“Vërtet mendon se e mallëngjen Angela Merkelin me ato broçkulla që përmend kot, shtroju reformës Ramë ziu, se nuk shpëton dot”

Nga Spartak Ngjela

Na habit Rama me një vajzë që na paskan vrarë gjermanët në luftë. Pse nuk merret ky “humanist i madh” me të vrarët që iu bëri Enver Hoxha prapa krahëve bashkë-luftëtarëve të tij shqiptarë, që nga Qemal Stafa e deri te Vasil Shanto; nga Asim Zeneli e deri te Raqi Qirinxhi; që nga Mustafa Gjinishi e deri te të tjerë me radhë; ai që e dorëzoi gjeneralin britanik, Devis, te Gjermanët edhe pse e kishte aleat!

Dhe më duket se Rama e di vlerë këtë.

Këtë politikë kërkon të imitoshti ti Ramë; domethënë vobegtësinë e intelektit Hoxha që të çon në terrorizëm!

Vërtet mendon se e mallëngjen Angela Merkelin me ato broçkulla që përmend kot, pa fare lidhje!

Shtroju Reformës Ramë ziu, se nuk shpëton dot po ke futur duart, dhe leri përkujtimoret dhe Lulëzim Bashën, në vendin e tyre, se hetimi ka filluar.

ll.

Asnjë kacidhe nuk merr dot Rama në Perëndim pa Reformën në Drejtësi. Dhe nëse nuk merr dot: përse ta duan shqiptarët, që t’i shohin atletet!

Nuk heq dorë Uashingtoni nga Reforma, mjerë ata që mendojnë apo kanë menduar për Rusinë!

lll.

Filloi Rama të merret me Gjermaninë tani se ka presionin e Merkelit. Çështë kjo politikë shterpë si ajo e Enver Hoxhës pikërisht ku duhet të fillojë demokracia me rrënjë katërfishe në Shqipëri: në procesin zgjedhor; në sistemin gjyqsor; në pushtetin lokal, në riinstitucionalizimin e shtetit shqiptar.

Të shohim… por shenjat nuk janë të mira për Ramën.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në ““Vërtet mendon se e mallëngjen Angela Merkelin me ato broçkulla që përmend kot, shtroju reformës Ramë ziu, se nuk shpëton dot””

 1. Sebbasstian says:

  Po ja fut kot ,avokat, si kau peles . Ate hesap duhet tja kishe kerkuar babait tend jo Rames qe as i ka njohur ata qe permend ti. Megjithate ti flet kodra mbas bregut se nuk mund ti vertetosh ti nese i ka vrare Enveri apo ndonje tjeter . Rama shikon te ardhmen dhe nuk merret me hijet e se kaluares dhe brrockullat e ju te pakenaqurve qe doni te duket gjithcka e zeze. Ti ke nje problem te madh me veten tende se kur ste japin ndonje karrike behesh me i keq se Saliu .

  1. Lugati says:

   luni mer venit cer osht tu nodh…deri dje militantet e ripjelljes avokati krenaria jone..sot avokati ska pi e i turret lugatit KM..cer gallate
   .deshe timonin o lugat..po jane kput frenat me duket…si kena mesu ne shqiptaret …bubububu

  2. dyl patllakja says:

   i paska dale alkoli avokatit

  3. dyl patllakja says:

   mos take…nga idhull i ripjelljes ne leckamon…mos i luj komandantin militanteve do te mysin…leji pa buke..uje..pune..drita..po jo ti shash KM skizofren

 2. The Bitter Truth says:

  MONUMENTI QE I NGRITI RAMIZI ENVERIT NE 1988 ISHTE HIPOKRIZI.

  .
  MONUMENTI QE I NGRITI SPARTAK NGJELA & FATOS LUBONNJA ESHTE GJIGAND
  .
  KURSE DIPLLOMATET EUROATLLANTIKE QE MERREN ME SHQIPERINE E KANE KTHYER NE LEGJENDE ENVERIN
  ME PERBINDESHIN BERISHE DHE DJALLIN LUL BASHA…

  E KAM SHARE ENVERIN DERI NE 1997 ME TONELATA…POR PAS MENXYRES SE MARSIT 1997 KUR ZGERDHIHEJ BOTA ‘DEMOKRATIKE” SE PO DIGJEJ SHQIPERIA NUK KA KOMENT….AI ESHTE SHENJTERUAR;;
  .

  .

  O shoku Enver,
  vetëm gjysmë dite,
  dil edhe një herë!

  Vetëm gjysmë ore,
  dil e luaj fenë,
  në Shtëpinë Qendrore,
  ta pimë kafenë!

  Në Shtëpinë Qendrore,
  more Komandant,
  ku tani i parë,
  është një intrigant!

  Ty – ky shkretëtirë,
  as të shkon në mëndje,
  i ligu të ligjve,
  në partinë tënde!

  Ç’djall të tha në kokë,
  nga shpella ta nxirrje,
  të ngjiste ca shkallë,
  veç me bythëlëpirje!

  Në hatër s’të bie,
  ty mender Saliu,
  sa të ta ndjejë erën,
  do fshihet si miu!

  Rri veç pak sekonda,
  jo një gjysmë ore,
  ta çlirosh nga bandat,
  Shtëpinë Qendrore!

  Dhe mos shko aspak,
  në të tjera vënde,
  sepse një besnik,
  ke në zyrën tënde!

  Ai ta ka mbajtur,
  emrin të florinjtë,
  se ti mbi të gjithë,
  i ke skraparllinjtë!

  Ai ngjan nga ty,
  shoku Komandant,
  ndaj me të pushtetin,
  e kemi garant!

  Në zyrën e madhe,
  të shokut Mehmet,
  është djalë i Kristaqit,
  që qe deputet!

  Ai ndonjëherë,
  bën sikur të shan,
  po nga ana jote,
  kandarin e mban!

  Eh, edhe në zyrën,
  e shokut Haxhi,
  ësht’ një oficer,
  pak mustaqeli!

  Vetëm pak mustaqe,
  siç i kish Haxhiu,
  dhe për këtë punë,
  i hoqi i ziu!

  Kaq – o Komandant,
  s’kemi më ç’të themi,
  se pushtetin tënd,
  neve prapë e kemi!

  Se do të humbiste,
  kot mendoi shpellari,
  kur në mes të natës,
  të krreu nga varri!

  Tani ik i qetë,
  dhe nuk ke pse vuan,
  se këtu shumica,
  akoma të duan!

  Ka dhe që të shajnë,
  e të hedhin gurë,
  për inat të tyre,
  unë të mburr – o burrë!

  Unë të mburr – o burrë,
  se jam realist,
  se s’jam njohur kurrë,
  si një enverist!

  1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   shpejt ne spsykiatrio se perben rrezik per ata qe te rrethojne,nxito je i vonuar…………Laveri ishte sumqir.

   1. yp Xhixhi says:

    Pyet tet’eme,ate kurven e fshatit dhe te tregon 😀 😀 😀

 3. i says:

  Po ky trapi, kujton se eshte me i mencuri i shqiptareve. Avokat leshi, nuk ka bere nje gjyq. Edhe te vetin ja bene.
  Don Kishoti i Mances, eshte vellai i tij, se edhe ky ka nje Dylqinj te Tobozes per te cilen pergjerohet. Anglo sakson komunist.

 4. Ylli says:

  Ah ah o avokat.I ke ushqyer hienat e Temes me mish Saliu avokat.Kete shkrim kunder Rames nuk ta gelltisin dot.Kthehu te antiBerishizmi se ishe rehat.Tere brockullat kunder Saliut ti gelltisnin sikur femijet qumsheshtin e gjirit.Mos i hap telashe vetes se me hienat komunisto – socialiste nuk ja del dot.Provo dhe nje shkrim tjeter kunder Rames dhe do te duket vetja si studenti amerikan ne Korene e Veriut alias Zona e Pare Operative.
  Mbas 45 viteve komunistet nxorren armiq Mehmetin dhe Kadriun ,po pjerdhin per ty.Mos shkruaj qe Merkel nuk pyet per Edin ,se ketyre ju kane mbushur mendjen qe e mban foto ne dhome te gjumit.
  Bo bo o Taku ci bere vetes.!!!!

 5. enter"" says:

  Ky ka pjerdhur fare.
  Deri dje thoshte hetimi ka filluar per Berishen
  Sot thote Edi Rama mos fut duart.

  Dje thoshte Edi rama ka mbeshtetjen e Merkelit
  Sot po mallengjen Merkelin.

  IDIOT

 6. kanina says:

  Avokat! Ti je shqiptari me guximtar dhe me perëndimorë asnje poltikan nuk ka guxuar te marr afer, megjithese te gjithe ta kanë nevojën.
  Te gjithe heshtin e lepihen si kurva, kur ti thua te verteten sot, dje dhe neser! Respekte

 7. Fshatari says:

  E ore Ngjel psikopati te paska zene vapa?…apo nuk te ben Rama minister dhe mer flake nga b..tha

 8. TrapCagjojnaI Kap says:

  Avokati mund te jete i rrjedhur por po nuk zgjidhi qesen Europa ose ndonji fuqi tjeter, askush nuk I ka punet mire.

 9. Dike Mullai says:

  Si BYTHE- Levizur qe je, i ngjave babait ! Lajkat, qe beje gjer dje, i ktheve ne shpifje te ndyra ndaj Rames !!! Je njeri pa karakter !

 10. Dritan says:

  Me duket se perseri nuk e bene minister

 11. babo says:

  Bravo Spartak Ngjela / Duket se Rama do e mbylli duke u zvarritur me hije reformash kete mandat 4 vjecar.

  Edhe Reforma ne administrate lluster eshte, se dihet qe po te behet tamam i shpartallon te gjitha partite – qe vetem me poste joshin strukturat dhe militantet.

 12. fieraku NGA ferrasi says:

  Hahaha lugati miku im
  Anglosaksonit
  Paska fillu me i kap radari.

 13. Faro says:

  Realisti Bitter Truth

  1. palla says:

   Kesaj rradhe ja ke fut kot zoti spurdhjak.

 14. Albana says:

  Respekte per avokat Ngjelen.

 15. LORA says:

  Takut i paska rene mbi koke dambllaja e verdiktit te shenjteruar te 25 qershorit,te shqiptareve ne shumice.Zoti ia lehtesofte kasavetin.
  TUNG.

  1. Lugati says:

   ku je mi lora..kalove mire pushimet…..po mos e shaj mi lora deri dje ishte krenaria juj..sot????a harrova urime per presidentin qe sapo zgjodhet…keni zgjedh nje figure te papame..do na kete zili europa

   1. qyqa mi Xhevrije says:

    osht katnar Tirone 😀

 16. ALPINI,
  Taku veriu thonte ku do te mallkonte Te hyfte vehtja ne qef,Ky mallkim me duket se te ka kapur edhe ty,Kjo duket tek deliri i madheshtise,qe po shfaq cdo dite,

 17. mistreci says:

  Do me thene, sipas trushpelareve te “rilindjes” qe kujtojne se Bota fillon dhe mbaron tek “udheheqesi” i tyre, po bere komente qe shajne Berishen dhe levdojne Ramen, je “burre i mençur”. Por, edhe po nuk e lavderove Berishen, gjithesesi duke kritikuar Ramenn atehere “je pijanec”, “i pjerdhur nga trute”, “debil”, etj. E merrni vesh se sa mend kane militantet socialiste ? Se mos jane ata te PD-se me te mire.

  1. monika says:

   te qifsha berishen tend…rama nuk eshte kriminel, as hajdut, as vrases si berisha yt, qe per 27 vjet beri nje vrime ne uje nga pikepamja e shtetformimit dhe modernizimint te vendit, ah po vodhi, vrau, e preu sa deshi. komunisti i qelbur qe zbriti nga malet shkaterroi pothuajse cdo gje ne shqiperi…rama tani po nderq rrumpallen e lene pas nga monstra jote berisha. realisht te flasim ky spartaku ja ka fut kot komplet ketu, sepse rama punon dhe koordinon cdo gje me brukselin dhe ameriken. nuk ben si berisha qe i lepihej dhe ja fuste nga mbrapa si nderkombetareve edhe shqiptareve.

 18. Vlora 9 says:

  Po te vraret e Kico Ngjeles ku i la ky,personazhi hidhu pirdhu qe u be edhe legalist edhe republikan edhe demokrat edhe anglosakson edhe avokat edhe bastard ,njeriu qe i ka leshuar freret fantazise se semure me historira te sajuara qe s’kane ekuiliber llogjik por vetem urrejtje patologjike

 19. toni says:

  Nje nga simptomat e njohura te skizpfrenise eshte edhe deliri I madheshtise.Ne diagnostikimin e skizofrenise ,veç te tjerave,rendesi ka edhe gjenetika familjare.A nuk ka qene yt ate,Kiçua,nje prepotent,arrogant dhe injorant I pashoq,skizofren? Te njejtat simptoma ,pasi u transformua nga Pojani ne Ngjela,ka pasur edhe nena e jote,Vera.Po xhaxhai yt ,toger Temua a nuk ishrte nje skizofren I cili rrihej pas cdo ndeshje futbolli me tifozat kundershtare.Ty te eshte mbushur mendja se je mendje e rralle gje qe e shpreh ne cdo shkrim qe ben,duke e paraqitur vehten sikur po flet nga maja e Olimpit,duke qene ne fakt,delirant per ato qe thua e per rrugezgjidhjet qe propozon.Nese KM nuk te ka dhene shprese se do te jeshe pjese e ekipit te tij qeverises,ka bere shume mire.Mjaft me me skizofrene qe drejtojne Shqiperine tash sa vjet.
  Do te te benja edhe nje pyetje:Pse Enver Hoxha,qe I paska vrare te gjithe nuk e vrau edhe tet ate?Me vjen ligsht te te them se ti je nje mitoman,nje I papergjegjeshem emrat e te cileve kane qene te regjistruar ne te gjitha zyrat e noterise,ne Kohen qe ti ishe prokuror ne Durres,por qe gjithe kohen e kalonje duke ndenjur te dera e ish Hotel Vollges.Dhe ne fund nje keshille:Perpiqu te kalosh pleqrine duke qene I pajtuar me veten ,si I semure qe je.Hiqe nga mendja se vendi yne I shumevuajtur ka nevoje per njerez si ti.Ka perenduar koha e jote dhe e gjithe te semureve si ti qe e kane bere lemsh Atdheun tone me idete e tyre delirante.

 20. alphade says:

  Nuk i marr vesht “katilinaret” e zotit Ngjela ndaj Edit ?! Deri dje i ishte
  sulur Saliut me banden e tij jenicere, si dhe Ilir Floririt,sot ka ndryshu-
  ar ” targetin” duke iu versulur K/ministrit duke vene ne dyshim edhe
  vullnetin e tij per te cuar perpara reformen ne drejtesi dhe ligjin e ve-
  ttingut . Duhet te kete aresye te thella zoti Ngjela ku papritmas i versu-
  let Edit : Mendja ma do qe edhe kete radhe K/ministri nuk e ka ne “axhen-
  ten” sepse dihet se AVOKATI “vdes per nje cike minister ” drejtesie idem si
  Blushi ! S’ka si shpjegohet ndryshe ky ndryshim qendrimi i menjehershem !?

 21. Na fshati me 3 grma says:

  Ta lerojne gjyshen socialkomunistet o Tak kokloqja ,mos e kruj me Ne nga vlora ,me toni me lora dhe te tjere komisare e sekretar.

 22. krasta says:

  Po’ pse sja jepni jovanit ngjela
  Ate te shkrete magazine(ministri)
  Se ministrite sii magazine Jane
  Kembejne tenderà me pare.

 23. vera e nxehte says:

  Spartak! Do shkoshe ne fërckë dhe ti se s’ke ku te shkosh. Tani fillove e na behesh historian, por me romane qe i prodhon vete sipas deshires dhe jo si kane ngjare gjerat. Ti Spartak kujton se ne ato kohe ke qene ti i vetem i ri qe bridhje ne darke tek rruga e barrigadave dhe perplaseshe me ke te dilte perpara, se ti ke qene pjese e elites se kohes meqense kishe babain te madhe dhe per çudi, ti paske degjuar te gjitha bisedat, qofte dhe ato sekrete, e na i thua sot. Sa i pabesushem behesh per te mos thene genjeshtar ne kohe te demokracise genjeshtare dhe te krimit e vjedhjes dhe shpresen e mban jashte vendit tend ne çdo kohe se s’ke besim tek vetja se e di se ç’mall je apo dhe ke qene. me duket se e mbarove tani periudhen e maturimit dhe ke filluar e nxierr larvat, por kujdes se biologjia eshte shkence e veshtire qe nuk e spjegon dot as po te studiosh Darvinin e Erdoganit. Te fala mendjes, por shko nje here andej nga zyra e kryeministrit, mbase i mbushet mendja, megjithese ai e ka shprehur nja kater vjet me pare mendimin per ty: Spartaku ben opozite me veten e tij. Apo e ke harruar!

 24. Mentari says:

  Edvini eshte me I zi se sa e kritikon ti o Spartaku I Moskes (Ortodoks), Ai eshte I paafte dhe pike ,por ty o Spartaku I Moskes ai Edvini te paska huarruar emrin tek lista e ministrave? hem.. ky eshte problemi I juaj qe deri dje e lavderoje nje te paafte ose shkurt Kryeministrn dhe Spekullatorin me te madh ne Historine e kombit shqiptare qe me mashtrime e genjeshtra u zgjodh 2 here kryeminister i Partisese se Bordellos socialiste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *