Zbulohet SMS -ja e kryetarit të PD, Fier: Thirrje antarëve për të votuar Bashën

Luan Baçi, kryetari i Partisë Demokratike në Fier, i kërkon antarësisë së PD -së që të votojnë Lulzim Bashën. Në pozicionin që ai mban, duhet të jetë garant për barazinë e garës në PD, mes kandidatëve Lulzim Basha dhe Eduard Selami.

Por në një SMS të shpërndarë për antarët e PD -së në Fier ai u kërkon atyre hapur të mbështesin Bashën.

 “E shtune,22.07.17,prej ores 8:00-19:00,te kinoteatri Fier,ju presim te votojme per Kryetarin e PDSH,Z.Basha.Pjesmarrja e domosdoshme! Kryetari i PD Fier L.Baci”, u shkruan antarëve, Baçi, që është edhe deputet i zgjedhur rishtaz i PD.

Për garë të pabarabartë ka folur këto ditë edhe Selami, ndonëse ai vazhdon garën edhe pse sheh se si favorizohet në shkelje të rregullave, rivali i tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/18836026_1957312141075526_6206465756480936898_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/18836026_1957312141075526_6206465756480936898_n.jpg","attachment_id":"730567"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/PD-fier-sms-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/07\/PD-fier-sms.jpg","attachment_id":"730576"}]
                 Loading...