Meta president të hënën, Manjani: E refuzoj mandatin e deputetit, do shkoj me pushime

Ylli Manjani deklaron në Ora News se nuk do ta pranojë mandatin e deputetit, pas betimit të Ilir Metës si President i Republikës.

Në renditjen që LSI ka dorëzuar në KQZ për vitin 2013, ish-Ministri i Drejtësisë renditet pas Luan Ramës, por duket se do të preferojë që mandatin për dy muaj t’ia lërë Ardit Çelës.

Nëse do ftohem nga KQZ për të marrë mandatin do ta refuzoj, patjetër që do ta refuzoj.

Është formalitet i tepruar tashmë, nuk ka asnjë kuptim.

Ky parlament ka marrë vulën e fundit të tij praktikisht, teorikisht qëndron në detyrë, por ky është një muaj pushimesh dhe unë kam planifikuar pushime.

I qëndroj besnik fjalës që kam thënë se nuk është e thënë të jesh deputet për të bërë politikë, nuk më ka penguar asnjëherë mosqënia deputet për të bërë politikë.

Kam bërë poltiikë dhe bisedoj me këdo fare lirisht pa qenë e nevojshme të jem deputet.

Rrjetet sociale janë një obsion i mirë, por edhe Ora News është një televizion shumë i këndshëm për mua.” – tha Manjani.

Ilir Meta do të betohet në datën 24 korrik në Parlament, kur dhe do të nisë detyrën e Presidentit të Republikës.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Meta president të hënën, Manjani: E refuzoj mandatin e deputetit, do shkoj me pushime”

 1. Eri says:

  Po helbete ke nevoj per pushime,se e ke lodhur b…..shume….

  1. arbereshi says:

   Kush eshte ki bith mut mo

 2. vera e nxehte says:

  Edi Rama i beri dhe nje te mire Ylli Manjanit qe ai nuk e shpreh dhe nuk e falnderon dot; Shkarkimi qe i beri si minister i drejtesise e detyroi te punoje si avokat dhe aty gjeti veten me xhinxhla, para. Por harroje Ylli Ilirit se vetingu do te rjep dhe trute se koken e ke lene zbathur.

  1. Lilo says:

   .ca do tu repi o mik jane vetem leshiI topeve, vetingun fute andej nga e nxore ti se vetingu eshte di pun a e rimorkiatorit te komisarit ne det “loje”.

 3. Conja says:

  Paske bo leke mire! Spaske nejt kot ate kohe qe ishe minister bravo.

 4. Pika says:

  Ik e pusho o te keqen se je bre telef……..por aman , se mos harron dhe rruan mjekren ! Mos e rruj hic ti, se ka kush ta rrun !

 5. Life is game says:

  Mos! Na more break qafe! Edhe kjo na duhesh!

 6. vlora.vlora says:

  na plasi karri

 7. I lir says:

  Ne te satemeje te vesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *