Gjin Gjoni bën karshillëk me një post qesharak dhe ankohet se po përndiqet nga qeveria dhe mediat

Gjin Gjoni ka shpërndarë një njoftim në disa media, të cilat kanë pranuar ta botojnë atë copy-paste.

Sipas këtij njoftimi, Gjin Gjoni qenka zgjedhur president i Rrjetit Ballkanik dhe Euro-Mesdhetar të Këshillave Gjyqësorë.

Ai ka mbajtur edhe një fjalim, ku ka kërkuar që gjyqtarët të mbrohen, pasi sipas tij, përndiqen nga qeveria dhe mediat.

“Roli i Rrjetit duhet të forcohet duke qenë në mbrojtje të pavarësisë dhe paanshmërisë së gjyqësorit si garanci për sundimin e ligjit në rajon.

Rrjeti duhet të marrë një pozicion pro aktiv në ruajtjen dhe forcimin e statusit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, përmirësimin e besimit në gjyqësor, rritjen e efektivitetit dhe efikasitetit të gjyqësorit si dhe forcimin e kapacitetit institucional të këshillave për gjyqësorin në reagim ndaj ndërhyrjeve dhe presioneve të pushtetit ekzekutiv, të mediave, apo nga çdo kah që të vijnë”, ka thënë Gjini në fjalimin e vet.

Në njoftimin e shpërndarë nga vetë Gjini, thuhet se au zgjidhet president për herë të tretë radhazi në këtë organizatë.

Kushedi sa rëndë do jenë ata të tjerët, që zgjedhin Gjinin si president!

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Gjin Gjoni bën karshillëk me një post qesharak dhe ankohet se po përndiqet nga qeveria dhe mediat”

 1. Phoenix says:

  Shoke konvikti kane qene keta, di gje njeri!?

 2. BAJRAM BALA says:

  GJIN PO BEHU GJYQTAR NJEHERE PASTAJ PRESIDENT SE KE PARA FALENDERO SALIUN QE E DEGJEROI ATE SISTEM PARA KANE DHE ATA QE SHESIN DOMATE

 3. spartaku says:

  Prit Gjin Gjon prit! Se me shume dite vijne se sa kane ikur.Ne shtator do t’a shikosh te sateme,se ku do te shkojne zhelet e Jozefines.Sot e hedhe shurren perpjet ti se ke Saliun,Bashen,dhe njerzit e mafies se tyre ne mbrojtje,por gjigandi amerikan nuk pjerdh fare nga ju.Vetingu do t’u shkoi ne siten e holle.

 4. albaniafirst says:

  Bir Selman I nenes ke te qaj me pare. Ky birboja po na trumbeton si nje arritje te madhe se u vu ne krye te nje shoqate, sikur na u be Kryetari OKB-se. Ky qe ankohet se po I bien ne qafe, eshte nje nga te korruptuarit e Drejtesise Shqiptare. Me termin “e te mos renit ne qafe” gjygjtaret tane kuptojne lenien te lire qe te … vjedhin.

 5. Treviso says:

  Kursati i Plepave qnka zgjedhur president i shoqates se gjygjtareve te Ballkanit dhe te Euroatllantikut?! Atehere duhet te kalojne ne veting te gjithe keto shoqata. Nese eshte e vertete eshte nje ane e mire se keshtu kan zbuluar vetveten.

 6. Mixheni says:

  Eh … Kështu është kur vuajnë të varfërit. Kafshatë që nuk kapërdihet asht llogaria bankare e Xhin Xhan Xhim Xhonit.

 7. Haxhiu says:

  Ku është “Vetingu”, zoti Kryeministër…?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *