“Shkrirja” e Bashës/ Akuza e fortë e Topallit: Kutitë e votimit u mbushën pasi demokratët refuzuan Lulzimin

Ish kryetarja e Parlametit Jozefina Toplali ka reaguar për herë të parë në lidhje me fitoren e Lulzim Bashës në zgjedhjet për kryetarin e PD-së.

Përmes një statusi në Facebook, Topalli shkruan se kutitë e votimit u mbushën pasi demokratët refuzuan Lulzim Bashën.

Statusi i plotë i Toplallit

Kali i Trojes ne krye te PD dhe lufta e tij per te mbush kutite pasi demokratet e refuzuan me percmim.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në ““Shkrirja” e Bashës/ Akuza e fortë e Topallit: Kutitë e votimit u mbushën pasi demokratët refuzuan Lulzimin”

 1. Lexuesi i TemmA says:

  …Ja pra, siç thote edhe Jozi: -demokratet vodhen jo vetem krejt Shqiperine, por edhe vet-veten!
  Vetem VETINGU do na tregoje hapur se kush jane keta!

  1. Lugati says:

   zhozii8iii..mos kishe qene luli…do kishim perfundu si libra ben blushit..pranej hapni krahun..ti patozi..sala..selami..ene ec krisni bythen..

  2. neda says:

   Basha u be perseri kryetar i PD, ndonese aspak ne rruge qytetare e ligjore, por gjithenje simbas tradites se PD duke manipuluar e vjedhur votat, megjithate Basha fitoi si person se PD me Bashen kryetar e ka te sigurt humbjen ne zgjedhjet e ardhshme,qofte ato vendore apo te pergjithshme. Te gjithe hajdutet qe u organizuan ne vjedhjen e votave dhe vendosjen e Bashes kryetar kane dhene nje kontribut te denueshem per PD, mbasi ajo gjithnje do jete ne opozite. Basha duhet te qyteterohet, ai duhet te jap doreheqjen nga drejtimi PD, ti hapi rruge PD te vije ne pushtet te pakten mbas 10-12 vjetesh. Basha eshte i vetmi person qe nuk ka asnje kontribut ne PD dhe per me teper eshte i akuzuar per vepra penale.Ne qofte se supozojme qe zgjedhjet u bene ne rregull ,pa manipulime, kjo eshte edhe me e turpshme, mbasi shikohet qarte, se cfare antaresie ka PD,ku njerz pa asnje fare niveli vendsin per fatin e PD

  3. Grigor says:

   “Zonja e hekurt” e Shkodrës, eshte kthyer në “Pulë Patozi”. Të dy ishin “qejfi ma ka, por bytha s’ma mba”.
   Kjo tyryfylja, nga nje anë shante Bashën, por nga ana tjetër nuk shkonte në mbledhjet që bënte kampi anti-Basha. Me kete I thoshte Saliut: “E shikon? Unë glad se kam probleme me Bashën, por nuk dal kundër teje.”
   Dhe gjente justifikime se pse nuk shkonte ne ato mbledhje.
   Basha e siguroi PD-ne edhe për kater vjet, Edi Rama I siguroi edhe kater vjet gallatë me Bashën, ndërsa Saliu, kush e di ç’plane ka bere, sepse aI nuk fle gjumë natën, por vetëm bën plane. Apo nuk i ka edhe pesë vjeçare si të idhullit të tij, Enver Hoxhës.
   Ndersa Edi Ramen e kemi modern, na i bën planet dy e nga dy, dhe pastaj bën aritmetikë të thjeshtë ne Facebook: “E shikoni çuna? Dy edhe dy bejnë? Po kater pra katër”. Per miljona e ka llafin.

 2. Tirana says:

  JO Jozefine ! Ju beni zgjedhje te ndersheme. Vetem Partia Socialiste ,”trashgimtarja e PPSH” ben manipulime,vedh vota, i mbush kutite qysh ne mengjez si puna juaj me 1996-te. Mezallah ,Ju jeni demokrate ! Pse edhe ju blini vota? Edhe ju mbushni kutite qysh ne mengjes ? Nuk shte mundur! Pse keshtu u ka mesuar xhaxha Saliu JU ? JU jeni njer ez te ndershem . Ju luftuat komunizmin ,kur i kishte dale shpirti. Ju kini liderin historike te se djthtes i cili nuk ka patur prone te trashegueshme vetem morrat,te cilat ia hoqi ajo Partia komuniste ku adaeroj per 25 vjet. Pse akoma nuk e dini se Ju me ne krye Saliun jeni plehra te ketij kombi me emrin Shqiperi? Pse akoma e vlereson veten sotrote? Mos je akoma atje maje parlamentit qe kakarisje ……….. Kete radhe 43 deputet moret shume ,po heren tjeter po moret 20 kini marr shume..

  1. e verteta says:

   PeDe-ja ka qene ,eshte dhe do te mbetet gjithmone nje BANDE HALABAKESH dhe FUNDERRINASH ne historine shqiptare!

 3. fieraku NGA ferrasi says:

  Kjo rena eshte e vjeter
  Keta più le rimane me te vertete e paskan pase mendjen vetem te pasurohen.
  Nuk e dine se eshte veshtire te ecesh kunder rrymes kur ajo eshte akoma e forte.

 4. spartaku says:

  Megjitheate Jozefina thote nje te vertete.Kutite jane mbushur pasi demokratat refuzuan Bashen.Basha nuk eshte drejtues i pershtatshem per pd-ke.Nqs ai do vazhdoi me radikalizmin e tij, si nje ka budalla,nuk ka per t’a hequ mire qerren.Dalja kaq larte me vota ndaj Selamit eshte e pabesueshme.Jane manupuluar zgjedhjet, dhe kjo eshte e sakt.

  1. sigurishte qe Xhelefina e di mir si funxionojn “zgjedhjet”brenda ne shPallen E QUAJTUR PD .
   Kjo eshte nji praktike 27-vjecare e plehrave te shpelles pd

 5. Katoliku shkodrane says:

  Po mos u merrni ma me kete DELIRANTE e cila mendon se mosqenia e saje si deputete eshte fundi i botes.
  Jo o Jozefine,edhe pa ty parlamenti e jeta do vazhdoje.Shko tani shetit qenin Roi se ke kohe te lre sa te duash

 6. kombi says:

  TANI DUHET TE FLISNI HAPUR ,QE PD ESHTE ME SUPER VJEDHESE, SE PS .
  KJO PARTI DUHET TE SHKRIHET FARE .

 7. tarasi says:

  Ik moj plere , kushdo qe te jete ne krye te bandes suaj nuk do quhet udheheqes , por kapobande . Bere shkolle zotrote apo jo ??? ri tani dhe hani miza , ckujtoje se do ishe ne maj te kalit gjithe jeten ??? ri poshte dhe shiko Edin si i varen …… palaco femer , ti me sjelljen dhe gjuhen e ndyre i injorove femrat , bushter e keqe , kujtuat se deti u be kos dhe oburra te rembejme luget eeeee , prit se ske para gje akoma me vetingun , pse ckujton ti dhe padroni yt , do tju lene te livadhisni ??? prit dhe pak , bej pak durim , ajo qe vjen , nuk do tu besosh syve , vetem bej durim ………

 8. andromeda says:

  Pse mërzitesh, Zhozi, kjo asht gjaja ma e mirë që dini me ba,e që e keni ba kaherë, me vjedh…edhe votat.

 9. timo says:

  xhozi ,xhozi ca po na thu moj nuk e ke idene nuk do me zere gjumi per nji muaj . po shko , se nga ju i mesoj nluli te gjitha . tani xhozi s je as per ate pune ik …………………………………………..

 10. Mondi says:

  Xhozi perse ben qaramanen,ca ke me Bashen,ti e di me mire se une qe partia nuk eshte as e jotja as e imja,ai burri foli qarte dhe qete tani Bashen mund ta shkrijsh pas12 vitesh.Ju luajtet keq Jozefine se ju te gjithe jeni frikacake,se dihet qe menjehere do e humbisnit karriken po te flisnit.Partia eshte prone dhe si e tille ajo shitet,jepet me qera dhe dhurohet.Jemi ne rjet social nuk po te ngacmoj me shume,nuk ke patur,nuk ke dhe nuk do keshe parti Jozi,PD-ne idhulli yt dhe imi ja ka dhuruar Bashes,shihini gjerat ne sy vetem nje here te pakten.

 11. hajduti says:

  Ju bëri atë që keni bërë gjithmonë dhe që dini ta bëni mirë, të vidhni pa ju dridhur qerpiku.
  Ta gëzoni Jozefinë. :p

 12. Nela says:

  Po mbylle gojen moj Baxhelle e shpifur ! PD esht parti rrugacesh , hajdutesh e kriminelash. Ke dale ne foti si sorre e zeze

 13. Shkodrani says:

  Pse nuk i tregon Shqiptarve moj Zhozefin , moj makin e shkatrrume se sa kriminele je , kur killera si Mir Kocia vrisnin e punonin per dhogari tenden , kete qe po them Shkodranet e din mire Mir Kocia ishte shefi i kuadrit dhe taksidari yt , apo jo BAXHELL e ndyre , moj prostitut luksit , ti je TURPI i Shkodranve , ti e ajo partia jote e NDYRE !

 14. sadna babul ka bidai says:

  ZZ.JOZEFIN PER PUNEN QE KENI BERE NE PARTIN TUAJ KENI QENE VERTET NJE BINDESE PER OPOZITEN TUAJ ME SHTRESE TE LARTE .TE GJITH VJELLIN ,TE GJITHE PARTIT QE JANE NE PUSHTET JANE PJESE E BAZES PER GJITHCKA PER KETE JU JENI TE GJITHE PUSHTETAR TE ZOTERVE PER DREJTIM .PD ,GJITHMONE PUNON ME NJERES ME KARAKTER TE FORTE QE TU NGRIHET MORALI TYRE STUDUESE PER NJE QEVERI TE RE PER TE QEVERISUR PER BREZIN TONE PER TE ARDHMEN .ATEHERE BEHET PUNA E PAQME INTELEKTUALE NJEREZORE PER KEDO QYTET KU CAKTOHET PER TE DREJTU

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *