Adnan Januzaj firmos me Real Sociedad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Adnan Januzaj në sezonin e ri do të jetë pjesë e Real Sociedadit

Ylli kosovar, është larguar përfundimisht nga skuadra angleze e Manchester United, duke u transferuar në kampionatin spanjoll.

Sipas “Goal.com”, mesfushori që luan me kombëtaren e Belgjikës është duke kryer testet mjekësore tek klubi i Real Sociedadit dhe më pas do të firmosë kontratën e tij të re.

Thuhet se Sociedadi e ka blerë Januzajn nga Manchester Untied për rreth 11 milionë euro.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *