FOTO e Ramës me Erdogan dhe Vuçiç, që po bën xhiron e rrjetit

Kryeministri Edi Rama prej dy ditësh ndodhet në Turqi.

Sot ai ka marrë pjesë në Kongresin e Naftës, ku ishin të pranishëm Erdogan, presidenti serb Vuçiç, por dhe drejtuesit e shtetit të Bullgarisë dhe Azerbajxhanit.

Rama ka postuar një foto me këta të fundit, para se të mbante një fjalim.

Foto është kthyer në hit në internet, për shkak se Rama dhe Erdogan shfaqen shumë të afërt, aq sa i kanë prekur edhe dorën njëri-tjetrit.

Ndërkohë që nga ana tjetër, Vuçiç duket paksa në siklet.

Madje, ndryshe nga të tjerët, ai shihet se është ulur në një stol.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-1.jpg","attachment_id":"723429"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/foto-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/foto-2.jpg","attachment_id":"723455"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/foto-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/foto-1-1.jpg","attachment_id":"723456"}]

30 komente në “FOTO e Ramës me Erdogan dhe Vuçiç, që po bën xhiron e rrjetit”

 1. ptuuuuuuuuu,turksumqir......... says:

  Rama,na nxorre bojen ,dora e turkut ka krruajtur sumen e palare kshq…………………

  1. Edkari says:

   Po nxjerrin kunjin me shqiptarin.
   (turp per ne qe perfaqesohemi nga nje idiot llafazan)

   1. Vasilis Saleas says:

    Hani m… hani !-Mire ky “greku”qe nuk di as qe by…lahet me te majten dhe ja fut kot nga inati,po ti o palikari, apo edKari i Durresit,ca inati ke ?!-Rama aty eshte ne balle te vendit dhe ka vemendjen e te gjitheve o gomere xheloze .

    1. marjo says:

     O Kari te nderon emri qe u pagezove (Vasil), por jo ato qe thua….
     shikoni Surratet Mongole qe rrethojne Ed Ebu Ramyn dhe Vucicin, byrazeret arxhinj te Ramyt duken si Hiena te dale nga pusetat e Ferrit.
     Kujdes o Shqipetar shume e Rezikshme “Miqesia” me Hienat Otomane.

    2. Besniku says:

     Pikerisht Vasil. Rama ka thene ndonje te forte, nga ato batutat e tij, dhe te tere, duket qarte, qe e kane pelqyer e po qeshin.
     Vetem serbi ( qe dikujt i duket ne siklet) po buzeqesh me zor nga zilia.

  2. Zigur Qarri says:

   Hahahahaa……,sa mire i njohin huqet e vellezerve mutofagot!
   Perse behesh xheloz ti,grekeve i fut gishtin Erdogani,qe te ndjehen mire?!
   Muto,mos ja fut kot,e ka kap me doren e djatht Erdogani!
   Turkuuuuuuuu…..

   1. marjo says:

    O Kari po te pelqen qe i futi gishtin Grekut, shkoja dhe lepija Gishtin Erdoganit, se Ebu Ramy ja lepine sa here vete ne Turqi …. shikoni Surratet Mongole qe rrethojne Ed Ebu Ramyn dhe Vucicin, byrazeret arxhinj te Ramyt duken si Hiena te dale nga pusetat e Ferrit.
    Kujdes o Shqipetar shume e Rezikshme “Miqesia” me Hienat Otomane.

    1. Zigur Qarri says:

     Po ti,kerkon te tregosh pervojen me karna dhe lepirje?-vazhdo!

 2. Historia e vertete says:

  Shqiptaret duhet ta dine te verteten e miqesise midis Turqise dhe Serbise. Serbia dhe Turqia jane te lidhur me Serbine me shume se sa mendone vllaznit Turq shqipfoles.

  Serbia nuk do bashkimin e shqiptareve.A nuk eshte i ketij mendimi dhe Erdogan? Perse, nuk hapin goje shqipfolesit per kete deklarate te Erdoganit.

  Sa ndihmoji Turqia Kosoven ne luften kunder Miloshevicit me shume se Maqedonia apo Greqia. Pervec , ca deklaratave boshe, a dergoi Erdogani ndonje aroplan apo ushtri per te mbrojtur Koqevaret? Jo.

  1. Mo says:

   Gjat sulmit mbi serbine nga nato dhe turqia ka sulmuar mor gjakprishur. Madje kishte pilot me prejardhje shqiptare qe me pasion hudhnin bomba mbi serbine. Po pse hargjoj kohe me ty or gjakprishur. Mbahu me grekun se aj dite e nate enderron ta gelltite gjysmen e shqiperise me moton: vorioepiri. Une sjam as me turkun as me grekun por me ty aq me pake.

   1. Aleksander says:

    Mire ja the o VELLA !-Keta qelbesira qe shajne e percajne shqiptaret duhen kapur me dru,si kendej edhe andej kufirit.

   2. adi says:

    Mo
    Po na spiegove cila eshte menyra e hedhjes se bombave me pasion nga nje aroplan luftarak edhe une jam dakort me ty.

  2. Lugati says:

   o kari e ke sa me shkrujte apo e ke me verte.te fala janulles qe esht kriminel HOSTORIA VERTETE KJO ESHT HAJDAR

 3. Sali Birisha. says:

  Nje here ne 100 vjet i lind shqiperise nje si ty.

 4. shqiperiaqeduam says:

  kjo foto tregon sa e felliqur eshte rilindja e ketij.

 5. spartaku says:

  Po more po! Ashtu ju duket juve qe u erresohen syte nga inati.Edi Rama po bashkpunon me boten per te miren e shqiperise dhe Ballkanit,ju flisni mbroçkulla,se, nuk kini se ç’fare te thoni tjeter.Kjo foto tregon se ç’vizion ka Edi Rama,dhe sa e duan e respektojne.Ju kundershtaret vazhdoni sa te kini fuqi,shpifni o burra se o be deti kos.Edi Rama,do e çoi shqiperine ne europe,dhe juve do ju duket çudi.Ama Luli me Berishen nuk e çojne dote se nuk jane europian,as si persona por edhe si force politike.

  1. takutorollaku says:

   pikerisht ketej nga turqia eshte drejtimi per ne europe

 6. Pellazgos says:

  Kjo tregon qe “Shqipetaret” dhe historia e “lavdishme”e Jeorgios Kastriotis kunder krimineleve dhe pushtuesve Osmane nga Mongolia eshte genjeshter.
  As pengje nuk ka patur, as lufte, as shkaterrime, as pusht-im, as prapambetje ndryshe nuk shpjegohet degjenerimi I ketij kombi me kulture, civilizim, identitet Helene gje qe e tregon cdo pellembe e ketij gadishulli Ballkanik.
  Si mund te perulesh ate qe Cajupi I ka quajture derra!
  Kur bere derr e arine
  Cdeshe qe bere Turqine.
  Ju turkoallvani te shitur dhe te pa Bese nuk kini as edhe nje gje te perbashket me Aevanitasit qe luftuan per Greqine por dhane jeten per Ate.
  Kete ata e beren kunder Cameve, gjermaneve, italianeve, turqve.
  Turp I Madh qe ne emer te myslimanizmit ky vend nuk ka te ardhme por duke pare historine dhe realitetin shkaterrimet do jene me te medha, se ky eshte misioni I Feve,armiqesia, lufta kunder besimit tjeter, ndryshe nuk eshte Fe por Organizate hipokrite ne emer te “Zotit”.

  1. ppe says:

   Pellazgouli, aleancat serbo-greke me bekimin e Moskes prape po dalin ne horizont me strategji thellesisht antishqiptare. Me historine nuk luajme se boll kane vuajtur e jane diskriminuar shqiptaret dhe sa e padrejte ka qene ajo me ta, por eshte e drejta e shqiptareve te kene aleate te fuqishem qe sot i nderojne e respektojne , nder ta ben pjese dhe Turqia (per kujtese sot jo otomane). Te kujtoj qe kur shqiptaret masakroheshin nga otomanet , rajate ortodokse qe su shkonte ndermend te quheshin greke, ulnin kurrizin dhe paguanin taksa te renda otomaneve dhe Fanarit tuaj te lavdishem qe sulltanet e perdornin per tju shtypur. . Per fat te keq jeni nje atavizem historik. Koha shpejt do te tregoje qe smund te punoje nje evrope e tere per te perkedhelur nje ciban ne trupin e saj. Sa per kapedanet Arvanite te 1821 , me pas i katandiset te ndiznin feneret e rrugeve (kandilanaftes) qe te mos vdisnin urie rrugeve. Phu rrace muti. Lexo historine

 7. Simon Vrusho says:

  Të fundmit e osmanëve…

 8. Koli says:

  S do mend ,
  Ku le njeri te flase Rama!

 9. taso kume says:

  Injoranca ne sulme me flamurin e fese ,ne shoqerine SHQIPTARE feja gjithmone ka qene jashte çdo lloje liste por kultura e SHQIPTARIT dihet te respektojme dhe ate qe e ka fene si ushqim shpirterore dhe e dine mire nuk ndikone ne organizem se barku do te haje nuk e ngopin dogmat e fese,ERDOGANI i mire i keqe ne kemi nevoje per ti bere balle fondamentalisteve ortodokse.PAPA nuk na ndimon dote se ska ushtri ,hebrenjte kane problemet e tyre ,budistet dhe induistet i kemi large.

 10. valentina says:

  Armiku i armikut tim eshte miku im,Shqipetari do lidhe mardhenie edhe me fiset Zulu ose te tjera fise akoma te pazbuluara me te vetmen arsye qe te urrejne Grekqiret dhe Serbqiret.

 11. homeri nga doveri says:

  epo,kopilat e kopilave te kopilave mbeten shqiptaret ne shekuj!
  ka pas qen nje emisjon edukativ tip komunisto enverist ne koh te t kuqve ke radjo Tirana.”heroizmi I popullit ton ne shekuj” quhej. ca lesh heroizmi ,mashtrizmi thuaj!
  tash duhet bo nje emisjon tjeter “kopilizmi I popullit shqiptar ne shekuj” te quhet ku te dalin te gjith kopilat shqiptare qysh n koh t ilirve,kur kopilesha Teuta mbretnesha e shkodres bente piraterin kopile te adriatikut
  te vazhdojm me kopilat e tjer shqiptare te metejshem.
  deri sa te vijm ke kryekopili skenderbe,me emer kristjan e llagap mysliman.me nen serbe e baba shqiptar. I cili kopilerrine me te shquar ja beri sulltanit te cilit pasi I hengri e piu ne pallat,ja mori edhe dipllomen e shkolles sulltanore,dhe tak I beri noncin duke ju largu vjedhurazi naten me pabesi kopile per tu kthy ne shpellat neandertale te veriut majmunor shqiptarnor..
  e te shkojm ke kopilat e tjer te metejshem.. ka plot kopoliqa te mdhenj e te vegjel. domosdo. komb kopil. qe prodho kopila me shumic e me pakic.
  kopil I madh ishte Ahmet zogolliu. mbreti kopil.
  qe la pas aq shum kopila saqe edhe sot e gjith diten po kopilojn Brenda dhe jasht kufijve te shqipnis,neper zyra e parlamente,neper parti politike e neper art..
  komb kopil je o shqiptar
  edhe qihesh
  dhe shet kar!
  o komb shkerdhar

 12. tironsi says:

  Kur ja lepiu doren putini, pse mos ja lepij dhe rama, po Rama ska nevoj se e ka bo Erdoganin shofer, ju te tjeret uluni ne stol me vucic

 13. Epiri Arberit says:

  Me Turqit jemi Vllezer, ne turqi jetojne reth 5miljon Shqiptare .Turqia mbrojtesi kryesor Shqiperise ne 97ten , nga ndonje sulm,mundshem i gerqise, dhe I serbise kunder territorit shqiptar. bravo edi per miqsine me Erdoganin. armiku shqiptarve asi ortodoks, gerqi, rusi, serbi.

 14. Arber Iliri says:

  Pa u fut ne detaje, Rama i ka dhene nje perfaqesim shume dinjitoz Shqiperise dhe kjo eshte per meriten e tij personale.Ne planin nderkombetar ai din me fol si KM i Shqiperise me Erdoganin me Vucicin, me Merkelin e Trumpin po te doni.me vjen mire per kete si shqiptar.

 15. shigjeta says:

  o edkari , ne radhe te pare ndae emrin nga mbiemri , ti je injorant dhe llafazan , ia u nguli edi dhe ti llap gam gam gam , mbaeni brenda dhe mos u ndieni tani te pakten per 4 vjet , dhe ne radha te dyte ore ndyresire me mire “idiot dhe llafazan ” se sa agjent i udb dhe asfalise greke , dhe hajdut i shqiptareve , po qe se eshte idiot si e thua , se mua me duket super kryetar , juve ua u futi “idioti “, ti si thua nuk ka ofendim me te madh se sa te ta futi ” idioti ” te thashe , mbae fort brenda dhe mos e lesho tani

 16. Preka says:

  Se jemi te vetedishem ne, tregojne keto komente!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *