ED TIRONCI says:

  epo na u bo LSI.. prone private kjo mashkull me tipare femre me ate shtangistin idiot qe ndan krevatin ca kujtojne se shqiptaret jane budallenj…IKU AJO KOHE O KRYEMADHI…KRYEMADHI DHE KOKE TOPJA..BINOM EKZEMPLAR..ju cifti i bythes qe keni perfituar miliarda dhe pozite ne konfuzionin total 27 vjecar te ketij vendi…TANI KA ARDHE KOHA E NUMURIMIT MBRAPSH…KA ARDHE KOHA E TRASPARENCES E VETINGUT E EUROPES..JU SKA GJYQ HAGE QE TJU BEJE DERMAN AQ SHUME KENI VJEDHUR E TELENDISUR KETE VEND..KENI PASE NE DORE GJITHE TENDERAT KUSH HYNTE NE LSI KISHTE PUNE POZITE DHE RROGE…TE ISHE I LSI KISHE VEND PUNE TE GARANTUAR…MIQ TE PERBASHKET ME THONE QE KETA TE DY KANE BERE NAMIN …NJE QE PER 45 VJETOR FTON 600 PERSONA..ME LEKET E TAKSAPAGUESVE PAGUAN LLOGARINE…PER TE MOS THENE VIDEON E MESIPERME QE TREGON NE MENYRE ASHIQARE INSTIKTIN VJEDHES TE KETIJ POLITIKANI PALACIO…TRUGOMAR DHE TEJET PA NORMA…DUKE PASUR NJE BAZE JURIDIKE DUHEN VENE NE SHOSHE PASURITE E KETIJ CIFTI MAKBETHIAN PER TE PARE SE SI I KANE BERE PASURITE RESORTET VILAT…DHE JO VETEM TE KETYRE..DUHEN SHOSHUAR ..NE MENYRE LIGJORE TA PADISKUTUESHME ..PASURITE E VENA NE KETO 27 VJET NE KETE VEND…PASURIA KOMBETARE FILLIMISHT U SHPERBE NE MENYRE TEPER KRIMINALE…DHE NJERES SI KY CIFT RROPEN MOREN DEGDISEN ATE QE ISHTE PASURI E TE GJITHEVE…THUHET QE NEQOFTESE NJE PROFESIONIST I HYN POLITIKES E BEN OSE PER TE SHPETUAR ATE QE KA BERE NE MENYRE TE PALIGJSHME…OSE SE PER ATE QE KA STUDIAR ESHTE I PAAFTE…PER KETE CIFT MAKBETHIAN E DYTA ESHTE LEITMOTIVI I HYRJES NE POLITIKE..JANE TRUGOMERE TE DY…KOKE TOPEN E DI SE NDANIM AUDITORIN BASHKE…ESHTE E TRISHTUESHME QE KJO GRUA BURRE BEN AKOMA SLLOGANE DHE THIRRJE TE TILLA….FUTI MRENA O ED RAMA

 20. Mëno says:

  Gjithe llumi i se majtes, gjithe hajduteria e Shqiperise, tere servilat e politikes dhe sidomos karieristat e interesaxhijt e momentit, jane mbledhur rreth families apo dinastise Meta – Kryemadhi. po ngeli Shqiperia ta dreitoj kjo familje e korruptua e specializuar sidomon ne hajduteri, me mire si thot populli- ta marre lumi. Ajo qe eshe e re ne situaten e pritshme ka te beje me mungesen e edukates minimale dhe injorancen e gjithanshme te kryetares se – Partise familiare. Megjithate historia jone dhe sidomos karateri i te rijve te sotem ka per te dale shume shpejt nga agonia dhe kjo force politike familiare ka per te gjetur vendin real te saj. Ndersa vendi ka per te njohur, pasi mbajti ne krye nje kapter magazinjer medaliesh, nje tjeter person grotesk qe eshte rritur ne saj te fitimeve te grabitura e te pamerituara. Koha eshte kriteri i se vertetes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *