“Shkrihet” Lulzim Basha, rikonfirmohet kryetar i PD me 90% të votave

Lulzim Basha është shkrirë dhe do të drejtojë Partinë Demokratike edhe për katër vitet e ardhshme.

Nga 73 kuti, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa për Selamin 5136, ku kreu i ri siguroi 48795 vota më shumë.

Për kreun e ri të PD-së votuan 57.7% e anëtarëve të kësaj force politike.

Nga të dhënat që vinë nga selia blu, atje ku u bë dhe procesi i numërimit, 767 vota dolën të pavlefshme, ndërsa 61 fletë kanë qenë të dëmtuara.

Votat

Kutia e Këlcyrës, Lulzim Basha mori 243 vota,  ndërsa Eduard Selami mori 39 vota.

Kutia e Poliçanit, Basha mori 142 vota, Selami mori 18 vota.

Kutia e Skraparit, Basha mori 94 vota, Selami mori 32 vota.

Kutia e Beratit, Basha mori 542 vota, Selami mori  181 vota.

Kutia e Pogradecit, Basha mori 690 vota, Selami mori 42 vota.

Kutia e Tropojës, Basha mori 513 vota, Selami mori 58 vota.

Kutia e Kuçovës, Basha mori 281 vota, Selami mori 125 vota.

Kutia e Gramshit, Basha mori 362 vota , Selami mori 62 vota.

Kutia e Devollit, Basha mori1364 vota, Selami mori 171 vota.

Kutia e Mirditës, Basha mori 599 vota, Selami mori 88 vota.

Kutia e Paskuqanit, Basha mori 937 vota, Selami mori 72 vota.

Kutia e Bulqizës, Basha mori 1270 vota, Selami mori 38 vota.

Kutia e Njësisë 11 në Tiranë, Basha mori 1319 vota, Selami mori 142 vota.

Kutia e Kolonjës, Basha mori 434 vota, Selami mori 79 vota.

Kutia e Prrenjasit, Basha mori 304 vota, Selami mori 42 vota.

Kutia e Shkodrës, Basha mori 1890 vota, Selami mori 113 vota.

Kutia e Malësisë së Madhe, Basha mori 1323 vota, Selami mori 22 vota.

Kutia e Dibrës, Basha mori 1090 vota, Selami mori 173 vota.

Kutia e Njësisë 9 në Tiranë, Basha mori 609 vota, Selami mori 74 vota.

Kutia e Pukës, Basha mori 544 vota, Selami mori 44 vota.

Kutia e Matit, Basha mori 986 vota, Selami mori 126 vota.

Kutia e Përmetit, Basha mori 260 vota, Selami mori 17 vota

Kutia e Gjirokastrës, Basha mori 1069 vota, Selami mori 129 vota.

Kutia e Kukësit, Basha mori 403 vota, Selami mori 55 vota.

Kutia e Delvinës, Basha mori 245 vota, Selami mori 16 vota.

Kutia e Himarës, Basha mori 84 vota, Selami mori 40 vota.

Kutia e Vaut të Dejës, Basha mori 696 vota, Selami mori 25 vota.

Kutia e Hasit, Basha mori 599 vota, Selami mori 63 vota.]

Kutia e Njësisë 7 në Tiranë, Basha mori 817 vota, Selami mori 77 vota.

Kutia e Kavajës, Basha mori 1199 vota, Selami mori 19 vota.

Kutia e Memaliajt, Basha mori 347 vota, Selami mori 10 vota.

Kutia e Selenicës, Basha mori 441 vota, Selami mori 83 vota.

Kutia e Njësisë 8 në Tiranë, Basha mori 1222 vota, Selami mori 126 vota.

Kutia e Maliqit, Basha mori 1322 vota, Selami mori 275 vota.

Kutia e Kurbinit, Basha mori 1149 vota, Selami mori 68 vota.

Kutia e Patosit, Basha mori 570 vota, Selami mori 68 vota.

Kutia e Krujës, Basha mori 473, Selami mori 24 vota.

Kutia e Urës Vajgurore, Basha mori 485 vota, Selami mori 33 vota.

Kutia e Nj. 5 Tiranë, Basha mori 1115 vota, Selami mori 19 vota.

Kutia e Tepelenës, Basha mori 213 vota, Selami mori 15 vota.

Kutia e Rrogozhinës, Basha mori 713 vota, Selami mori 33 vota.

Kutia e Fushë-Krujës, Basha mori 467 vota, Selami mori 52 vota.

Kutia e Fierit, Basha mori 1857 vota, Selami mori 183 vota.

Kutia e Njësisë 13 në Tiranë, Basha mori 553 vota, Selami mori 96 vota.

Kutia e Njësisë 10 në Tiranë, Basha mori 277 vota, Selami mori 25 vota.

Kutia e Peqinit, Basha mori 540 vota, Selami mori 15 vota.

Kutia e Njësisë 2 në Tiranë, Basha mori 551 vota, Selami mori 44 vota.

Kutia e Korçës, Basha mori 1349 vota, Selami mori 127 vota.

Kutia e Belshit, Basha mori 458 vota, Selami mori 6 vota.

Kutia e Mallakastrës, Basha mori 536 vota, Selami mori 95 vota.

Kutia e Shijakut, Basha mori 518 vota, Selami mori 24 vota.

Kutia e Njësisë 1 në Tiranë, Basha mori 678 vota, Selami mori 20 vota.

Kutia e Njësisë 3 në Tiranë, Basha mori 4911 vota, Selami mori 44 vota.

Kutia e Roskovecit, Basha mori 487 vota, Selami mori 34 vota.

Kutia e Lezhës, Basha mori 1789 vota, Selami mori 104 vota.

Kutia e Sarandës, Basha mori 323 vota, Selami mori 70 vota.

Kutitë e Elbasanit, Basha mori 1334 vota, Selami mori 129 vota.

Kutia e Vlorës, Basha mori 963 vota, Selami mori 132 vota.

Kutia e Librazhdit, Basha mori 543 vota, Selami mori 66 vota.

Kutia e Njësisë 14 në Tiranë, Basha mori 453 vota, Selami mori 58 vota.

Kutitë e Kamzës, Basha mori 4068 vota, Selami mori 228 vota.

Kutia e Vorës, Basha mori 492 vota, Selami mori 73 vota.

Kutia e Lushnjës, Basha mori 1512 vota, Selami mori 135 vota.

Kutitë e Durrësit, Basha mori 1386 vota, Selami mori 144 vota.

Kutia e Njësisë 6 në Tiranë, Basha mori 1333 vota, Selami mori 40 vota.

Kutia e Njësisë 4 në Tiranë, Basha mori 1292 vota, Selami mori 183 vota.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në ““Shkrihet” Lulzim Basha, rikonfirmohet kryetar i PD me 90% të votave”

 1. kaqi i zi says:

  hahhahahahhahahah qfar humbje e demagogave

  1. ec aty says:

   hahahaaaaaa PeDe-ja tashme shkon parti e 4-t ne zgjedhjet e ardhshme lokale. Do te krijohet nje Parti e re,ku te gjithe kundershtaret e Lulushit do mblidhen dhe do terheqin rreth 90% te elektoratit te tanishem te PeDe-s!
   Per hajer i qofte te zotit t’shpis 🙂

 2. spartaku says:

  Hajt,ta gezosh,dhe me shendet,zenç rruazen me ndonje hendek o Lulezim Basha.I vodhe votat sa deshe,me mashtrime e me dredhira u bere kryetar i pd-ke.Mjer ti dhe mjere partia qe do drejtosh.Tani fillo e monto ndonje çader tjeter,dhe beje thirrje per lufte,se kjo eshte motoja jote,RADIKALIZMI.

 3. Aron says:

  Duket këtu është përdorur parimi tradicional i kësaj partie 1 antar 10 vota! Mbi 59 mijë pjesmarrës në votime dhe të thuash se kjo parti është e përçarë? Këta do ti kishte zili dhe vetë PPSH-ja! Rrofsh zoti Berisha për pasardhësin që ke lënë, tani mund edhe të vdesësh i qetë sepse partinë e ke lënë në duar të sigurta.

 4. kleptofagos says:

  Carta canta ….
  Llafet dhe komentet i merr era. Ta gezojne “demokratet” (bashke me Selamin) Lulin e Berishes ..
  dhe selam te gjithe shqiptareve nga Lul Berishat e tjere ..

 5. tarasi says:

  Ivetmi qe eshte gezuar me shpirt qe fitoj ky karabushi , eshte aeadi Rama . Ne cfardolloj perplasje me te Edi e ka si nje teke …………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *