FOTOT/ Siguri maksimale. Ja si ruhet gjatë fluturimeve presidenti i Turqisë Erdogan

Siguria e jetës për personalitet e larta shtetërore gjatë udhëtimeve që ato kryejnë si nga toka ashtu dhe nga ajri, për të gjitha qeveritë e botës është një detyrë mjaft e rëndësishme.

E tillë është edhe për qeverinë turke.

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka publikuar së fundmi disa foto në profilin e tij në Facebook, ku tregohet se si ai ruhet nga ajri.

Përveç forcave të shumta të cilat e ruajnë Presidentin në tokë, gjithҫka është menduar në mënyrën më të mirë që siguria e tij të jetë maksimale edhe në ajër.

Në fotot e publikuara nga vet Erdogan, shihen avionë ushtarak që fluturojnë  paralelisht me avionin presidencial.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19989220-10154993900098577-911872078343270614-n_1500153635-3370939-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19989220-10154993900098577-911872078343270614-n_1500153635-3370939.jpg","attachment_id":"727442"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990536-10154993898353577-847620275474992950-n-1_1500153648-6608950-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990536-10154993898353577-847620275474992950-n-1_1500153648-6608950.jpg","attachment_id":"727445"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990481-10154993897813577-2343945752720617772-n_1500153643-8240486-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990481-10154993897813577-2343945752720617772-n_1500153643-8240486.jpg","attachment_id":"727444"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990198-10154993900363577-5101626964024271386-n_1500153639-9008482-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/19990198-10154993900363577-5101626964024271386-n_1500153639-9008482.jpg","attachment_id":"727443"}]

6 komente në “FOTOT/ Siguri maksimale. Ja si ruhet gjatë fluturimeve presidenti i Turqisë Erdogan”

 1. D- Malesia says:

  Mos u beni marak se nuk e han dreqi .

 2. Taqka says:

  Çfarë arritje . . .
  Kriminelat ruhen me këtë shkallë sigurie. . . .

  Prandaj admiroj drejtuesit e vendeve të ulëta dhe ato skandinave, sepse nuk kanë dallim nga njerzit e thjehtë . . . .

 3. #a#=°°° says:

  Ky joni rruhet më mirë,,me astra…😂

 4. Skenderbeu says:

  ERDOGAN SI LIDER TURK APO BOTEROR ESHTE NJERIU ME I RENDESISHEM I BALLKANIT EUROPES GJITHASHTU EDHE BOTROR RESPEKT

  1. Ik mer pall mos perdor ate pseudonim se te ishte gjall gjergji ti do ishe i varur tani me kte koment qe bone anadollak

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *