VIDEO/ Operacioni për të kapur ‘pilotët’ me 1.3 tonë drogë në Kavajë, ja detajet e fundit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

policiaPas mega operacionit “Pilotët”, vihen ne pranga 5 persona.

Policia e Tiranes njofton se janë arrestuar 5 shtetas, shpallur në kërkim 5 shtetas, si dhe janë proceduar penalisht në gjendje të lirë 4 shtetas.

Te arrestuarit

Arvis Muçaj, 24 vjeç

– Joni Sadikaj, 18 vjeç

– Roland Hysenbelliu, 37 vjeç

– Aristotel Kasa, 23 vjeç

– Kejvi Hajdari , 22 vjeç

Procedohen në gjendje të lirë

Q.Ç, H.K, A.M dhe S.M

Ne kerkim

Janë shpallur në kërkim shtetasit : – E.E, E.S, B.R., F.S dhe E.S.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale.

Operacioni 

Më datë 14.07.2017, rreth orës 02:20 , shërbimet e policisë kanë marrë informacion se në vendin e quajtur fshati “Bago” , dy automjete, konkretisht një “Land Rover “dhe një furgon mund të transportonin lëndë narkotike.

Menjëherë është organizuar puna për bllokimin e tyre.

Në momentin e kostatimit të këtyre dy automjeteve, nga ana e punonjësve të policisë u është bërë shenjë për të ndaluar por këto automjete nuk kanë ndaluar duke shtuar shpejtësinë dhe duke rrezikuar jetën e punonjësve të policisë .

Drejtuesit dhe personat e tjerë që kanë qenë në këto automjete, duke përfituar nga errësira dhe terreni i vështirë, kanë arritur të largohen duke braktisur automjetet.

Nga kqyrja e këtyre automjeteve, rezultoi se në brendësi të tyre kishte pako të mëdha me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, e cila pas peshimit rezultoi rreth 1360 kg.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *