Ksamil/ Mbytet një vajzë 16 vjeç

Një shetase ruse 16-vjeç është mbytur në plazhin e Ksamilit mesditën e sotme.

Ngjarja ka ndodhur përballë “3 ishujve” Ksamil.

Ende nuk është bërë i  ditur identiteti i viktimës, ndërsa policia ndodhet  në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve që çuan në vdekjen e adoleshentes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.07.2017, rreth orë 13:00, njoftohemi nga shërbimet e policisë kufitare se në Ksamil është mbytur një shtetase.

Policia është afruar menjëherë në vendngjarje dhe ka konstatuar se tek vendi i quajtur ”3 Ishujt” Ksamil, Sarandë, është gjetur e mbytur një vajzë e cila pas hetimeve paraprake dyshohet të jetë shtetase Ruse, rreth moshës 16-17 vjeçare.

Po punohet për gjeneralitetet e plota. Trupi i saj po dërgohet drejt Spitalit Sarandë për veprimet e mëtejshme hetimore.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ksamil/ Mbytet një vajzë 16 vjeç”

  1. Vezhguesi says:

    Mashtrusa profesionist, nuk eshte mbytur por eshte vrare me Jet ski nga kokepalaret edhe fshataret qe zbriten ne Ksamil edhe kane zaptuar edhe detin. Deri dije binin era shellire edhe gjize, sot jane bere bosa edhe nuk rrespektojne asnje rregull. U duhet shtypur koka te gjitheve kety fyryre qenerve qe te marrin vesh pis mileti ne Shqiperi. Ngushellimi familjes se vajzes Ruse te vrare nga driteshkurterit me koke te shtypur nga mbrapa nga 160 cm , me pantallona te ngjitura pas bythes edhe me atlete te bardha…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *