REPLIKAT/ “Lista është tallava që nuk ka fund, lëri llafet dhe puno”… Rama i përvishet avokatit

Lista me 101 emra nga administrata që kryeministri publikoi në facebook nuk është pritur mirë nga ndjekësit e tij.

Një nga komentuesit e tij, avokat me profesion ka replikuar me Ramën për listën e famshme.

Komentuesi e quan këta akt të Ramës tallave dhe lojë që nuk ka fund.

Por Rama ka sqaruar se emrat nuk i ka nxjerrë ai por qytetarët.

Replikat

Komentuesi: Nuk do komentoja kurrë te një status i yti, nuk e kam bërë edhe kur ti padrejtësisht më ke mbajtur në gojë në Parlament por sinqerisht je gabim. Mos nxit këtë lojë se është tallava që nuk ka fund. Përtej çdo gjëje ky vend ka nevojë për më shumë punë dhe pak llafe. Puno, lëri llafet.

p.s është komenti im i parë dhe i fundit te faqja juaj, por si profesionist i ri e që ndoshta mendoj ndryshe nga ty po që e dua mbase dhe më shumë se ty Shqipërinë Europiane nuk dua ta besoj që vendi im të kthehet në një fushë të madhe tallavaje.

Edi Rama: Adriatik e para unë nuk të njoh dhe s’të kam mbajtur ndonjëherë në gojë siç thua ti, sepse është hera e parë që dëgjoj për ty përmes këtij komenti që ke bërë këtu!

E dyta tallavanë shko gjeje aty ku luhet kjo lloj muzike, ndërkohë që mund të të ndihmonte të lexoje shpjegimin që kam bërë në këtë postim, për të kuptuar se nëse të ka dalë emri, as ta kam nxjerre unë dhe as dalja e emrit ka ndonjë qëllim çfarëdo ndaj teje e kujtdo tjetër që i ka dalë emri, jo prej meje, po prej komentuesve të postimit Eksperienca Juaj Negative!

E treta, fjalia jote “Puno lëri llafet”, është shprehje e një brutaliteti që tregon në rastin më të mirë padije, por kjo është çështja jote jo imja! E katërta, se sa e do ti Shqipërinë unë nuk e di dhe nuk kam asnjë tagër as ta mat e as ta përdor si njësi matëse, por me anë tjetër ti nuk ke asnjë lloj shansi të vlerësosh se sa e dua unë Shqipërinë! Dhe e fundit, Adriatik, meqë i thua vetes profesionist i ri, një cilësim që unë nuk e di çfarë do të thotë tamam në fakt, bëji hyzmetin profesionit në radhë të parë duke mësuar të lexosh pa paragjykime dhe të gjykosh pa paramendime!

Shëndet e gjithë të mirat, për fushën e tallavasë mos ki asnjë merak se do ta shohësh shpejt që në fakt kjo është një fushë e re në shërbim të vendit, e cila me tallavanë s’ka asnjë lidhje tjetër perveçse kur gabimisht e komentojnë si të tille individë të keqkuptuar si puna jote✌️🇦🇱

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “REPLIKAT/ “Lista është tallava që nuk ka fund, lëri llafet dhe puno”… Rama i përvishet avokatit”

 1. Cuni i Tirones says:

  Edi Rama : je bere si SHABAN HUNDERRI !!!

  Shume pak i paska thene ky komentuesi, me shume duhet ti kishte thene ketij KM ordiner.

  Pastaj kush flet per brutalitet,;ai qe nuk le gje pa thene per te tjeret …
  Edi Rama : je bere si SHABAN HUNDERRI !!!

  1. Afro says:

   Per Cunin e Tirones, ti dhe te tjere si ti qe shani Ramen jeni taleban ordiner, hajdut te paskrupullte qe shani ne kor cilindo qe ju thote te verteten ne sy. Ideja e Rames eshte e mire ” denonco kedo zyrtar te shtetit qe te kerkon ryshfet, te trajton keq, ste zgjidhr pune ne kohe ose fare. Denioncimi do pastroj administraten nga hajdutet, dhe zgjoj e ndergjegjsoj memdjen e qytetareve qe nuk kane pse te paguajne perseri rryshfet per nje sherbim per te cilin nepunesi shtetit paguhet pra mere rrugen nga taksapaguesit qe jane ata vete

   1. Edkari says:

    Palaçoja me atlete te bardha duhet qe te zgjidhe hallet dhe jo te
    hartoje lista vete dhe me nje gure te vrase disa zogj.
    Lista eshte nje metode qe e kemi pa ne Revolucionin Kulturor Kinez
    pra eshte nje metode e demode.
    Palaçokryeminister do te hakmerret por nje dite do i bjere dhe atij ne koke
    kjo qe po ben me qeverisjen dhe blerjen e pushtetit.
    Shqiptare te ndershem e trima ka plot qe do e terheqin zvarre kete bajge.

   2. mikel says:

    afro mos u lodh kot ,edhe dikur frisja menjen ,,,eshte kaq e thjeshte si se kupton,,,,ai nuk eshte se nuk kupton por eshte sorollop shikoje ne koment nuk ndjek arsyje po vetem shan i jep kenaqsi qe ariti te shaje edhe kryeministrin ,nuk jemi te vecante gjithe bota ka sorrollopsat e vet

   3. Aleksander says:

    Afro,vertet mendon qe ka ndonje shans te (mire)kuptoje ky tipi folklorik dhe ata si ky ? Thjeshte duhen injoruar ne batakun e idiotesise ku ndodhen.

  2. kuc he dreq says:

   Cun Tirone nga Brraka 😀 😀 😀
   (info : Brraka lagjia e jevgjve ne Tirone)

 2. Shqipri po ndryshon says:

  Po si shpjegohet ne liste nuk eshte Adriatik Llalla, Likja apo Edi per ato punet e koncesioneve.

 3. Perit says:

  Mendoj qe lista ka me shume gjera negative se pozitive do ishte mire qe kryeministri te perdori variante te tjera per te luftuar korupsionin.

 4. Zigur Qarri says:

  Nese publikon emra personash te akuzuar si te korruptuar,nuk mund te shfaqesohesh
  duke thene,s’ta kam nxjerre emrin une,por populli !Ti je pjese e ketij linçimi te paralajmeruar
  alla kinezshe,perderisa e ke publikuar.Dhe kur e publikon nje Kryetare Shteti,efekti eshte i madh.
  Kur more pusht-tetin Z.Kryeminister,bere po te njejten tallava me ndertimet pa leje,qe ishin bere
  gjate kohes se zgjedhjeve.Pretendove qe do ti shembje,duke “mirepritur”denoncimet nga populli.
  Mijera denoncime,ku barbaret e betonizimit ishin pothuaj te gjith te lidhur me politiken,direk apo
  indirekt.Çfar ndodhi?-nje flluske,asgje me teper!As 0,001 perqind e ndertimeve pa leje,qe u ndertuan
  gjate kohes se fushates zgjedhore nuk u shemben,dhe ato qe u shemben ishin te barbareve qe nuk
  kishin lidhje me politiken.Gangrena e korrupsionit vjen si pasoje e sistemit.Krijo nje sistem antikorrupsion,
  qe te jete mbi interesat partiake dhe ti qendroje kohes,dhe jo tallava ne emer te popullit.

 5. Eni says:

  Poo ky, gjysmen e dites e kalon fuke pare fb, cerekun ben piktura,cerekun tjeter fustan per Linden….kur punon ky?

 6. mikel says:

  o te keqen lala o gjith men nuk ka bir kurve qe ta kapi dhe shyqyr qe na e pru perenia ,leqi kush jam une me e vlersu? dhe aq me pak ky aviokati kristalit ,,ate e ka vlersu bota ,usa po merkel po evropa del me nje llaf turku po mos e pyt ,jo merjahu ti do na dali avokat koqe kanari ti thote ulu dhe puno merkeli i boni kompliment se ka bo shume pune ,,,jo re ti del djetri une e du shqiperine me shume se ti puno i thoto ,dyben ejarabit strafkulla avokat thot jam,,te lafte shurra shalte

 7. Zigur Qarri says:

  Kulti individit ështe produkt i militantantëve,si mënyra më efikase për të ruajtur interesat e tyre,interesa dhe privelegje,
  që në një Shtet vërtetë Demokratik,nuk do ti realizonin.Për militantët,gangrena e shoqërisë shqiptare.

  ‘Helsinki’ dhe juristët kundër Ramës: ‘Lista e zezë’ e paligjshme, po pengon Reformën në Drejtësi

  Juristët denoncojnë se po shkelen të drejtat e njeriut në publikimin e listës 101-emërore të lakuar në rrjetin social si të korruptuar.
  “Publikimi i të dhënave në faqet e internetit apo në çdo lloj forme tjetër publike i të dhënave ndaj këtyre personave, të cilët mund të jenë nënpunës të administratës, specialistë të thjeshtë apo funksionarë në këto institucione, jo vetëm është e paligjshme por mund të krijojë shqetësime të panevojshme”, thotë Erida Skëndaj, drejtoreshë e Komitetit Shqiptar të Helsinkit.

 8. emigranti says:

  Kuptohet lehte qe ky Cun i Tirones e shoket e tij jane ato palacot qe i vune minat ketij vendi dhe nuk ka zot qe i shpeton e s’ja vlen t’u kushtosh qofte dhe nje sekonde kohe. Ky avokati qe thote se i qan zemra per Shqiperine, me sa duket mjegull do si puna e ujkut. Jo mor mut jo ,administrata do te tronditet nga themelet, do te ndryshoje 100% kultura e punes, o puno si duhet o ik se vjen tjetri. S’ka me me mik ,po je i zoti mbaje vendin e punes dhe sherbeji qytetarit me perkushtim dhe ne kohe, si kudo ne boten e zhvilluar. O te lumte o Edi Rama se keshtu e do ky milet! Ja na plasi se i doli emri ca “figurave” .

 9. hajjdar says:

  Eshtje KM i papergjegjsh mga Skenderbeu deri tanie ne historine e shqiperise nqe tere duten e kalon ne facebook, Eshte bere gazi i botes, Tallet bota me atlette e tija sio aalbak. Ky eshre nje rrugac dhe karagjoz i pa pare, e ne te drejt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *