FOTOT/ “Pushimet në Pargë”, sozia e Ramës “çmend” mediat greke

Mediat greke shkruan gjatë kësaj jave se kryeministri Rama ka zgjedhur Greqinë për të kaluar pushimet së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama.

Disa portale të vendit fqinj dhanë lajmin se çifti Rama ndodhet në Parga që prej 15 korrikut. Sipas gazetarëve, pronarët e hoteleve nuk e kanë konfirmuar dhe as mohuar informacionin, megjithatë Rama është njohur nga punëtorët shqiptarë në hotel.

Ndërkohë, këtyre lajmeve i ktheu përgjigje vetë kreu i qeverisë.

Ai ka konfirmuar se nuk është me pushime, por edhe kur t’i nisë ato do ti bëjë vetëm në Shqipëri. Madje sipas Ramës ky është rregull edhe për ministrat që të pushojnë vetëm brenda vendit.

“Mediat greke thonë jam me pushime në Greqi 1.S’jam me pushime 2.Pushimet i bëj vetëm në Shqipëri 3.Ky do jetë rregull edhe për ministrat”, shkruajti ai.

GSH.al sjell disa foto të shkrepura javën e kaluar në Parga të Greqisë në një nga hotelet luksoze në bregdetin grek. Një person që ka ngjashmëri të madhe me kreun e qeverisë po pushon aty së bashku me gruan dhe vajzën e tij. Shikoni fotot për të dalluar ngjashmërinë e madhe.

Me shumë gjasë, ky person është pikasur nga ndonjë punonjës shqiptar i resortit i cili e ka përhapur fjalën e cila ka mbërritur në veshin e gazetarëve grekë.

Personi në foto, kur qëndron në profil “i ka prerë kokën” Edi Ramës. Megjithatë në pamje më të qartë duket që nuk është ai. Të paktën, kryeministri ynë nuk është ende qeros.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-index-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-index.jpg","attachment_id":"728981"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-2-index-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-2-index.jpg","attachment_id":"728980"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-1-index-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/rama-1-index.jpg","attachment_id":"728979"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-edi-rama-Untitled-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/1-edi-rama-Untitled.jpg","attachment_id":"728982"}]

11 komente në “FOTOT/ “Pushimet në Pargë”, sozia e Ramës “çmend” mediat greke”

 1. tfgs1 says:

  hahaha,alvanos touristas……………..

  1. €piriiiiii says:

   Hahahaha… tgfslmn….. jetoj ne EU, Milano, dhe vetem Turistë Grek nuk kam parë, edhe ca çuna qe flisnin Greqisht më dolen Shqiptar nga Selenica e VL, nga Korça, nga Fieri, nga Tirana. Kishin mar vetëm 1 Grek me vete ti tregonin Milanon. Hahahaha.

   1. Edkari says:

    e rregulloj biografine kryeministri, mbasi iku vete prej aty me pas atje dergoj sozine qe te mbylle gojet e liga.

 2. arbereshi says:

  Kete lajm e ka perhap Janulla me Pucofagon qe ti boje reklame Greqise per sezonin turistik, ndoshta mbyllin krizen perfundimisht hahahahahaha

 3. Lani says:

  Shume i ngjaka edhe kjo Lindes😝😭😢

 4. se gamao says:

  tfgs1…….i adhelfisu theli poli gamisi stin ousia……. kseskima

 5. fuck news says:

  Ky postim me sozien eshte justifikimi per lamin fallso, po lani mutin me shurre!

 6. Arbëria says:

  Hahaha, edhe në ëndërr do t’ju fanepset Edi, O gjitonë. Prandaj do bënit mirë të flini me sy hapur.

 7. Albo says:

  Pucofagos pios se gamai name😂😂😂

 8. Albani says:

  Pashe dhe Lulin me duket………………….

 9. Mergim tari says:

  Po come ky mooo, ky eshte vetem 1meter e 53 i gjate moooo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *