Berisha sulmon kritikët: Nuk i imponova dorëheqjen Bashës, s’e parashikon statuti. Ku gaboi Paloka dhe “dehja” me humbjen…!

Ish-kryetari i PD, Sali Berisha ka votuar rreth orës 12:00 në selinë qendrore të PD. Berisha është shprehur se PD ndodhet në vështirësi serioze, ndërsa përcolli edhe një mesazh për kritikët e Lulzim Bashës. Berisha foli për bashkim në radhët e demokratëve, ndërsa u kujtoi se statusi i PD nuk parashikon dorëheqjen e kryetarit nga drejtimi i partisë.

Pse unë nuk kam folur? Sepse kam dhënë një dorëheqje pa rikthim dhe atë që kam bërë e kam bërë me ndërgjegjen më të plotë dhe përveç atij që i ka të gjitha fuqitë, fuqi tjetër që të më kthejë mua nga ky vendim nuk ka dhe nuk m,und të ketë. Janë me mijëra demokratë që të rikthehem, të ndërhyjë, por i jam përmbajtur atij vendimi.

Duke thënë këtë, PD është në vështirësi serioze, ka pësuar humbjen më të thellë në historinë e saj, por mesazhi im për miqtë e mi, ështëky, humbje afatel nuk ka, janë të hidhura, të thella, humbjet fatale i bënm ti me dorën tënde, ndaj dhe ftoj çdo njeri që e do këtë parti, të punojnë me përkushtim për një strategji të re e cila e kthen PD-në në forcë të sigurtë të pushtetit të ardhshëm. Kjo strategji është plotësisht e mundshme, por kjo kalon përpmes bashkimit.

Ndaj dhe në këtë vorbull kundërshtirash që ka të bëhen të gjitha përpjekjet në radhë të parë nga ai që do dalë kryetar i PD, se atij i takon, por përpjekje ka nga të gjitha anët. Nuk ka humbje fatale nëse nuk e bën ti vetë fatale, po kaq fatale është dehja me humbjen. Kërkojnë dorëheqjen e parevokueshme të kryetarit por këtë nuk e parashikon statuti. Nëse do ishte shkelur statuti dhe do ishte dhunuar ligji, unë do mbaja qëndrim, diskutim”, u shpreh Berisha.

Nga ana tjetër, Berisha tha se zgjedhjet për kryetarin e PD janë në përputhje me statutin, ndërsa veçoi gabimin e Palokës dhe Spahos të cilët shpallën datën e zgjedhjeve pa u mbledhur Kryesia.

Gabim i Palokës dhe Spahos që shpallën datën, por ky gabim u korrigjua nga kryesia e PD. Aq sa vlen precedenti, data e shpallur katër vjet më parë ka qenë pas mbledhjes së Kryesisë.

Prandaj, Kryesia e PD u mblodh caktoi çështjen e datës dhe votoi me shumicë që zgjedhjet të zhvillohen sot. Në këtë kontekst konsideroj se procesi, në vlerësimin tim, është zhvilluar në përputhje me statutin e PD“, tha ai.

“Sigurisht, përgjegjësi kryesor është Lulzim Basha. Por secili duhet të shohë përgjegjësinë e tij, cili ishte organizimi i PD, duhet të bëhet një analizë e plotë e cila të shërbejë në funksion të një strategjie të re, e cila do ta çojë drejt fitores. Sigurisht sot ka një palë që nuk voton, ka demokratë në bazë të cilët nuk votojnë, por të zhvishemi nga emocioni, nuk e shohim humbjen si fatalitet, nuk dehemi nga humbja. Kam besim të madh se do të ulen dhe do ta bëjnë këtë“, deklaroi Berisha.

 

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Berisha sulmon kritikët: Nuk i imponova dorëheqjen Bashës, s’e parashikon statuti. Ku gaboi Paloka dhe “dehja” me humbjen…!”

 1. grida says:

  hahaha kriminel. vdis nga inati o qen po ne pushtet pd nuk kthehet me kurre.

  1. I dituri says:

   Sa te jeté Rama kryeminister si Sala dhe Luli do jene me ne perhere.

  2. Vili says:

   Grida, te ha oerbrenda?! Mbludhe veten ,fut gishtat…

 2. Ymer Sadushi says:

  Mossss! Epo derisa nuk e lejoka Statuti! Per Statutin nuk te fal as saliu as luli…. Morali eshte bajat per kta. Ka figura te pD qe kane leshuar karriket ne emer te moralit. Po ata i vrasin syte berishve se jane pasqyra ku duken me gjithe deforminin e tyre shpirteror dhe moral.

 3. Arber I says:

  Statuti i PD eshte gjeja me e vogel qe perbindeshi politik shqiptar, Sali Berisha kishte dhe ka ne dore. Ai nuk do ta heqe kurre Bashen nga kreu i partise, sepse kane vjedhur bashke, kane vrare bashke dhe kane shitur detin Jon bashke.

 4. Besua says:

  Erdhi dita o kriminel te te pshurrin ty bashke me Shkerdhenin tend o kriminel shqipetaret do gezojne dhe do ta festojne diten e ngordhjes tende o pacavure e ndyre

 5. alphade says:

  Ik ore kerrme e qelbur politike ! Shqiptaret po presin kur do te
  shohin ty prapa hekyrave ,kur do t’i “qethin” miliardat per te
  cilat flet Dio Guadi ?! Ti je dhe mbetesh fatkeqesia me e madhe
  e ketij kombi…..!!!
  Zhdukja e juaj nga faqja e dheut shqiptar do te festohet nga ky
  popull si clirimi perfundintar nga pasardhesi i Milloshevicit ,baj-
  raktari i Vicidolit .

 6. spartaku says:

  Per shkaterrimin e pd-ke fajin e ka vetem Sali Berisha.Ai i ka dhene nje imazh te keq kesaj partie,duke e kthyer ne nje parti mashtrimi,vjedhjesh te hapura ne votime,radikale duke u bere thirrje demokrateve per armatosje dhe lufte.Populli nuk do lufte por paqe.Destabilitetin e shqiperise e ka bere pd-ke me Salin ne krye.Ajo parti shyqyr e ra nga froni dhe nuk ka per te ardhur kurre,se, nuk e do populli.E urren.

  1. Vili says:

   Spartak, ti j e idiot dhe ndofta ish hetus.

  2. XheJ eN Bi says:

   Është deputeti I radhës 3 dhe I karikes 4.

 7. Besniku says:

  Ky Zoteria ne foto mos eshte valle ai Ishi? Ai qe leshonte vetetima, cuname, furtuna sa qe ne krye te gjithckaje!
  A mos valle ka qene i vdekur dhe eshte ngritur nga varri, me kete fytyre meiti, si fytyra e nje te vdekuri!?

  Cohu Sali nga varri cohu, merre shtetin e nje here dhe t’u befsha ferre!
  Cohu Sali nga varri cohu, se te pret Lulja tek SHQUP-i!

 8. Salistani says:

  Shkrim konfuz e qesharak nga pikepamja sintantike dhe kuptimore e plot me barbarizma (konsideroj, e parevokueshme, etj.). Mos e ka shqipen gjuhe te dyte ky sharlatan prej Vicidoli?
  Pse more injorant na i shemton shqipen e bukur me shprehje prej injoranti si “Sa vlen precedenti”, “dehje nga humbja”, etj.?
  “Partia meme” e beri me shkolle e megjithate nuk e mesoi dot te shkruaj qarte.
  Sa shume gjera ka qe nuk mesohen dot ne shkolle, por vetem ne familje e ambientin tend familjar.
  Dhe kur mendon njeriu se kush e vuri kete sharlatan ne krye te Shqiperise e qe i vuri zjarrin Shqiperise, per te pakten 15 vjet, mallkimi i ketij populli te shumevuajtur do te zeje jo vetem sharlatanin por edhe Ramiz Aline dhe Elez Biberajn, qe sollen djallin ne fuqi.

 9. Salistani says:

  Shkrim konfuz e qesharak nga pikepamja sintantike dhe kuptimore e plot me barbarizma (konsideroj, e parevokueshme, etj.). Mos e ka shqipen gjuhe te dyte ky sharlatan prej Vicidoli?
  Pse more injorant na i shemton shqipen e bukur me shprehje prej injoranti si “Sa vlen precedenti”, “dehje nga humbja”, etj.?
  “Partia meme” e beri me shkolle e futi dhe ne bllokun e Byrose Politike, e specializoi edhe ne France, e megjithate nuk e mesoi dot te shkruaj qarte.
  Sa shume gjera ka qe nuk mesohen dot ne shkolle, por vetem ne familje e ambientin tend familjar.
  Dhe kur mendon njeriu se kush e vuri kete sharlatan ne krye te Shqiperise e qe i vuri zjarrin Shqiperise, per te pakten 15 vjet, mallkimi i ketij populli te shumevuajtur do te zeje jo vetem sharlatanin por edhe Ramiz Aline dhe Elez Biberajn, qe sollen djallin ne fuqi.

 10. Ali Pasha says:

  Hahahah
  Cfare tifozesh ka Tema, te gjithe kamikaz hahaha
  Gjynah te humbesh kohen te lexosh …

 11. duda says:

  Eshte.ende.gjalle.plakushi.se.leshone
  pd.ka.frike.mos.ndjek.plakun.plushkin.
  e.korobocken.haa..haa…

 12. Kampioni i ri i notit says:

  Saliu, kampioni yne i fundit i notit ka veshur tshirt sportif.
  Po ben gati valixhen per ne burg ? Po nuk ka pishine aty. Do te duhet te thyesh nje rekord tjeter por ne nje disipline tjeter. Ate te ndergjegjes tende te ndyre perverse.
  Aty do te vijne me rradhe te gjithe te afermit e tu, yt bir, jot bije, jot shoqe.

 13. Na bashkoj kenga popullore says:

  kur flet krimineli per bashkim qe ka perçare nje popull te ter merreni me mend ateher

 14. DIBRANI says:

  KUSH JE TI , QE DEL E FLET ZYRTARISHT BROCKULLA TE TILLA ?! NGA NJERA
  ANE THUA SE JE TERHEQUR NGA DREJTIMI I PD-se DHE PASTAJ HARRON
  ATE QE KE THENE , DHE FLET ME GOJEN PLOT , QE NUK IU IMPONOVE LUL
  BASHES ! ! ! SI MUND TE INPONOHET NJE iiiiiiiiish….. ?!

 15. Emigranti SHBA. says:

  Pa ngordhur Sali Berisha, as PD dhe as SHqiperia sgjen sherim. Ky moster esht mallkim i shqiptareve, prandai lutuni sa me shpejt te ngordhe qe SHqiperia dhe shqiptaret te shijojn, perparim zhvillim e mirqenje. Ky dhe pinjollet e tij i kan pir gjakun shqiptareve.
  Ti Sali Beisha, ske pyetur as per statut dhe as per tartakut, prandaj mos u justifiko , qe Benjamini tuaj sdha dorheqjen per humbjen katastrofale te 25 Qershorit dhe ju qe po shikoni greminen e PD sfolet asnje fjal kunder Bashes, por e trajtoni si fitimtar.

 16. ILYRIA says:

  Per mua Sal Berisha sduhet te futet asnje dite ne burg , por si denim e para ( besoj se e konzeptojne shume lexues ketu)
  -Konfiskimi i Pasurise / Femijet po e po / i gjithe farefisi / te aferm special te tij / bashkpunetor ne periudha te caktuara , sigurisht mbi prova materiale , fakte te pa kundershtueshme . Bashkpunim me Institucionet – ANTIMAFIA – Europiane + Inteligence Service Amerikane .

  -Ballafaqim me Faktet tashme te shumeheredegjuara , por jo te interpretuara ligjerisht , per Detin / Gerdecin / 21 Janarin / Naften e shitur makinerise ushtarake serbe , kunder Embargos / Shkaterrimin total te Shtetit 1997 e deri kur vazhdoj e e la Pushtetin ne vitin 2013 / Hapjen e paligjshme te “UNIVERSITETEVE ” ku u ” Dipllomuan ” breza te tere me “Jurist e Avokat ” , e te tjera fakte te papermenduara mediatikisht .

  Denimi / Verdikti ???
  Mendimi im , heqja e nenshtetesise SHQIPETARE . Armik e tradhtar i popullit shqipetare , / Hamza Kastrioti ,e shume me teper se ai , i koheve Moderne , (tingellon si ne kohen e Dulles , por ne analizen time ai eshte njeriu qe ka destabilizuar dhe tradhtuar SHTETIN SHQIPETARE / shqipetaret , per gjithe vitet paskomuniste ) Pasojat i kemi deri sot , dhe kjo eshte shume e sigurt e s`do as men e as kalem. Per cilet ka punuar nuk me intereson aspak . TUNG

 17. Arber Iliri says:

  Ky eshte autori i te gjitha sa ndodhin ne PD.E moret vesh, apo jo Patoz e te tjere por akoma nuk jua mban bytha ti thone ne fytyre ketij kerme politike se sa fajtor eshte per PD dhe qeverisjen e vendit.Ju jeni vec ca rocapoca te ketij maloku kriminal e psikopat, te dashuruar mbas pushtetit si te droguarit pas droges.Ky eshte thjesht muhabeti pa te tjerat jane kot, ky ju jepte nga nje cap torte dhe ju vinte ne resht dhe e keni frike akoma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *