Monika Kryemadhi i del në krah PDIU-së: 25 qershori ishte dita e deformimit të votes, beteja jonë ndaj Ramës sa ka nisur

Monika Kryemadhi i ka dalë në krah PDIU-së, parti e cila pretendon se iu vodhën votat në Tiranë, çka la jashtë parlamentit Shpëtim Idrizin.

Kryetarja e LSI-së thotë se në fakt, 25 qershori ishte dita e deformimit masiv të votës.

“Këto ditë të nxehta të korrikut doja të ndaja me ju atë që të gjitha partitë po denoncojnë me fakte konkrete, blerjen dhe deformimin e votës së 25 qershorit.

Farsën elektorale të drejtuar nga Edi Rama dhe zbatuar nga rilindasit e tij, arrogancën dhe pafytyrësinë e tyre për tjetërsimin e votës së shqiptarëve.

Unë jam e bindur që kjo është vetëm një pjesë e vogël e asaj që ka ndodhur vërtet në 25 qershor, sikunder jam e sigurt se beteja jonë për të rikthyer legjitimitetin e votës së shqiptarëve sapo ka nisur.

LSI tashmë është e qartë dhe e vendosur, e fortë dhe e bindur në luftën e saj për të rikthyer të drejtën themeltare të demokracisë, votën e lirë.

Ndaj për këtë do të jemi çdo ditë pranë qytetarëve, do të dëgjojmë dhe mbledhim çdo dëshmi manipulimi, do të hartojmë dhe ndërtojmë politikat tona për të dëshmuar këtë farsë elektorale, për të vërtetuar edhe njëherë para të gjithë shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve që duan të dëgjojnë të vërtetën, se 25 qershori ishte dita e deformimit të votës.

Beteja jonë sapo ka nisur dhe bashkë me ne është shumica e shqiptarëve, ajo që paratë e drogës dhe krimit nuk arriten ta blejnë”, shprehet Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Monika Kryemadhi i del në krah PDIU-së: 25 qershori ishte dita e deformimit të votes, beteja jonë ndaj Ramës sa ka nisur”

 1. pradoksi says:

  Partia “patriotike” PDIU-se eshte futur nen sqetullen e matrapazeve hajdut te LSI-se e cila lobohet nga sherbimet sekrete serbo-greke!

 2. shkodrani says:

  O rruspje gruja hajnit shko moj flliqsinpo po ku ka ma hajna se ju burr e gru ju shufte fara juaj

 3. Greece says:

  Me siguri shkrimin e ka bere ulur ne Shezllonin buze detit Egje ku aktualisht po konsumon pushimet e papara…

 4. Lennard says:

  Kjo Baxhelle e ka prehur keq Hanxharin ,po do ti hyje Mrena vetes se Saj .Prite Vetingun se po vjen .Si ka mundesi qe kjo sharabajke te jete dhe Zonja e Pare ? O Zot beje detyren Tende :Coftinat e Korrupsionit te marrin Denimin e Merituar.

 5. shoku says:

  Ti Monika ( kurioz jam, ne shtrat do te bisedoni me teper per hallet e Shqiperise apo te partise?), ke te drejte qe s’te del hesapi, se ke shperndare gati 5000 H.Phone me kurs kembimi 50 vota/1 ( 5.000X50=250.000) vetem me telefona. Shto ketu edhe antaret e tu dhe ata qe moren para nga ty ( ti, Iliri dhe lsi jeni NJE) i bie edhe nja 250.000 = 500.000 vota. Sa more zotrote, me duket sa gjysma?
  Ama ç’du te mire ju dha SKRAPARI ty burrit tend president. Vetem ne Çorovode fitove dhe ate e di ti dhe presindenti yt shoq se si.

 6. shqip says:

  Vete flasin , vete degjojne . Vete genjejne , vete bejne sikur e hane rrenen . Dhe kjo do veje ne presidence , e do perfaqsoje ” unitetin e popullit ? O zot ! Hidhi nje here syte ketej nga ne . Na ke lene ne dore te Mones e te Luan Rames . Shqiperi me halle shume . Nxjerr Konice , nxjerr edhe Kadare ! Po ja qe nxjerr edhe Monen , qe te kujton aktivistet komsomolas te brss .

 7. L leshi says:

  O koklope kthejini leket qe keni vjedhur si familje popullit shqiptare dhe pastaj deklaroji lufte kuj5 te duash…eshte ne te drejten tende te thyesh k…. sa te duash dhe site duash por me ate surrat si trans veshtire se do besh perpara…MOS HARRO SE JENI FAMILJA ME E KORRUPTUAR NE POLITIKEN SHQIPTARE ,ULERIT SA TE DUASH POR VETEM BUDALLEJTE TE BESOJNE TY ……..

 8. Shallvarsi i zhgenjyer says:

  Qe te beheni TRUMVIRAT kunder PS-se duhet te lidheni dhe me LIBRAT dhe krijoni PARTIA E LIBRAVE PER INTEGRIM(PLI).

 9. I drejti says:

  Kjo debile me fytyre burri; çifti me antipatik ne dynja na çau trapin me idiotesite e veta. Shpk-ja drejt falimentit pasi nuk ka me para per te vjedhur ose jane drejt fundit. Ne te semes do veni more hajdute me çizme, njerez te babezitur.

Lini një Përgjigje te Shallvarsi i zhgenjyer Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *