VIDEO/ “Po lëshoje dorën se na mori rrota e historisë”

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe ai i Francës Emmanuel Macron mesa duket do të mbahen mend gjatë pas takimit që ata patën në Paris. Arsyeja?

Trump dhe Macron kanë bërë shtrëngimin me të gjatë të duarve mes dy politikanë të ndodhur ndonjëherë në histori.

Në videon e mëposhtme do të shikoni se si shtrëngimi i duarve të Trump dhe Macron zgjat për disa çasta aq sa ata nuk kishin ndërmend që t’ja lëshonin dorën njëri-tjetrit.

Ky shtrëngim duarsh është komentuar shumë në rrjetet sociale dhe mediat botërore.

https://www.youtube.com/watch?v=aLRQ3jCKBTI&feature=youtu.be

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *