Ujku i ‘maskuar’ si dele për të ngrënë prenë! Si duket Rama në sytë e Manjanit tashmë që qeveris i vetëm

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka postuar një foto për figurën e kryeministrit Edi Rama, ku e shfaq si një ujk që ha prenë e tij, duke u maskuar si dele.

Reagimi i Manjanit vjen pas mbështetjes për një propozim të Ramës, për te shkrire ALUIZNI-n dhe Hipotekat në një zyrë shërbimesh.

Manjani sqaron se qëndirmi i tij për kreun e qeverisë nuk ndryshon.

“Për të gjithë ju që mendoni se duke mbështetur një ide rracionale mbështes Ramën, ju them e keni krejt gabim! Nuk ka ndryshuar asgjë në qëndrimin dhe mendimin tim për rrezikshmërinë që paraqet politikani Edi Rama në krye të qeverisë.

Tashmë i vetëm në krye të govatës (meqë tepsinë nuk e drejton më) ai duket si kjo foto“, shkruan Manjani.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/manjani-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/manjani-1.jpg","attachment_id":"722047"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/manjani-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/manjani.jpg","attachment_id":"722045"}]

18 komente në “Ujku i ‘maskuar’ si dele për të ngrënë prenë! Si duket Rama në sytë e Manjanit tashmë që qeveris i vetëm”

 1. Diana says:

  Oh qe je bere sa shaban hundederri o copa e katunarit….
  Jargaviteni t’ju a vare njecike Rama….legen burre

 2. Samiu says:

  Po ky Manjani ne cfare ndermarje punon tani……..? Keta te LSI krijuan dhe ngriten Partine duke pire gjakun e Partise Socialiste. Kater vjet para ketyre LSI i piu gjakun deri ne palce Partise Demokratike duke ja nxire fytyren. Tani qe sdo kene ku te pine me gjak kane per te ngordhur keta vampiore dhe do te hidhen nga PS.

 3. Zgalem says:

  Ti nuk ke minimumin e inteligjences dh ete fisnikerise t’i zeshe ne goje emrin Rames Ke marre rolin e Shaban Qoses . Je shume deficient dhe per rolin e Shabanit . Duhet te jeshe nen kujdesje infermjerike , se nuk do gjesh deren e shtepise . Zgalem

 4. malo says:

  .. kurse Manjanit do t’i shkonte ne menyre te persosur ftografia e nje hiene…

 5. Xen deledashi says:

  E keni shikimin e trubullt nga gjuslluket ë LSI’së z. Manjani

 6. Lumi njehere sjell kercunje says:

  Majani eshte nje karte e djegur for ever dhe asgje tjeter, shikoheni nga fytyra qe ka dhe jepini hakun ketij fshatari te pagdhendur.

 7. Qerosi says:

  Shko qerohu o legen, o maskara o plehre. Ke goje ti te flasesh per Ramen. Te njohin te gjithe cfare muti je po ik pirdhu me ato opinionet e tua te qelbura.

 8. dibrani says:

  Ik mor hajvan homeshi, pastro parate me ndonje dasem tjeter ,se te ka hy vetja ne qejf.Turp te kesh,palo minister ti!Ti as te thembra e kembes nuk i vjen Rames.Kot te merresh me surratin tend qe ma ke si fotoja qe ke postuar.

 9. Lakja says:

  Kujt I plas trapi se cfar mendon ti🌶

 10. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: April 25, 2017 at 11:09:24 EDT

  Opinione :

  “ … MANETE NUK PO HA MA TE LENA E LEH TE PRENA ! “

  – Per nje plesht s’digjet jorgani
  – As te humbur e as te mundur… as dje, as sot, as mot !
  -Vetem Ylli Manjani shkarkoi Ylli Manjanin…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shkarkimi i vonuar i Ylli Manjanin nga dyshja Rama- Meta , Meta- Rama ka shkaktuar nje termet mediatik ne Shqiperi. Politikane e analiste, lexues e shkarrashkrues bejne edhe hetuesin edhe zbuluesin, edhe prokurorin edhe gjykatesin, edhe robin edhe zotin e se vertetes.
  “ Humbet Ilir Meta” eshte titulli i kryeopinionistit te oborrit Blendi Fevziu.
  “ Ilir Meta nenshtrohet “ komenton pa fakte por me opinione Ben Blushi i librave qe i shkruan dhe lexon vete. “Edi Rama eshte me i frikesuar… Ilir Meta eshte me i nenshtruar” ferkon duart Macoku qe pret te perfitoje nga kacafytja e luaneve te politikes shqiptare me shume se nga loja e minjeve qe mezi presin te perfitojne ndonje kacidhe nga perplasja e tyre.
  “ Ylli Manjani personi me i kercenuar e rrezikuar …” hedh alarmin “Qytetari dixhital” qe i shkruan vetvetes Xhejms Bondi shqiptar, Sali Berisha.
  “ Edi Rama peng i krimit.Ilir Meta peng i tij” deklaron nenkryekrimineli i Shqiperise kreu de jure i PD-se Lulezim Basha, mbi te cilin rendojne akuza qe shkojne nga vjedhja e mbi 500 milione eurove te Auostrades se kusarise se Kombit e deri tek tradhetia ndaj Atdheut me Otranton e spiunimet e luftetareve te lirise se Kosoves, UCK-se, nga prodhimi dhe tregtia masive e drogave me lulezimin e Republikes eskobariste te Lazaratit e deri tek krime te mirefillta kunder njerezimit, sic ishte ekzekutimi me urdherin e Berishes i 4, arrestimi e torturimi i qindra protestuesve paqesore…
  Si gjithnje beteja , kacafytje, ndeshje demash. Humbes dhe te fituar. Triumfues e te nenshtruar. “ O me ne o me armikun e kllases… “, thoshte Qofgtelargu. “Rruge te mesme nuk ka “ !
  Kjo mendesi sa vrastare edhe barbare qe i shkaktoi aq shume deme shqiptareve dhe Shqiperise per gjysemshekulli diktature katrahure dhe demokraci me mendesi 24 karat komuniste te Sali Berishes dhe “Cetes se tij te gangstereve” te “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit“ vazhdon akoma.
  Ylli Manjanin nuk e shkarkoi as Ilir Meta e as Edi Rama, as PS e as LSI-ja. Ylli Manjanin e shkarkoi vetem Ylli Manjani.
  Jo nje por me dhjetra here ne kete nje vit e gjysem qe u emerua minister i Drejtesise.
  Ne cdo hap e ne cdo akt te tij ai veproi me shume si protagonist mediatik se si anetar i nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike me mbi nje milione vota te shqiptareve.
  Me shume se anetar qeverie dhe minister me peshe te vecante si ai i Drejtesise ne nje vend me nje drejtesi jo vetem te korruptuar por edhe krejtesisht te rrenuar deri ne anti- drejtesi te mirefillte si tellall opozite.
  Me shume si zedhenes i opozites rrenuese te kesaj drejtesie dhe te krejt shtetit shqiptar se si anetar me peshe te vecante ne qeverisjen e pozites.
  Jo vetem si tellall por edhe si shpatar i kesaj opozite dhe kapterr Nishanit. Sa here iu desh nje vote e Manjanit, ai vrapoi si nje ushtar i tij dhe ia dha voten KLD-se – lexo Keshillit te Larte te ( Degjenerimit te) Drejtesise se Nishanit. Pothuajse ne te gjitha rastet vota e tij shkoi ne favor e perkrah SHQUP-it dhe Nishanit per blindimin e gjykatave dhe prokurorive me fanatike te PD-se dhe opozites.
  Me e keqja e te keqijave eshte se ai doli hapur ne media duke shprehur mendimet e tij sikur te ishin ato te babait te drejtesise boterore e drejtesiberesit te padiskutueshem, fjala e te cilit jo vetem duhej te zbatohej e jo diskutohej, sikur te ishte Zeusi , mbreti i mbretave te drejtesise boterore, nje mentalitet tipik bajraktari Mirdite e jo juristi e sherbetori publik i nivelit gati me te larte.
  Ne kete menyre ai iu kundervu jo vetem politikes se partise se tij , LSI-se, qe e emeroi ne ate detyre, por edhe te aleatit te saj PS dhe partive te tjera te koalicionit qeverises.
  Nje bajraktarizem i tejskajshem dhe protagonizem absurd qe e coi ne shkarkimin e pashmangshem dhe teper te vonuar te tij ne saje te politikes zemergjere te liderit te LSI-se dhe bashkekryetarit te qeverisjes shqiptare Ilir Meta “ Qetesi dhe dashuri”
  Pse!? Sepse Ylli Manjani jo vetem shkeli etiken e bashkeqeverisjes, por edhe politiken e LSI-se dhe koalicionit me te suksesshem qeverises ne historine e Shqiperise.
  Reformat jetike per te sotmen dhe te ardhmen e Shqiperise si ajo ne fushen e Sherbimit Shendetesor ( migjithe te metat e saj ) te Arsimit ( megjithe kufizimet e saj ), Reformes se Policise dhe arritjet e medha te saj, Reformes te Territorit me kryereformen e te gjithave Reformen ne Drejtesi , vec e vec e ne teresi perbejne nje revolucion te vertete per Shqiperine e shqiptaret.
  Ai shkeli jo vetem rregullat me elementare te politikes por edhe te etikes.
  Ai donte te kishte fjalen dhe vulen e fundit, por edhe te bente ligjin duke henger ne grazhdin e qeverise e duke lehur ne oborrin e opozites.
  Si duket Ylli Manjani nuk e ka lexuar kurre historine mirditore te Lenes e Prenes.
  Pasi u lodh me qenin e saj qe hante ne shtepine e saj e tere naten shkonte e lehte tek oborri e prane kasolles se bagetive te Prenes derisa pasi i ra ujku dhe ai hengri krejt dhite e derrat e saj, Lena e humbi me ne fund durimin.
  – Manete , nuk po han ma te Lena e leh te Prena. Rroki pushken dhe ia rrasi sa plumba kishte qenit te saj.
  Besoj se sot Ylli Manjanit duhet ti jete kujtuar kjo histori filozofike e popullit te vendlindjen e the se tij. Jo vetem kujtuar por edhe ishalla ka nxjerre nje mesim shume te vlefshem.
  Prandaj ne vend qe ti beje karshillek jo vetem Rames. por se pari Ilir Metes, do bente mire te kerkonte falje te dyve dhe se pari popullit qe i ka dhene besimin partive te tyre dhe atyre vete.
  Uroj qe pesimi ti behet mesim … Jo vetem atij por edhe shume te tjereve , Qofshin politikane apo jo. Qofshin edhe deputete apo ministra si te PS-se edhe te LSI-se, si te pozites edhe opozites qe flasin me shume sa punojne per popullin qe i ka vendosur ne ato karrike te perkoheshme…..
  Populli nuk ushqehet me llogje Kavaje e pallavra Sopoti… Fjale pak e pune shume, thote Sorvani. Me pak fjale … eshte koha per aksion, is the tha edhe Presidenti i ri amerikan Trump fill pas betimit !
  Askush nuk ka humbur dhe askush nuk ka fituar ne kete “beteje”.
  Te gjithe jane te fituar. Me se shumti politikani i Qetesi dhe Dashuri, Ilir Meta!
  Jo rastesisht ai eshte dhe do te mbetet per shume kohe percaktori i politikes shqiptare!
  Nuk thote kot sovrani : per nje plesht s’digjet jorgani!

  SHENIM: Ylli Manjani na bente edhe garipin ndaj Qeverise minister i se ciles ishte, edhe bythelepiresin e Bujar Berishes sa here i duhej vota e tij ne KLD ( kujtoni mbledhjen e KLD-se per emerimet e nagjistrateve dhe deklaratat e tij Dinkishoteske ) edhe te fortin me te vetet edhe legenin me te Berishes, edhe ministrin edhe opinionistin.
  Mbaj mend qe ne mbledhjen e pare te qeverise Edi Rama u vuri kusht ministrave qe te mos japin deklarata dhe konferenca shtypi te pa diskutuara ne qeveri.
  Manjani e shkeli cdo rregull dhe kusht te qeverise… E di pse!?
  Kur hyp malesori ne kali e zbret vetem plumbin,ka thene i paharruari Namik Hoti.
  Mendesia e bajraktarit, e te fortit, e garipit e Ylli Manjanit ia hengri karriken!
  Shkurt Ylli Manjani, e jo Meta as Rama, ia rrasi prasin nen karrike Ylli Manjanit !
  Cka ta ban koka nuk ta ban as rrota, thone shkodranet e mencur.
  E keqja e madhe eshte se Manjani akoma nuk e ka kuptuar fatkeqesine e vetvetes Ylli Manjanin!
  E dini Pse ?
  – Cdo shqiptari i duket vetja i persosur, ka thene nendjendrituri Sami Frasheri ketu e 150 vjet me pare…. Por mjafton te degjoje nga goja e tjetrit vetem 5 per qind te asaj qe ai mbicmon vetveten dhe eshte teper i kenaqur!

 11. Populli says:

  Kur nuk tund dot dynjane, me mire rri menjane Manjan.

 12. alphade says:

  Na plasi menderja s’e cfare thote ky qerozi qe na shutet si
  politikan ,por qe ne fakt eshte nje mjeran,ne fodull,nje men-
  djemadh i pakorigjueshem ,thjeshte nje dibran pa din e pa-
  iman,keshtu thuhet kendej nga nahia jone ……..!!!

 13. DETARI [email protected] says:

  ik more idiot !

  Edi Ramen nuk e arrin dot ti dhe langaraqet si ti ,sikur te jetoni 10 jete !!!!!!!!!

 14. Shqipe says:

  Zilia po te plas ore sahanlepiresi i metes! Flet sikur je profet i madh, duke na parashikuar edhe te ardhmen e shqip prej rames . ….. ti nuk ke pun me qeverin me

 15. Garfield says:

  Fshatar Dibre.. nuk evolove more loqe.. katundar pa toke e inatçi i panxene

 16. Alidemsi vjeter says:

  Nga fotografia me duket sikur je dhjere ne breke dhe pyet vehten :une “jam krenar” por paskam dhjere ne breke.Interesant……..

 17. Phoenix says:

  Po kesulekuqja ku eshte ketu? Po ik o se le nam!

 18. ola says:

  Problem i madh se c’mendon ti per Edi Ramen ,mendimin e dha populli me 25 Qershor.Mire eshte te mendosh per vehte se te perdori Ilir Meta si deshi per te luftuar Ramen .Idea qe se rrezuat dot Ramen ju ben paranojake dhe me s’dini c’te sajoni,por harroni qe LSI sa nje xhep i PS ka per te mbetur gjithmone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *