Berisha nxjerr një rezlutat të ri për zgjedhjet: Qeveria mori 2.7 milionë shuplaka, ja pse humbi Edi Rama

Sali Berisha duket se nuk e ka kapërdirë shpejt humbjen e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit, e cila shënoi rezultatin më të dobët të historisë së saj politike.

Berisha mendon se i humburi i garës elektorale është kreu i PS-së Edi Rama, edhe pse ka mundur të marrë 74 mandate.

Sipas tij, pavarsisht rezultatit, Rama ka marrë në zgjedhje 2.7 milionë shuplaka nga shqiptarët.

Nuk dihet ende mënyra se si i ka kalkuluar Berisha shifrat, por do të ishte e udhës që paraprakisht të bëhej një bilanc edhe për humbjen e Partisë Demokratike, e cila pas çdo gare “harron” të bëjë analiza zgjedhore.

Postimi i plotë

Qeveria e Norieges apo qeveria qe mori 2.7 milione shuplaka nga shqiptaret!

Miq, ne demokraci vota eshte vote, ajo shpreh pelqeimin ose mospelqimin per nje kandidat apo force politike te dhene. Kurse ne diktature vota konsiderohej plumb per armikun.

Edvin Kristaq Rama, ne vitin 2013, ne vazhdim te mendesise se te eterve te tij per voten, shpalli boterisht voten pro tij si shuplake per kundershtarin.

Keshtu qe sot, duke marre hua shprehjen e tij, mund ti themi se je qeveria e mbi 2.7 milione shuplakave sepse per kete mazhorance te pakices se pakices, votuan kunder ose bojkotuan me zemerim procesin e votimit 2.7 milione votues apo 4 ne çdo 5 votues shqiptare. Zemerimi i tyre e pret se shpejti! sb

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “Berisha nxjerr një rezlutat të ri për zgjedhjet: Qeveria mori 2.7 milionë shuplaka, ja pse humbi Edi Rama”

 1. Albani says:

  Shqiperia Blu!

  Edhe tani, qe ky perbindeshi me dy kembe, kerkon te besoje se shqiptaret kane votuar per Saleh Berishen.

  na kujton humbjet ne zgjedhjet vendore, kur perpiqej te ngjyroste Shqiperine blu, edhe pse kishte humbur dermueshem.

  E ka per Bashen, qe te beje fushate me moton: Ne kemi fituar, Rama ka humbur!

  1. Dyrrahu says:

   Sali Berisha i bene llogarite sipas deshires se tij.
   Sa vota i ka marr PS, aq shuplaka i ka marre Sali Berisha, gjithashtu po aq shuplaka i ka marre Ilir Meta.
   Shuplakat qe mendon Saliu se i ka marre zoti Rama nuk jane te tilla sepse humbesi nuk mund te jep mshuplaka.

  2. spartaku says:

   Albani! Me sa duket,Saleh Berisha paska ikur per lesh.Merreni dhe çojeni ne psiqiatri kete monster dreqi, se na turperoi me keto budalliqet e tij.Ja,ja! Ky eshte ai qe po fundos pd-ke,dhe ajo parti nuk vjen me ne pushtet sa te jete Berisha dhe Basha,dy njerez psikopat, qe duhet t’i mbresh ne nje zgjedhe karroje.

 2. AMY says:

  IK OR PLAK I CMENDUR, SHIKO PD-NE TI, Do ta shikosh ne Shtator sa e forte do te jete qeveria e 74 Mandateve,

 3. Populli says:

  Ndersa urrejtja per ty si monster s’kish nevoje te priste fare!

 4. student says:

  Pirdh pirdh ka njehere se lirohesh. Plak matuf. Na peshtirose jeten me budalleqet tua.

 5. Populli says:

  Ndersa per monstrat si ty urrejtja s’kish nevoje te priste fare!

 6. shkodrani says:

  O kriminel o Bole po ik mor tushuft fara jote po ku ka popull qe i han kto rrena

 7. besi says:

  Do te jepnim vota per motrat vokshi ty matuf

 8. Dike Mullai says:

  Akoma nuk e ka marr vesh ky LUGAT se ka PJERDHUR nga TRUTE ?!!!

 9. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Komplet i çmendun…

 10. goni says:

  or plak i dreqit, lugat me 55 ne dore, ore majmun po rri mor rehat se shkove 70 pu pu pu po ik re nga dhermiu bej plazh shkuma party a ku ta di une gezoje jeten life iz a mirakell of fridom

 11. Vlora 9 says:

  Ekzistron ti qe mer vota Edi Rama. Kur ti te mos jesh me, atehere nuk do te vemi me ne votime. Tani votojme kunder teje, o moster e mostrave te botes

 12. shqip says:

  Pleqeria si femija . Ne moshen e ketij , shtetare ne vende te ndryshme arrijne fazen e pjekurise . Ndersa ky ngeli kungull pa fare . Ta dije i çmenduri qe eshte i tille , do ishte normal . Po ky eshte anormal , prandaj edhe lajthit me llogarite e tija . Kete edhe ne shqup s’è honepsin me . Po e mbajne per te kryer interesat e tyre .

 13. shushica says:

  Pjesmarrja ne votime nga shqiptaret rezidente ishte mbi 70 perqind ….nga me te lartat ne Europe ….Ju normalet e PD ..ne se ka te tille ,kujtojini plakut mafioz se te vdekurit ,ata qe jane nen 18 vjec dhe emigrantet ,rreth 1.2 milione nuk jane zgjedhes efektive …Plaku i di keto ,porse ai ,si idhtar i Gebelsit aresyeton ..shpif ,,,shpif …dhe beson se dicka do te mbetet…Ketu ka nje fare te drejte ,pasi ka akoma qe e votojne ..kete te çmendur te rrezikeshem ,,,sepse te cmendurit e zakoneshem jane me humane….Analizoni me vemendje syte e tij dhe do te shikoni ne thellesi te tyre koncentrimin e te keqes njerezore …..zjarrevenesin ,kriminelin ,hipokritin ,mashtruesin ,rrugacin ,tribalin mesjetar me papion…urrejtjen ,cmiren ,idiotesine ….Nje hitleruc i vogel sepse i perket nje vendi te vogel ,ndryshe do te ishte nje fatkeqesi e madhe .

 14. kaqi i zi says:

  ja hup ka,hajt mori dhija e malokve shporru ne serbi

 15. Aseni says:

  Hajde kupto fkalet e te cmendurit. I pjerdh komplet.

 16. ilir says:

  Po ckeni me te ai pershesh ha. A e dini pse budallaj eshte i lumtuir? Sepse kujton se eshte i mencur, bile me i mencuri.

 17. Samiu says:

  Ky te kujton Hitlerin tek Renia e Berlinit. Edhe pse ushtria ruse kishte ngritur flamurin ne rajshtag dhe i ishte afruar bunkerit te Hitlerit ai bente plane lufte me fitore te divizioneve naziste qe nuk ekzistonin me.

 18. prap, kjo shtriga e borebardhes. na je bere per shqiptaret si kucedra, qe mbante ujine e popullit e I lente te vdisnin per uje, por ajo eshte perralle. ti vertete si nje kuceder e pameshirshme po mban peng lirine e perparimin e demokracise shqiptare, kete po e ben prej 27 vjetesh. mbylle gojen e mos ndyje opinionin, dorezo mandatin e e deputetit e mos dhiej me ne ate parlament. or zot a ke femije, familje a te aferm, qe te te lidhe e te mbylle ne nje kafaz ku te mos shifesh as te mos degjohet zeri. gjithe shqiptaret e dijne se fajtori e shkaku I fundosjes katastrofike te pd-se jeni ju sali berisha, hajduti sekser sypeshkaqeni shkelzen, kurva armine qe bredh boten me parat e taksapaguesve shqiptar dhe argita e lulit. cfare I shkroi jamarber malltuzi bashes kur I lindi djali, ‘argita ka linde djale fort jam gezue, a e ka me ty a me mue’. pika o familje e dgjeneruar, o njeri I shkalluar

 19. EDI says:

  Shpresojme qe kjo vote te jete plumb per armikun me te madh qe kombi te kete njohur, i harrove qeverisjet me Ilir hajdutin Mor maskara ore qen i pa bese. Me varje tradhetarit Sali Berisha.shpresojme qe vetingu te filloje nga ty. Mire thne qe mesuesi behet me i mire se nxenesi edhe ti bere me shume flliqesira se Enver Hoxha.

 20. sigurisht, keto fjale I ke per moniken e kokajve e te ilirit dhe tit vasilin. po u dorezon stafeten si te dhesin edhe ata parlamentin. po folen me gjuhen tende ne parlament, ne zgjedhjet e tjera edhe ata do marrin sa fatmir gerdeci ose 2 perqind. tani populli I njeh pleqet e rrjedhur e te pjerdhu si sala e titi dhe moniken qe krevatin e ka me ilirin e veglen me do te tjere. te ne rruash saliu I I shthurur menderisht.

 21. Vedat Shehu says:

  O Sali Berisha, mos fole me se te eshtte qelbur fryme-marrja e te bie ere goja.

 22. arbereshi says:

  MALOKU i lumtur SALI

 23. Demokrati i vertete says:

  Zotërinj plakushi ka të drejtë me konkluzionin e tij.
  Që ka humbur Rama, është e qartë, sepse mungojnë 2,7 milionat që thotë “gërmuqi”plak. Le të kuptojmë arësyetimim e tij: Popullsia e Shqipërisë është te 4,6 milionë banorë, nga këta votues, sipas listave janë 3, 4 milionë, të tjerët nuk kanë moshën për votim dhe të parregjistruar (rreth 1,2 milionë banorë). Sipas KQZ nga të rrëgjistuarit kanë votuar 1,5 milionë banorë. Nuk kanë votuar 1,9 milionë banorë. Atëhere del ky rezultat sipas “plakut Mere”:
  470 mijë votues kanë votuar PD-në, 230 mijë votuan
  LSI-në; 100 mijë votuan partitë e tjera
  Sëbashku bëjmë 800 mijë vota që duhej ti fitonte Rama, por i ka humbur. Kësaj shume i shtojmë edhe 1, 9 milionë që nuk u takonte të votonin apo të parregjistruar, na del shuma e votave qe ka humbur Rama: dmth 1, 900 mijë + 800 mijë baras 2, 700 mijë vota që ka humbur Rama. Kështu “Gërdeci” llogaritë për humbjen e Ramës i ka të sakta.
  Ju këshilloj të mos habiteni, se në kohën kur Sali efenia ishte sekretar partie, votuesit ja jepnin partisë së tij (Salës) 100% votat. E kuptomi që plakushi nuk ka gabuar në hesapet e këtyre zgjedhjeve?!!!
  Këto kisha merak që t’ju sqaroja të nderuar miq komentues.
  Demokrati I vërtetë

 24. Shigjeta says:

  Ky karagjozi do kete lajthitur komplet , rama u zgjodh kryeminister me 74 deputet dhe ky monstra thot rama mori 2700000 shuplaka , nuk del njeri ta peshty kete ndyresire??? Qe thote te tilla ska asnje problem , e drejta e tij eshte te behet karagjoz dhe pa pik vlere , kjo eshte njera ane e madaljes , tjetra ane eshte se ke kemi patur , ose ke zgjodhem ne si shqiptare kryetar shteti , qe te na perfaqesonte dhe per kete nuk e ka fajin ai , por ne …………..

 25. . says:

  leri shqiptaret ,por na thuaj cfar po ndodh me grusht bashkuar rreth partis se vicidolit.

 26. hajjdar says:

  Komenties lergena. Jini njezevte mshtruar nga kanibali Rama . Ne zgjedhje humbi Luul TRAPL qe u be vegell qorre e Edi Rama ERdoganie

 27. Freshari says:

  Ti or e krimiel,mbylle ate goje te felliqur se qelbe dynjane.
  Poshte sali bajga,sali hajduti,babai i kurves,vjerri i kryekurves.

 28. Cobani says:

  Sali bastardi,sali hajduti.

 29. Kovaçi says:

  Ty o plaku Mere
  ne tabut te vune
  te xhumane e zeze
  ne varre te shpune

  Por ti seç u ngrite
  thirre nga tabuti
  gjilpera gjilpra
  seç u be vuxhuti

  Ligesia jote do nderpritet vetem me daljen shpirtit.
  Mundesishte banesen e fundit ta bejne te blinduar me metal te trash, se ndryshe do vertitesh si fantazem duke lemerisur njerezit.

 30. Lennard says:

  Ky perbindsh nuk e ka keq me te veten.Ai degjon vetem vetveten .Asnjehere nuk eshte bere merak se cfare thone te tjeret.Dhe kur humbi per Kushtetuten ne vitin 1994 ,megjithe se vodhi vota pa hesap ,doli 40% dhe bertiste fituam se jemi Lokomotiva.Ky i percartur duhet te gjykohet per gjithe sa i ka bere ketij Populli ,ketij Vendi ,Ekonomise se vendit ,perkrahjes se njerzve te korruptuar.Ky Perbindsh bashke me Like Floririn perbejne Dyshen me te Zgjebosur te Politikes Shqiptare.Po nuk morren Denimin e Merituar dhe kesaj rradhe atehere duhen te denohen qeveritaret e rinj qe do te zhgenjenin Popullin qe i votoi.

 31. Shefkiu says:

  O Sali Berisha i lexova 33 komentues ne kunderpergjigjëje shkrimit tënd vetem nje Hajdar kishte qen me Ty e 32 tjer Edhe un 33-ti NUK te PERKRAHJEN Porë te Quajn Matuf, e qfar jo tjeter nese DIN Mathematiker te. Lutem ma wir ne perqindje%%%%%sa %jan me Ty e SA me Ramen

 32. Asi says:

  O sal katovica, bere marveshje me ramen per te shpetuar zen hajdutin, dhe miljonat e vjedhura, ile demokratet ne dore te rames, ke vene nje bibilosh ne krye te pd, edhe thua qe na vodhen zgjedhjet. Po ben dhe nje gare fallso ne pd, u bere pjese e qeverisjes me nipat e ramiz alise, po mos dil me se je bere i neveritshem dhe i pa fytyre o komunist.

 33. landi says:

  Pershendetje dhe suksese gjithe shqiptareve.ARTIKULLI I SIPERME I LEXUAR MBRAPSHTE ESHTE NE QEJFIN E Z.BERISHA
  QE RAMA I KA LENE NJE KARRIKE TE THYER. NDERSA bASHEN DO TA KAPI PER VESHI DHE DO TA PERPLASE DIKU QE TI JAPI NDONJE POSTE QE TE NGUSHELLOHET; Z;BERISHA SIC DUKET PO ANKOHET QE KALORESIT TE 74 DEPUTETVE PO I VARREN KEMBET ; Se si do te funksionoje qeveria e ardheshme ende nuk dihet, vec nje gje dihet qe Rama nuk eshte shume kavaljer ai do te japi aty ku nuk i prishe pune , si edhe do ti kete si kavje (ata te P.D. ) PER T’JU FATURUAR deshtimet. Faleminderit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *