Mbledhja e parë e LSI pas zgjedhjeve, Kryemadhi: Do vazhdojmë të njohim arritje, ja si do t’i përgjigjemi maxhorancës fiktive

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi mbledhjen e parë pas zgjedhjes së Monika Kryemadhit në krye të kësaj force politike.

Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi iu rikthye 25 qershorit, duke akuzuar se zgjedhjet u manipuluan, ndërsa shumica parlamentare e krijuar pas zgjedhjeve, sipas saj, është fiktive.

“LSI do të vazhdojë të njohë arritje të reja politike dhe elektorale si domosdoshmëri që demokracia në Shqipëri të fuqizohet dhe qytetatërt të vendosin sovranitetin, qeverisjen dhe institucionet nga zgjedhjet e 25 qershorit.

Maxhoranca e zgjedhjeve të 25 qershorit është fiktive përmes procesit të manilpuluar. Vota e lirë është goditur rëndë në mënyrë të strukturuar kriminale në të gjithë vendin, ndaj kërkoj angazhimin maksimal për t’iu përgjigjur këtij momenti dhe përgjegjësisë politike më të madhe që LSI ka pasur ndonjëherë”, u shpreh Kryemadhi.

Sipas saj, sfida e LSI në vijim do jetë pikërisht denoncimi i shkeljeve, që sipas saj, iu bënë procesit elektoral.

“LSI do të vazhdojë me evidentimin e farsës së 25 qershorit, detyrë që do të mbetet prioritet pasi opinioni minutë pas minute po njihet me fakte të reja të grabitjes së 25 qershorit”, tha ajo.

Kryesia e LSI do të hartojë axhendën dhe planin e punës deri në periudhën e legjislacionit të ri parlamentar.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Mbledhja e parë e LSI pas zgjedhjeve, Kryemadhi: Do vazhdojmë të njohim arritje, ja si do t’i përgjigjemi maxhorancës fiktive”

 1. mona koka says:

  pse nuk thua asnjefjale per korupsionin. nuk thua asgje per vilat e poltikaneve, per hotele, apartamente. si I ka vene pasurite ilir meta, shkelzen berisha, jozefina topalli e dhjetra te tjere bashkehajdute me familjen meta
  pse nuk demaskon familjen berisha, si hajdute kriminele e mafioze. po per fullanin ke gje me thene, po per arianen fullan c’mund te thuash qe fali kryehajdutin meta. a ke hotel ne diber , po apartamente e makina sa keni. mos harro kur u martuet me ilirin hanit buke e djathe. si keni arrite te beheni kaq te pasur. spjegoju te rinjve te lsi-se si je pasuruar, a e kaloni me diten me buke e djathe. spjgoju popullit pse ilir meta thirret ilir floriri. ilir floriri nuk duhet te jete president., mbylle sqepin se jeni nje hale qe po ia shperndane eren ne gjithe shoqerine. vegla te ka lene ne rruge mos te te lene edhe mendet. sic duket je ne periudhen kur te kane pushuar ato te geave e ke edhe shqetesime mendore, shko e vizitou tek ndonje gjinokolog e na le rehat. s’ ke c’ben disa vegla vjetrohen por dalin disa te reja. te lutem shko te gjinokologu e na le rehat. s’ka kush nge te degjoje pordhet e nje gruaje te shthurur. haj ne te s’emes ti e ilir floriri.

 2. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Bertet hajduti: Kapeni hajdutin !!! Ik more sorre e shpifun, po kush te beson ty e Ilir hajdutit…

  1. AMY says:

   Keta te LSI nuk do bejne pushime te qeta, do ta kalojne Korrikun dhe Gushtin te inatosur dhe mezi do presin shtatorin qe ti hidhen prese ne gryke dhe ta shqyejne , Po kush eshte Meta dhe kush eshte Kryemadhi cilet jane keta qe verdiktin e popullit e quajne manipulim. votat qe morri LSI jane u manipuluan , ne pame me syte tane si pas kurrizit te Metes futeshin pakot me para ne xhep te simpatizantit ? e shume raste te tjera qe kjo monike me e vogel por qe mendon se eshte e madhe- ka paguar njerez per te votuar LSI, kush eshte LSI para vullnetit te popullit qe i dha votat PS dhe jo LSI, keta jane ca intacor qe gjumi nuk do ti zere, por do tu dalin hajdutlliqet qe kane bere, mos merziten,

 3. qazim says:

  Edhe sa kohe do te vazhdoni te genjeni dhe njrezit,popullin ta trajtoni si turme.E beri kete monarku komunist per 45 vite dhe vazhdoni dhe ju ta beni paturpesisht.Nuk e kuptoni qe informacioni e ka bere boten te vogel dhe p.sh shoqja Monika jeton si princeshe ne pronat qe”ja ka lene babai”tek Gjiri i Lalzit”??.mjaft o demagoge se na e shpifet me hipokrizine tuaj te ndyre.Do te vazhdoni te tkurreni deri sa te mos ekzistoni me.

 4. Faik Konica says:

  Kuptohet, zonja Krye(hajdute)madhi, që do merreni me zgjedhjet, (si hajduti që thërret “kapeni hajdutin”), sepse nuk kini me se të merreni tjetër, sepse nuk ka më byrek për të gatuar dhe për të ndarë…!

 5. nord.al says:

  Efektivi i bordelit LSI ju flet per moralin.

 6. I drejti says:

  Mbylle halene moj buçe se na çave trapin. Akoma ka idiote qe i shkojne prapa kesaj idioteje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *