LSI sulmon qeverinë Rama, sikur nuk ishte pjesë e saj: Meriton notën zero

Ish kryetari i LSI-së për disa javë, Petrit Vasili e ka cilësiuar prononcimin e zëvendësambasadorit të SHBA-së si një intervistë që vë gishtin në plagë.

Më një postim në fb Vasili shkruan se “….Kryeministri i shurdhuar nuk i dëgjon këmbanat e SHBA-së, qe foli qartë për korrupsionin e qeverisë, që largon bizneset e investimet e huaja dhe që asfikson e mbyt ekonominë”.

Më tej ai akuzon direkt kryeministrin për këtë situatë dhe i kujton se këtë radhë i ka vënë notën zero edhe vetë SHBA-ja

Postimi i Vasilit

Intervista e zëvendësambasadorit të SHBA-së vë gishtin në plagë.

Kryeministri i shurdhuar nuk i dëgjon këmbanat e SHBA-së, qe foli qartë për korrupsionin e qeverisë, që largon bizneset e investimet e huaja dhe që asfikson e mbyt ekonominë.

Meqënëse ka merak notat, ja pra ku e ka kryeministri edhe një notë tjetër nga SHBA: ZERO!

Zeroja e dytë, pas zeros që mori në Trieste, nga ku erdhi pa fituar asnjë projekt për Shqipërinë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “LSI sulmon qeverinë Rama, sikur nuk ishte pjesë e saj: Meriton notën zero”

 1. PE says:

  Me siguri jeton ne planet tjeter ky bashke me LSI-ne.

 2. Saliu says:

  Po ministrat e ketij pse nuk degjojne ato dhe thote ky ,apo keta jane te paster?
  Ketyre ju duket vetje e zgjuar

 3. monika kusherira e bebes says:

  Hahahaha! Titi do beje opozite te forte. i nmerr t6e dhenat direkt nga amerika dhe brukseli…ah o kurva te qelbura ju iku tepsia o kurva se bete bmilliona me lekwet e popullit…tani kujtoni se ju degjon njeri kur genjeni npa pike turpi e shani qeverine…Edi i ntha bukur shqiptareve ne kemi armiq grabitqaret nepwer zyrat e shtetit jo opoziten…opozita le te lehe sa te doje…hahaha titi….

 4. Drejtësia says:

  Ik ore bajgë

 5. kishim nje doctor ne parlamen, qe ishte I teri I rrjedhur e I pjerdhur e I tredhut, saliu. tani morem vesh se nje doctor tjeter do konkuroje me berishen, tit vasili I monikes, edhe ky I rrjedhur, I pjerdhur e I shtrydhur e I kapur peng per bolesh nga familja meta. mona koka urdheroj te shoqin qe ta pirdhte si krietar e te vinte ate. e ashtu beri ilir floriri. tani ne prlament hidh eprit dy dr. tit vasili e sali berisha. rrofte shqiperia e doktorve.

 6. vera e nxehte says:

  Po pse ka mesuar Petrit Vasili te shkruaj ne facebook? Po mbreme qe pati probleme facebook-u si ja bere petriti Ilirit?

 7. mireli n says:

  Z,VASILI si kryelangaraq dhe i pafytyre qe je po te beje nji pyetje : Perse Ministri i Transportit i Partise tuaj para zgjedhjeve i kerkoi me ngulem 35-milion euro per 4-km rruge te autosrades T-Elbasasn? . Kane kundershtuar kete kerkese te habiteshme vetem dy depute . Sot mediat e publikuan kete superskandal, duke thekesuar se asnji qindarke nuk eshte dhene per autostraden. Pergjigju Vasilis se ku shkuan milionat, cfare destinacioni paten. Thuhet se destinacioni ka qene andej nga Elbasani por jo per rrugen ,por per zgjedhjet. O Vasil ,o palaco , o uturak i Monikes a ke pak burrerni . Ja ky eshte korrupsioni qeveritar i qelbesirave te LSI-se. Vasil dil e na thuaj ku i keni cuar parate e popullit?. Nuk keni nga ja mbani. Anija juaj po fundoset,eshte bere shoshe. Do jepni llogari si cecua. Qen bir qeni shtateqind brezash ti dhe gjithe halete e LSI. Parate i mallkuar kthejani popullit,,,,,,,Burg vetem burg per zuzaret e LSI-se.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *