Idrizi vazhdon “betejën” për mandatin në Tiranë, nxjerr dosjen: Kemi fakte, kam fituar

Mandati i Tiranës është i PDIU-së kemi të gjitha provat e patjetërsueshme. Kemi pamjet filmike të procesit të numërimit nga KQZ.”

Kështu shprehet kreu i PDIU Shpëtim Idrizi i cili deklaron i bindur se e ka fituar mandatin në kryeqytet në zgjedhjet e 25 qershorit dhe se vullneti i shqiptarëve ndodhet në kutitë e votimit.

Ai akuzon se në Qendrat e Numërimit ku PDIU nuk kishte komisionerë janë tjetërsuar votat dhe për këtë ka fakte, të cilat ndodhen në dorë të KQZ.

“Aty ku nuk kemi pasur numërues votat nuk janë pasqyruar. Rastet janë evidente dhe kemi vendosur ti bëjmë publike në KQZ.

Numri i votave që janë tjetërsuar e kalon numrin 37 të votave që na duhen. Kam evidentuar dosjen me të gjitha votat që janë tjetërsuar dhe që nesër do ia vendosim në dispozicion KQZ.

Në shumë procesverbale ka mos përputhje të votave në disfavor të PDIU duke rritur artificialisht pragun prej 3%.

Do i shkojmë deri në fund për të vendosur drejtësinë për mandatin. Iu bëj thirrje; kujdes kushdo që e ka ndërmend që të luajë me votën e shqiptarëve” u shpreh Idrizi përmes një deklarate për shtyp.

Kërkersa e PDIU-së do të shqyrtohet neser ne KQZ. Në Tiranë PS mori 18 mandate, 11 PD dhe 5 LSI, por PDIU ka ankimuar në KQZ për parregullsi.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Idrizi vazhdon “betejën” për mandatin në Tiranë, nxjerr dosjen: Kemi fakte, kam fituar”

 1. true says:

  Ma ha mendja o Idriz se nuk te eshte ngrene haku por ti sidoqofte vazhdo betejen tende.

 2. Timi says:

  Ik more zogu tos nanos mashtrues ordiner. Ti nuk ke fituar asgje ti je thjeshte nje humbes dhe duhet te dorehiqesh si kryetar partie se ke humbur disa mandate. Ik deshtak se je i neveritshem

 3. albanani says:

  Produksion Incesti kjo lloj ftyre.

  1. Pirua i Epirit says:

   Albanan sa i ngjan xhaxhait ti e thon te gjith

 4. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  fundi i nje tourkotsami te pabese……………………

  1. PER 300 EURO BEJ HAM HAM says:

   Ti mbylle gojen se dulja jot u fut me brek neper kemb me votat e dashit te havas

 5. Lennard says:

  Ceshtjen Came e ka marre ne dore vete PS.Nuk ke cfare ban ma O i Korruptuar i Hershem.

  1. lelegu says:

   PS-ja me skizofrenin ne krye i kane dhene leje Greqise te beje kerkime ne ujerat e Shqiperise…. hahhaa shqipkaret s’dine fare

 6. Taras Bulba says:

  Po plehere ngele mor cami i pa bese shko me Meten meru me poshtersira ,cfare faktesh ke ti mor cam i ndyre ,ato qe more i ke shume nuk e di kush te ka votuar ty se camet e ndershem nuk te degjojne dot emerin tend o i pa bese

  1. Ardi says:

   Shpetim…iku koha jote e dallavereve te drejtorive…e meritoje te ishe jashte parlamentit…

 7. Hahaha says:

  DNA,,,e skaduar,,,shiko daten e skadimit,,,

 8. lelegu says:

  Ja dhe koqelepiresit e Ram Skizofrenit si i shajne camet. A ka parti me anti-shqiptare se PS-ja????? Zor te gjendet.

  1. palla says:

   Ti komentuesi lelegu, ketu ne Tirane ka pas egzistue nje postulate e tille :”Cam i pabese me thike ne brez”! Cfare nuk pat ba E. Hoxha per camet, por si ja shperblyen:” Me pabesine me te madhe, ata u cun te pare kundra tij”. I ka mallkue zot te tan camet, nuk mundet me gjet rrace me te nyt, pak ju bani edhe greku.

 9. Mili says:

  Shko bej shuren te hapen syte I thone fjales. Po ik o burre shko merru me nje gje tjeter se nuk je ti per politike.

Lini një Përgjigje te Taras Bulba Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *