Buffon mesazh Bonuccit: Kemi bërë një pjese tê rrugës bashkë, do më mungosh

Portieri i Juventusit, ka bere nje status emocionues per largimin e Leonardo Bunuccit, qe tashme do te jete pjese e skuadres se Milanit.

“Shoke skuadre. Shoke udhetimi. Kemi bere nje pjese te rruges bashke. Nje rruge fitimtare. Te uroj gjithe te mirat ne rrugen tende te re. Por do te me mungosh…”, shkruan Buffon.

Leonardo Bunucci u transferua tek kuqezinjte per shumen e 40 milion eurove.

Qendermbrojtesi italian ka firmosur nje pese vjecare dhe do te perfitoje 6.5 milion euro ne sezon plus bonuset.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *