Armando Sadiku kryen testet mjeksore tek Legia e Varshavës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Bomberi shqiptar, Armando Sadiku, sezonin e ardhshëm do të luajë në kampionatin polak me skuadrën e Legias së Varshavës.

Ai ka vendosur të transferohet nga Zyrihu i Zvicrës drejt kampionëve të Polonisë, duke shuar përfundimisht zërat që e shihnin te Panathinaikos dhe Makaibi Haifa.

Sadiku ndodhet aktualisht në klinikën “Enel Sport” duke kryer vizitat mjekësore për të vazhduar më pas me firmosjen e kontratës.

Ende nuk dihen shifrat e këtij transferimi, por fakti që Sadiku do të luajë me Legian tashmë është i konfirmuar.

Në sezonin e fundit Sadiku ka shënuar 15 gola në 31 ndeshje.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *