Rama nuk i ndahet Nard Ndokës: Ai vjen vërdallë që të duket njeri i rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama prezantoi para qyetarëvë të shkodrës sesi do të funksionoi koalicioni i madh më njerëzit e zakonshëm.

Gjatë fjalës së tij para qytetarëve Rama nuk tha pa thumbuar dhe kryetaren e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi dhe deputetin Nard Ndoka.

Duke iu drejtuar qytetarëve Rama tha se “Çfarë ka Nard Ndoka që hyn në Kuvend dhe bëhet edhe ministër?”.

Dhe teksa ngriti këtë pyteje Rama tha se “Nard Ndoka ka një gjë më shumë se ju se vjen vërdallë që të duket njeri i rëndësishëm”.

Pjesë nga deklarata e Ramës

Çfarë ka Nard Ndoka 25 vjet këtu që hyn në Kuvend dhe bëhet edhe ministër? Pse u dashka gjet një mik te Nard Ndoka dhe ti thotë drejtorit ‘jepja këtij’?

Nard Ndoka ka një gjë më shumë se ju se vjen vërdallë që të duket njeri i rëndësishëm.

Ndërkohë që këtë fuqi duhet ta ketë çdo njeri i zakonshëm që është anëtar i koalicionit.

Si do funksionojë kjo? Nëse platforma do të marrë një denoncim konkret dhe thotë “unë jam filani, kam këtë numër telefoni dhe këtë ID dhe kam këtë shqetësim me këtë drejtor.

Shteti i qepet pas derisa ta zgjidhë dhe ti japë përgjigje”.

Shumica e problemeve këtu është te gjykatat. Aty nuk ka magji për të bërë. Më në fund ka nisur vettingu. Në shtator-tetor do fillojnë edhe rezultatet.

Por nuk është një gjë që rregullohet sa hap e mbyll sytë se janë 27 vjet mbrapshti. Kush thotë që rregullohet sa hap e mbyll sot gabon.

Problemet e gjykatave nuk i zgjidh dot qeveria dhe të themi që ti ke të drejtë. Vettingu do fillojë një klimë presioni real mbi gjykatësit dhe prokurorët që të jenë më të përgjegjshëm.

Sa i përket Bashksië është e kot që të flas unë se ju e dini mirë se çfarë mendoj unë.

Por është një rast tjetër i mirë për të gjithë shkodranët që kur thuhet se vota vlen.

Është vota që ta bën oborrin ose park ose pallat. Voltana është rezultat i votës.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rama nuk i ndahet Nard Ndokës: Ai vjen vërdallë që të duket njeri i rëndësishëm”

  1. Nardi says:

    Po mire ai taksixhiu qe bashkbisedonte me Z Kryeminister ka refuzuar te flas qe spo e degjojme apo s ishte i sinqert?!!!? Jo per gje po na ka marr malli se kur fliste ai kishte fol per tw gjithw!
    Fol tani o shejtan milet fol se s ke pas rast me qa hallet!!!

  2. TRAPI says:

    KU JANE 24 MILIONE EURO ILACE NDIHMASH QE U SHITEN SI TE SKADUARA….U FOL NE PARLAMENT ETJ,,,KETO ISHIN ILACE 2 VJECARE TE KARITASIT GJERMAN,,DHE U BLENE NGA STAFI I NDOKES…
    SA VETA PUSHOI NGA PUNA KY INJORANT DHE HAJDUT XHEPASH…

Lini një Përgjigje te TRAPI Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *