FOTOT/ Emocionuese, nëna lind binjakët katër muaj pas vdekjes klinike

Një 21-vjeçare, e cila kishte vdekur klinikisht në javën e 9-të të shtatzënisë, pas një hemorragjie në tru, është mbajtur gjallë me anë të aparaturave edhe 4 muaj derisa ka lindur 2 binjakët që ajo priste.

Pavarësisht se nuk kishin më shpresa që ajo të rikthehej në jetë, mjekët vendosën që përmes aparaturave të mbanin në funksion normal trupin e saj, pasi evidentuan rrahje normale të zemrës së dy binjakëve që ajo priste, shkruan tch.

Ajo përfundoi në gjendje klinike tetorin e vitit të kaluar dhe mjekët e mbajtën gjallë deri sa binjakët ishin mjaftueshëm të shëndetshëm që të shkëputeshin nga trupi i nënës së tyre.

Por binjakët nuk janë të vetmet jetë që mjekët shpëtuan, pas fikjes së aparaturave që mbanin gjallë 21-vjeçaren, zemra dhe veshka e saj u dhuruan për të shpëtuar edhe dy jetë të tjera.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-36-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-36.jpg","attachment_id":"724610"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/3-22-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/3-22.jpg","attachment_id":"724612"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/2-29-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/2-29.jpg","attachment_id":"724611"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/4-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/4-14.jpg","attachment_id":"724613"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/5-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/5-11.jpg","attachment_id":"724614"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/6-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/6-9.jpg","attachment_id":"724615"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/7-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/7-6.jpg","attachment_id":"724616"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/8-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/8-7.jpg","attachment_id":"724617"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/766-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/766.jpg","attachment_id":"724618"}]

1 komente në “FOTOT/ Emocionuese, nëna lind binjakët katër muaj pas vdekjes klinike”

  1. Aksi says:

    4 jete te falura prej asaj vajze. I ndritte shpirti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *